۹ ساعت پخش فیلم پورنوگرافی در خیابان و عذرخواهی شرکت اسیکس در پی این آبروریزی

0

روز یکشنبه، غالب افرادی که از جلوی فروشگاه ورزشی اسیکس در شهر آوکلند نیوزیلند رد شدند با تصاویری تعجب‌برانگیز روبرو می‌شوند.

از مانیتور نصب شده در بالای این فروشگاه که غالبا برای پخش فیلم‌های تبلیغاتی محصولات اسیکس است؛ فیلم‌های پورنوگرافی پخش می‌شود. برخی از مردم با دیدن این تصاویر شوکه شده و فرار می‌کنند و برخی دیگر می‌ایستند و تماشا می‌کنند.

کارمندان اسیکس که ساعت ۱۰ صبح برای باز کردن فروشگاه از راه می‌رسند؛ متوجه موضوع شده و سریعا مانیتور تبلیغاتی فروشگاه را خاموش می‌کنند.

این شرکت ژاپنی در بیانیه‌ای اعلام کرده هکرها با ورود به سیستم‌های فروشگاه آوکلند، اقدام به پخش فیلم‌های نامناسب پورنوگرافی کردند. نشریه هرالد نیوزیلند گزارش داده است این فیلم‌ها برای چند ساعت متوالی پخش شده‌اند ولی برخی منابع دیگر می‌گویند ۲ ساعت مردم شاهد صحنه‌های بسیار زشت و ناشایست از این تلویزیون بودند. البته، منابع دیگر هم مدت پخش فیلم‌های پورنوگرافی را تا ۹ ساعت گزارش دادند.

شرکت اسیکس در بیانه‌اش به طور رسمی از همه مردم عذرخواهی کرده است: «ما از همه کسانی که ممکن است این تصاویر را دیده‌ باشند، عذرخواهی می‌کنیم.»

آبروریزی در پی حمله سایبری

این شرکت در پست فیسبوکش هم اشاره کرد که فردی با به دست گرفتن کنترل تلویزیون فروشگاه اقدام به پخش چنین تصاویری کرده است. هنوز هویت یا هدف این فرد مشخص نشده و شرکت اسیکس با همکاری پلیس به دنبال او هستند.

همچنین، شرکت اسیکس وعده داده است در آینده دیگر چنین اتفاقاتی رخ ندهد. این شرکت در بیانیه‌اش می‌گوید تیم نرم‌افزار و امنیت آنلاین آن‌ها در تلاش هستند امنیت سیستم‌های این فروشگاه را ارتقا دهند تا مانع هک شدن آن‌ها شوند.

نشریه هرالد در گزارش خود به صحبت‌های یک مادر اشاره می‌کند و می‌نویسد او و فرزند ۹ ساله‌اش در حال عبور از خیابان بودند که با این تصاویر روبرو می‌شوند. به گفته این مادر، هیچ‌کسی دوست ندارد کودکش چنین تصاویری را ببیند.

یکی دیگر از نشریات محلی نیوزیلند گزارش داده مردم و کودکان ساکن در خیابان کوئین آکلند از ساعت ۱ صبح الی ۱۰ صبح روز یکشنبه شاهد پخش تصاویر مستهجن بودند. آن‌ها ابتدا تصور می‌کردند یک کارمند ناراضی شرکت اسیکس اقدام به پخش این تصاویر کرده است.

مردم محلی می‌گویند این اتفاق بسیار شرم‌آور، توهین‌آمیز و غیرقابل قبول است. آن‌ها شرکت اسیکس را  مقصر می‌دانند و قصد دارند از این فروشگاه شکایت کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.