یکی از مشکلات شهر دوبی: انبوه خودروهای لوکس رها شده در پارکینگ فرودگاه و خیابان‌ها

هر شهر بزرگی، مشکلات خاص خودش را دارد، مثلا در بعضی میزان بالای جرم و جنایت یا اجاره‌بهای سرسام‌آور مشکل اصلی هستند. اما دوبی با مشکل خاصی دست به گریبان است:

در دوره رشد اقتصادی حباب‌مانند در این شهر، تجار و سرمایه‌گذاران زیادی راهی این شهر شدند تا از موقعیت استفاده کنند، آنها در این مدت به‌روزترین خودروهای اسپورت آلمانی و ایتالیایی را می‌خریدند. اما بعد از رکود جهانی، آنها ماندند و بدهی‌های سنگین بانکی.

از آنجا که داشتن بدهی بانکی پرداخت‌نشده در دوبی جرم است، بسیاری از این تجار ترجیح دادند، تا دارایی غیرمنقول خود را رها کنند و دوبی را ترک کنند، به همین خاطر در پارکینگ فرودگاه بین‌المللی دوبی و حتی در خیابان‌ها می‌توان تعداد زیادی از خودروهای زیبا را دید که لایه ضخیمی از گرد و خاک روی آنها را پوشانده‌اند، گویی که صاحب آنها در آخرین دقایق حضور در دوبی، با شتاب هر چه تمام‌تر برای آخرین بار سوار بر آنها شده، خود را به فرودگاه رسانده و بعد دوبی را ترک کرده است.

جالب است که از روی شیشه جلوی بعضی از آنها اسناد دریافت وام و نامه عذرخواهی دیده می‌شود و حتی سوییچ بعضی از آنها داخل خودرو است.

همین ماه پیش که یک دستگاه فراری انزو توسط پلیس پیدا شد، خودرویی که تنها ۱۰۰ دستگاه از آن تولید شده است. این خورو چند ماه در یک پارکینگ رها شده بود.

این خودروی میلیون دلاری به همراه خودروهای مدل بالای دیگر فراری، پورشه، مرسدس، رنج روور هر چند وقت یک بار به حراج گذاشته می‌شوند.

7-15-2014 5-59-10 PM

7-15-2014 5-58-36 PM

7-15-2014 5-58-17 PM

7-15-2014 5-58-02 PM

7-15-2014 5-57-47 PM

7-15-2014 5-57-30 PM

منبع

 

نظرات

 1. تو این مدت چندین جا و هر بار با قلمی متفاوت این داستان رو خوندم اما هر بار باورش برام نا ممکن به نظر میرسه و بیشتر برام شبیه به داستانی میمونه که در نت برای دست یابی به مخاطب بیشتز استفاده میشه چون به هر حال هر کدوم از این دارایی ها ارزش بالایی دارند (انزو) و به راحتی میشه با پرداخت هزینه ای اون ها رو به یک وکیل واگزار کرد تا از اونها نگه داری کنه یا بفروشه و یا حتا با روشهای قانونی و غیر قانونیمیشه از خاک دبی خارجشون کرد (با توجه با سطح بالای قاچاق در خلیج فارس و مرز های کشور های مجاور)

 2. مممم

  جالب بود و به فکر فرو رفتم!

 3. چه جالب من اینا رو قبلا دیده بودم میگفتم حتما اخیرا توفان شن اومده. نمیدونستم همچین داستان درامی دارند. حتما تجار ایرانی (بخوانید دلال!) اینها رو میخرند و جای نو با دو برابر قیمت به ملت قالب میکنند.

 4. سلام،مدتی است تذکری رو میخواستم بدم. میدونم تهیه مطالب منسجم و کاربردی کار دشواری است.متاسفانه در چند ماه گذشته ضمن افزایش پست های شما شاهد افت کیفیت وگاها خروج از چهار چوب یک پزشکی که می شناختیم هستیم. یک پزشک رو بعنوان یک برند دوست دارم، اما اگر به سایتی تبدیل شود که مطالب رو در هر زمینه پوشش دهد مایوس خواهم شد. مطلب فوق را مدتها پیش دیده بودم، فارغ از صحت آن که بررسی اش سخت است. لطفا در آینده مدنظر قرار دهید.

 5. باورم نمیشه کسی که انزو داشته اینطوری بی هوا بذاره و در بره !
  اصلا چطوری میشه ازش دل کند .
  چقدر عجیب

 6. فراری انزو ۴۰۰ دستگاه تولید شده
  Ferrari Enzo, one of only four hundred manufactured

 7. من از اون انزو آخریه با خبر بودم در آخر خبر ی که ازش شنیدم به قیمت ۲۰۰ هزار دلار به حراج گذاشتنش

 8. خدای من … من به بقیه کاری ندارم ولی می خوامشون خیلی ماشینهای خواستنی هستند … پس دیگه اون ضرب المثل دارندگی و برازندگی کجا رفت؟ آخه اینها گذاشتنی و رفتنی نیستند که ؟

 9. گفتی و کردی خرابم…

 10. یعنی امنیت اونجا اونقدر زیاده که هیچکس به ماشینی که سوییچ روش و رها شده دست نمی زنه؟مثلا هیچکس هوس نمی کنه که یه دور باهاش بزنه و برگردونه سر جاش؟ عجیبه……

 11. خب وقتی بدهی که به بار آوردن چندصد یا چندین هزار برابر قیمت این خودرو هاست خب معلومه که ولشون میکنن و جونشونو ور میدارن در میرن!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.