عکس‌هایی از خودروهای لوکس و گران‌قیمتی که در بیابان‌ها و فرودگاه‌های دوبی رها شده‌اند

0

مسلم است که زندگی در آسمانخراش‌های مدرن، داشتن خودروهای لوکس و استفاده از کالاهای با برندهای معتبر، هیچ شاخص معتبری از پیشرفت یک جامعه و کشور نیستند، اما به هر حال می‌توانند گاهی نشانه‌ای از رفاه عمومی و رونق اقتصادی محسوب شوند.

در مورد دوبی و اقتصاد امارات ما از یک جهت یک سبک زندگی مصرفانه گاه نامتوازن و از سوی دیگر تلاش‌هایی سنجیده برای پیشرفت اقنصادی واقعی را شاهد هستیم.

خیزش و جهش اقتصادی مسلما در برهه‌ها به رکود و تورم هم می‌تواند مبتلا شود. در شهر دوبی هم در سال‌ ۲۰۰۸، همزمان با رکود جهانی، چنین چیزی رخ داد.

به عنوان یک رخداد جانبی این رکود هزاران نفری که خودروهای خیلی لوکس تهیه کرده بودند، دیگر نمی‌توانستند از عهده پرداخت اقساط آنها همین خودروها یا دیگر مخارج خود برآیند و مجبور شدند که دوبی را دست‌کم به صورت موقت ترک کنند و مجبور شدند که خودروهای قیمتی خود را پشت سر خود بنهند.

آنها این خودروها را در هر جایی می‌گذاشتند، در بیابان، در پارکینگ فرودگاه یا حتی در خیابان‌های حاشیه‌ای دوبی.

برآورد می‌شود که بین دو تا سه هزار خودروی لوکس، به این ترتیب به جا گذاشته شده باشند. بسیاری از آنها به خاطر شرایط بد نگهداری و دمای وحشتناک بیابان‌های پیرامون دوبی، صدمات زیادی دیده‌اند. اما هنوز دیدن این خودروها که در بین آنها خودروهای کلاسیک تا به‌روز دیده می‌شود، رشک‌برانگیز است.

 


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.