۲۰ طراحی و دکوراسیون زیبا برای اتاق خواب که تحسین‌برانگیز و الهام‌بخش هستند

0

همه ما برای داشتن یک زندگی سالم و خوب، پشت سر گذاشتن یک روز کاری مفید و سرحال بودن نیاز به خواب کافی و عمیق داریم.

به همان اندازه که داشتن یک رژیم غذایی مناسب می‌تواند زندگی سالمی برای ما به همراه داشته باشد؛ خوب خوابیدن و به اندازه خوابیدن اهمیت داشته و موفقیت‌های طول روز ما را تضمین می‌کند.

اما عوامل زیادی در داشتن یک خواب خوب و عمیق موثر هستند که یکی از آن‌ها اتاق خواب مناسب است. باید عناصر درون اتاق خواب درست در جای خودشان قرار گرفته باشند و اتاق یک طراحی و دکوراسیون خوب داشته باشد تا فرد با علاقه و همین‌طور راحتی سراغ رخت‌خواب برود.

در زیر می‌خواهیم بهترین ایده‌های طراحی اتاق خواب را بررسی کنیم. ایده‌هایی که می‌توانند الهام‌بخش چینش وسایل اتاق خواب ما باشند.

مسلما این طرح‌ها و دکوراسیون‌ها خیلی ایده‌آل هستند و شاید هرگز اتاق خواب‌های ما مشابه این‌ها نشوند ولی باز می‌توانند منبع برخی خلاقیت‌ها و قواعد در ساختن یک اتاق خواب زیبا و دوست‌داشتنی باشند.

سعی کردیم به شرکت و طراح این ایده‌ها اشاره نکنیم چون تقریبا تمام آن‌ها برای ایرانی‌ها ناشناخته هستند و دانستن نام طراح یا شرکت مجری هیچ کمک و راهنمایی برای طراحی اتاق خواب ما نیست.

۲۰ نمونه طراحی اتاق خواب الهام‌بخش

گاهی اوقات فقط با ترکیب چند سبک طراحی یا رنگ‌ها می‌توانید یک اتاق خواب شیک و ساده بسازید. مانند طرح زیر که لوسترهای آویزان طلایی و میز زردرنگ کل نما را تغییر داده‌اند:

پنجره‌های بزرگی که اجازه ورود نور به داخل اتاق را می‌دهند و طراحی مشابه اتاق‌های نشیمن باعث شده فضایی دل‌نشین در اتاق خواب ایجاد شود:

یک اتاق خواب راحت و زیبا که ترکیبی از رنگ‌های مختلف آرامش‌بخش است. تیرک‌های سقفی چوبی و سبک طراحی آن‌ها به همراه پنجره‌های بزرگ از جمله دلایل زیبایی این طراحی هستند:

یک اتاق سوئیتی از هتلی در تایلند است که می‌تواند الهام‌بخش برای طراحی اتاق‌های خواب ما باشد. تم سیاه اتاق به طراحی نوعی شخصیت جذاب بخشیده است:

خانه‌های قدیمی و تاریخی می‌توانند از جذابیت‌های ذاتی خود برای طراحی و دکوراسیون استفاده کنند. این خانه در سال ۱۸۵۳ ساخته شده و هنوز دارای المان‌های قدیمی ولی جذابی مانند دیوار آجری یا شومینه است:

این هم یک ساختمان تاریخی است که بازسازی شده است. این موضوع را می‌شود از روی ریزه‌کاری‌های سقف متوجه شد. در اتاق خواب وسایل زیادی نیست و همان تخت‌خواب با چینش وسط و کناره‌های خالی جذاب شده است:

به نظر می‌رسد این اتاق خواب برای فرار از خستگی روزانه ساخته شده است. چند المان صنایع دستی و فانتزی که به هم می‌آیند؛ چقدر یک اتاق را زیبا و متفاوت می‌کند:

اتاق خواب‌ها نباید همیشه طرحی خاص داشته باشند بلکه باید آرامش‌بخش و دلنشین به نظر برسند؛ مانند این اتاق خواب که بسیار شبیه به اتاق خواب‌های ما است ولی انداختن یک قالیچه زیر تخت، دو سه گلدان و انتخاب رنگ‌های مناسب برای روتختی و بالش‌ها باعث جذابیت آن شده است:

اتاق خواب‌هایی که نما و ویو عالی دارند؛ می‌توانند بسیار زیبا طراحی شوند. یک آپارتمان در شهر تایپه است که عظمت، شکوه و جلال بسیار زیادی دارد:

در این خانه مستقر در شهر سیاتل، ترکیبی از معماری سنتی و مدرن امروزی استفاده شده است. به ترکیب طراحی سقف و نچره‌ها، میزهای نشیمن در کنار پنجره‌ها و سادگی محیط اتاق خواب دقت کنید:

این یک اتاق خواب خاص است که توسط معمارانی ایتالیایی در شهر Matera پیاده‌سازی شده است. در این سبک معماری از دالان و حفاری استفاده شده تا یک مکان نیمه ساخته به خانه‌ای با چهار سوئیت و یک کافه تبدیل شود:

معماران یک ساختمان تاریخی را به این شکل بازسازی کردند. نوردهی پنجره بزرگ، فضای بزرگ اتاق و کف طرح‌های چوبی باعث شدند طراحی زیبایی بشود:

یک اتاق خواب غیر معمول که بیش از حد باریک و دراز است ولی باز طراحان موفق شدند نمای زیبایی از آن دربیاورند:

در طراحی این اتاق از وسایل برنجی استفاده شده است. به کف چوبی تیره، چراغ خواب‌ها، آویزهای دیواری و نمای دیوار در سمت چپ اتاق دقت کنید:

اتاقی از یک هتل ایتالیایی است. در طراحی این سوئیت از مواد محلی، نماها و رنگ‌های سفید و باز و یک طراحی ساده استفاده شده است ولی حتما تایید می‌کنید که واقعا زیبا است:

جادار، زیبا، مدرن و پر زرق و برق! این اتاق خواب همه‌چیز دارد و ترکیبی از انواع سبک‌ها، شکل‌ها، مواد‌ها و الگوها در آن به کار رفته است. دیوارهای تاریک همیشه یک فضای دنج و صمیمی ایجاد می‌کنند:

در اتاق‌های خواب شومینه یک المان طراحی بسیار قوی است؛ حتی اگر کاربردی نباشد:

مانند بسیاری از طرح‌هایی که دیدیم؛ نورپردازی به درک اتاق خواب و ایجاد یک محیط شیک دوست‌داشتنی درون اتاق کمک کرده است:

تقارن می‌تواند یک حس راحتی، آشنایی و تعلق ایجاد کند. این اتاق خواب در یکی از شهرک‌های منهتن است:

نماهای پانوراما بخش زیادی از این اتاق خواب را شکل دادند و باعث طراحی متفاوت و زیباشناسی بی‌نظیر شدند. خبری از مبلمان نیست ولی می‌توانید کنار پنجره نشسته و تمام روز بیرون را تماشا کنید:

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.