شکار لحظه‌ای استثنایی: تصاویری از بو کشیدن گل زرد توسط سنجاب

شما هم با دیدن تصاویر بالا، گمان کردید عکسی ویرایش شده و فتوشاپی است؟

این روزها به قدری عکس‌های فیک و دستکاری شده در وب و شبکه‌های مجازی منتشر شده که تا حدودی حق دارید نسبت به هر عکس خارق‌العاده و استثنایی بدگمان باشید و باور نکنید چنین عکسی واقعا توسط یک عکاس ثبت شده است.

اما داستان این عکس واقعی است. عکاس هلندی به نام «دیک ون» (Dick van) در ماه ژوئن از شهر وین اتریش بازدید می‌کند. این عکاس حیات وحش و طبیعت به طور ویژه به وین سفر می‌کند تا از سنجاب‌های زمینی مشهور این شهر عکاسی کند.

این عکاس موفق می‌شود درست در وسط شهر و با شلوغی زیاد، از سنجابی عکس بگرید که در حال بو کشیدن از گلی است. مجموعه عکس‌های بی‌نظیری که همه را به تحسین وا می‌دارد و به معنای واقعی کلمه شکار لحظه‌ها توسط یک عکاس حرفه‌ای است.

«دیک ون» به سایت پیکسل توضیح می‌دهد که روز اول در شهر وین فقط مشغول تماشای رفتار سنجاب‌ها بودند و سراسر روز دوم به عکاسی از این موجودات دوست داشتنی می‌پردازند.

این عکاس هلندی ماجرای این عکس‌ها را این‌طور توضیح می‌دهد که درست در عصر روز دوم و کمی قبل از غروب آفتاب، هنگامی که نور خورشید برای عکاسی بسیار نرم و ملایم است؛ یکی از سنجاب‌های زمینی به سمت گل زردی قدم برمی‌دارد و بعد شروع به نگه داشتن و بو کشیدن آن می‌کند.

«دیک ون» می‌گوید: «وقتی داشتم این صحنه را در منظره‌یاب دوربین خود تماشا می‌کردم؛ فهمیدم لحظه‌ای بسیار زیبا و صمیمی است و باید بدون مکث شاتر دوربین را فشار دهم.»

این عکاس از شکار این لحظه بسیار شاد و خوشحال است و می‌گوید از کارش راضی است.

فارغ از المان‌های طبیعی و حرفه‌ای رعایت شده در این عکس مانند کادربندی، نور، زوم و کیفیت عکس، همان‌طور که «دیک ون» می‌گوید؛ یک ارتباط عاطفی عمیقی در عکس موج می‌زند که احساسات هر بیننده‌ای را تکان داده و او را بشاش و سرزنده می‌کند.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.