اینستاگرام به طور رسمی آزمایش پنهان‌سازی تعداد لایک‌ها را آغاز کرد؛ ویژگی که باعث خوشحالی کاربران عادی و نگرانی اینفلوئنسرها می‌شود

0

اینستاگرام آزمایش قابلیت پنهان کردن تعداد لایک‌های یک پست را برای برخی کاربران در کشور کانادا آغاز کرده است.

بسیاری از ما شاید دوست نداشته باشیم تعداد لایک‌های پست‌هایمان یا نام افرادی که لایک کردند را دیگران مشاهده کنند و از تعداد پایین لایک‌ها شرمنده شویم و احساس سرخوردگی کنیم.

اینستاگرام به دنبال ایجاد روشی است که خود کاربر تصمیم بگیرد تعداد لایک‌ها و نام لایک‌کننده‌ها را نمایش دهد یا خیر. حتی اینستاگرام صفحه پروفایل کاربران را هم طوری بازطراحی کرده است که تعداد فالورها کمتر دیده شده و زیاد پررنگ نباشد.

در حالی‌که هنوز در تایم‌لاین اینستاگرام، پست‌ها براساس تعداد لایک‌ها نمایش داده می‌شوند ولی این شبکه اجتماعی می‌خواهد پس از اعمال قابلیت پنهان‌سازی نمایش تعداد لایک‌ها؛ بیشتر روی علاقه‌مندی‌ها و محبوبیت‌های کاربران متمرکز شود و پست‌های دلخواه‌اش را بیشتر در تایم‌لاین نمایش دهد.

در گذشته، کاربران وقتی متوجه می‌شدند یک عکس یا ویدیو به اندازه کافی لایک و کامنت دریافت نکرده است؛ آن را پاک می‌کردند یا تمایل داشتند فقط سراغ سوژه‌ها و عکس و ویدیوهایی بروند که قطعا لایک‌های زیادی می‌گیرد.

اما با ویژگی جدید اینستاگرام، کاربران بدون ترس از تعداد لایک‌ها می‌توانند شخصیت خودشان را بروز دهند و دیگر دنبال جمع کردن لایک‌ها و رقابت کردن با دوستان در تعداد لایک‌ها نروند.

سخنگوی اینستاگرام در خلال کنفرانس F8 می‌گوید: «از اواخر هفته گذشته، ما یک تست را در کانادا برای پاک‌سازی یا پنهان‌سازی تعداد کل لایک‌های یک تصویر و ویدیو در فید، پروفایل و صفحات Permalink آغاز کردیم.»

سخنگوی اینستاگرام می‌گوید این آزمایش برای تمرکززدایی کاربران از تعداد لایک‌های عکس‌ها و ویدیوها است تا با آزادی بیشتری بتوانند چیزهایی که به ذهن‌شان می‌رسد یا در زندگی روزمره درگیرش هستند را به اشتراک بگذارند.

در این آزمایش، تعداد کمی از کاربران کانادایی پیغام «a change to how you see Likes» را دریافت کرده و پس از آن می‌توانند نمایش تعداد لایک‌های یک پست را باز بگذارند.

نگرانی اینفلوئنسرها

این قابلیت می‌تواند با استقبال کاربران روبرو شود ولی یک نگرانی بزرگ برای شرکت‌های تبلیغاتی و اینفلوئنسرها ایجاد خواهد کرد. چون آن‌ها براساس تعداد لایک‌ها پول گرفته یا تبلیغات خود را انجام می‌دهند.

سخنگوی اینستاگرام اشاره می‌کند که از این نگرانی مطلع هستند و در مراحل آزمایشی این قابلیت به دنبال راه‌کاری برای ارزش‌گذاری و اندازه‌گیری محبوبیت یک پست و برند خواهند بود.

دو هفته پیش، سایت تک‌کرانچ گزارش داده اینستاگرام تعداد لایک‌های برخی پست‌ها و کاربران را نمایش نمی‌دهد. اینستاگرام تایید کرده است که این ویژگی راه‌اندازی شده بود ولی مورد آزمایش قرار نگرفت.

این خبر موجی از نگرانی را در میان کاربران ایجاد کرده و حتی برخی از آن‌ها به شدت شوکه شدند.

اکنون، اینستاگرام می‌خواهد به طور رسمی این ویژگی را آزمایش کند و منطقه محل ارزیابی خود را کشور کانادا انتخاب می‌کند؛ چون کاربرانی باهوش دارد و هر ماه نزدیک به ۲۴ میلیون کاربر به اپلیکیشن‌های آن‌ها متصل می‌شوند.

احتمالا، اینستاگرام پس از آزمایش و ارزیابی این ویژگی و دریافت نقایص و بازخوردهای آن، به مرور آن را برای تمام کاربران اینستاگرام در سراسر جهان عرضه کند.

منبع

   

پستهای اخیر

دنیایی که وراج‌ها و فک‌زنی را دوست دارد! این مرد برنامه‌ریزی کرده که سال‌ها تک و تنها لایواستریم کند…

در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم که متن و مفهوم در حال از دست معنی خود است و در عوض جنجال و ساعت‌های حرف زدن و گرفتن وقت مخاطب، ارزش پیدا می‌کند. برخی‌ها هنوز نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند، برخی هم به سرعت از تغییر سلیقه و گرایش‌های…

چرا از بهترین اپلیکیشن اندروید و iOS برای ایجاد عادت‌های روزانه بهتر و پیگری وضعیت سلامتی استفاده…

اگر در اندروید و iOS دنبال یک اپلیکیشن انگیزشی روزانه و ردگیری عادت‌ها یا خودمراقبتی بگردید؛ احتمالا هیجان‌انگیزتر از اپلیکیشن Fabulous نخواهید یافت. بهترین اپلیکیشن سال گوگل پلی در دسته Health & Fitness، برنده جایزه بهترین طراحی…

درگذشت بنیان‌گذار ادوبی، خالق PDF و بسیاری از نرم‌افزارهای مهم دنیای فناوری

چارلز گسچه (Charles Geschke) بنیان‌گذار شرکت ادوبی و فردی که در خلق فرمت PDF کمک‌های زیادی کرده بود؛ در سن ۸۱ سالگی، روز ۲۷ فروردین ماه درگذشت. مدیرعامل شرکت ادوبی در یک نامه به کارمندان این شرکت؛ درگذشت «چارلز گسچه» را ضایعه بزرگی برای…

بهترین و بدترین محصولات اپل از نظر قابلیت تعمیرپذیری (جدول رتبه‌بندی آیفون‌ها و مک‌بوک‌ها)

اکنون می‌توانید امتیازهای قابلیت تعمیر گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها اپل را به طور رسمی در سایت این شرکت مشاهده کنید. هرچند هنوز هم دارای ابهاماتی هستند و چون خود اپل گزارش داده، چندان قابل اعتماد نیستند و مرموز به نظر می‌رسند. قانون جدید دولت…

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

کارشناسان خرید و استفاده این ۸ چیز را برای کاهش استرس و اضطراب در دوران کرونا توصیه می‌کنند

اگر اخیرا به خاطر شیوع ویروس کرونا گرفتار استرس و اضطراب شدید؛ شما تنها نیستید. به‌ویژه، اگر در خانه نشسته‌اید و کارهای خود را انجام می‌دهید و منتظر کاهش شیب منحنی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا هستید. قطعا ساعت‌ها پای کامپیوتر و لپ‌تاپ…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.