نگاهی به مشخصات و ویژگی‌های دوربین آیفون‌های ۱۱ و ۱۱ پرو: دقیقا چه کاری انجام می‌دهند؟

0

اپل از گوشی‌های خانواده آیفون ۱۱ رونمایی کرد. شاید به جرات بتوان گفت بزرگ‌ترین تغییر و بهبود در آیفون‌های ۱۱ مربوط به دوربین‌های پشتی است. آن‌جا که گوشی پرچم‌دار آیفون ۱۱ پرو با دوربین پشتی سه‌گانه و آیفون ۱۱ با دوربین پشتی دوگانه معرفی شدند.

هر دو دوربین برای اهداف خاصی طراحی شدند و سناریوهای عکاسی متفاوتی را در پیش می‌گیرند. با ما همراه باشید تا دوباره نگاهی به دوربین‌های گوشی‌های آیفون ۱۱ بیندازیم و ویژگی‌های آن‌ها را بررسی کنیم:

آیفون ۱۱

این گوشی از یک دوربین پشتی دوگانه بهره می‌برد:

دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی | لنز ۲۶ میلی‌متری با دهانه f/1.8 | لرزشگیر اپتیکال تصویر:

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

دوربین استاندارد آیفون ۱۱ با یک حالت Night جدید به‌روزرسانی شده است که می‌تواند تصویری بهتر در نور کم ثبت کند. این حالت با ویژگی Night Sight در گوشی‌های گوگل پیکسل قابل رقابت است. اپل، قدرت پردازش تصویر دوربین را نیز افزایش داده تا تصاویری با جزئیات دقیق و کیفیت برجسته ثبت شود.

دوربین اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی | لنز ۱۳ میلی‌متری با دهانه f/2.4 | زاویه دید ۱۲۰ درجه:

اپل به جای پیروی از سنت خود که برای دوربین دوم از لنز پرتره استفاده می‌کرد؛ در آیفون ۱۱ یک لنز اولتراواید کار کرده است تا این گوشی بتواند محیط بیشتری را در یک عکس جای دهد. اپلیکیشن viewfinder نیز با هر دو دوربین کار خواهد کرد و پیش‌نمایشی دقیق از تصویر به دست می‌دهد. به‌ویژه، در دوربین اولتراواید می‌تواند آنچه که در تصویر می‌افتد را مشاهده کرد.

دوربین سلفی: ۱۲ مگاپیکسل TrueDepth با ویدیوی آهسته و رکورد ۴K در نرخ ۶۰ تصویر:

در آیفون ۱۱، اگر گوشی را به حالت افقی یا landscape بگیرید؛ می‌تواند تصاویری با زاویه دید عریض بگیرد. یکی دیگر از ویژگی‌های جدید این دوربین، فیلم‌برداری آهسته یا اسلوموشن است.

آیفون ۱۱ پرو و ۱۱ پرو مکس:

پرچم‌دارهای جدید اپل را دوربین پشتی سه‌گانه و به شکل مربعی در گوشه سمت چپ پنل آیفون معرفی شدند:

دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی | لنز ۲۶ میلی‌متری با دهانه f/1.8 | لرزشگیر اپتیکال تصویر

دوربین اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی | لنز ۱۳ میلی‌متری با دهانه f/2.4 | زاویه دید ۱۲۰ درجه

دوربین تله‌فوتو ۱۲ مگاپیکسلی | لنز پرتره | لنز ۵۲ میلی‌متری با دهانه f/2.0 | لرزشگیر اپتیکال تصویر:

دوربین سوم در آیفون ۱۱ پرو برای عکاسی پرتره است و فقط در مدل‌های پرو دیده می‌شود.

دوربین سلفی: ۱۲ مگاپیکسل TrueDepth با ویدیوی آهسته و رکورد ۴K در نرخ ۶۰ تصویر

ترفندهای نرم‌افزاری جدید

اپل نیم نگاهی هم به قابلیت‌های نرم‌افزاری و پردازش تصویر دوربین‌های آیفون‌هایی ۱۱ داشته است و می‌گوید این دوربین‌ها با انواع ترفندهای جدید بهبود عکاسی و عکس عرضه شدند. با استفاده از پردازنده A13 در پردازش تصویر دوربین‌ها نیز بهبودهایی صورت گرفته است تا عکس‌ها دارای بالاترین جزئیات باشند. به طور خاص، حالت Night کمک می‌کند تصاویر بهتری در شب و نور کم گرفته شود.

اکنون که همه گوشی‌های آیفون اپل از چندین دوربین استفاده می‌کنند؛ این شرکت تلاش کرده برخی ویژگی‌ها و تنظیمات را در هنگام سوییچ میان مودها و دوربین‌های مختلف، ثابت نگه دارد. مثلا، با سوییچ میان دوربین‌ها، تنظیمات رنگ و عمق به هم نریزد. این ویژگی بیشتر در هنگام فیلم‌برداری نمود پیدا می‌کند.

آیفون ۱۱ پرو به توسعه‌دهنده‌ها اجازه می‌دهد با بیشتر از یک دوربین فیلم ضبط کنند تا بتوانند کارها و تصاویر خلاقانه‌ای ایجاد کنند. به طور ویژه، باید به ویژگی Deep Fusion اشاره کنیم که امکان پردازش و ترکیب ۹ تصویر (از جمله یک تصویر با زاویه دید عریض) را می‌دهد.

واحد پردازشی عصبی پردازنده A13 می‌تواند این ۹ تصویر را به صورت یک توالی و سلسله‌وار تجزیه و تحلیل کند تا یک عکس نهایی و بهینه با بهترین عناصر هر تصویر به دست آورد. این ویژگی در پاییز امسال و طی یک به‌روزرسانی به دوربین‌های آیفون ۱۱ پرو افزوده می‌شود.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.