طراح جی‌میل و بنیان‌گذار Inbox افزونه‌ای برای ساده‌تر و تمیزتر کردن پوسته جی‌میل ساخت

0

گوگل اوایل این ماه میلادی به فعالیت اپلیکیشن Inbox خاتمه داد.

بسیاری از کاربرانی که در سال‌های اخیر از Inbox استفاده می‌کردند؛ دوباره به سوی جی‌میل بازگشتند ولی دنبال رابط کاربری تمیزتر و خلوت‌تری هستند. آن‌ها محیطی ساده‌تر برای انجام کارها نیاز دارند ولی نمی‌خواهند برخی از ویژگی‌های ارزشمند جی‌میل را از دست بدهند.

به همین دلیل، از هفته گذشته چندین افزونه برای تغییر محیط گرافیکی جی‌میل معرفی شده است. برخی از این افزونه‌ها از مدت‌ها پیش برای کروم عرضه شده بودند ولی کمتر کاربری سراغ‌شان رفته است.

در کنار افزونه Inbox Theme که این روزها مورد توجه قرار گرفته؛ افزونه بهتری به نام Simplify کشف شده که یک طراحی جدید برای جی‌میل تحت وب می‌سازد.

این افزونه بدون اینکه المانی به صفحه اضافه کند یا بخواهد برخی المان‌ها را تغییر و جایگزین کند؛ یک محیط گرافیکی ساده‌تر و تمیزتر به دست می‌دهد. جالب است بدانید که نویسنده این افزونه همان سازنده و بنیان‌گذار Inbox است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

پیش از نصب افزونه Simplify

پس از نصب افزونه Simplify

افزونه Simplify مرورگر کروم همان ساختار و پوسته اصلی جیمیل را حفظ می‌کند ولی برخی خطوط درهم و برهم را کاهش می‌دهد تا فضای کاری ساده‌تر و خلوت‌تری پیش‌روی کاربران باشد.

مثلا، تمام نوار کناری جی‌میل پشت یک منوی قابل انعطاف پنهان می‌شود یا نوار جست‌وجو به صورت یک آیکون نمایش داده می‌شود تا هر کاربر در صورت نیاز روی آن کلیک کند.

پیش از نصب افزونه Simplify

پس از نصب افزونه Simplify

کلید compose به پایین سمت راست پنجره منتقل شده است و نوار ابزار را در سمت چپ بالای صفحه‌نمایش می‌بینیم. همان‌طور که تصاویر نشان می‌دهند؛ به طرز شگفت‌انگیزی این پوسته ساده‌تر و تمیزتر است.

کاری از طراح جی‌میل و بنیان‌گذار Inbox

خوشحال‌کننده‌تر اینکه وقتی یک پوسته از خود جی‌میل انتخاب می‌کنید؛ این افزونه محو نمی‌شود یا از بین نمی‌رود. شما می‌توانید در حالی‌که افزونه Simplify را استفاده می‌کنید؛ یک پوسته تیره یا تصویر پس‌زمینه هم برای حساب کاربری جیمیل خود تنظیم کنید.

البته، نتیجه کار بستگی به انتخاب‌های شما دارد و شاید زیاد خوش‌تان نیاید ولی به هر حال افزونه Simplify و پوسته‌های جی‌میل بدون هیچ مشکلی در کنار هم کار می‌کنند.

رمز سازگاری بالای این افزونه با جی‌میل ، طراح آن است. افزونه Simplify توسط مایکل لگت (Michael Leggett) ساخته شده است که در حد فاصل سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ طراح جی‌میل بوده و بنیان‌گذار  Inbox نیز محسوب می‌شود.

مایکل می‌گوید این افزونه را برای دوران پس از مرگ ناگهانی Inbox طراحی کرده است. او می‌گوید به کار خود ادامه خواهد داد تا این افزونه بهتر بتواند محیط جیمیل را تغییر دهد.

افزونه Simplify را می‌توانید به طور مستقیم از روی Chrome Web Store نصب کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.