تظاهر کنید در اداره کار می‌کنید تا بهره‌وری کار در خانه شما بیشتر شود

0

در دهه‌های اخیر، متقاضیان کار در خانه بیشتر شده است. هم کارفرمایان و هم جوانان تمایل زیادی دارند کارها را به درون خانه‌ها بکشند و کمتر از خانه بیرون بروند.

کار در خانه با تمام مزایا، آزادی عمل، صرفه‌جویی‌های اقتصادی و زمانی دارای معایبی هم هست. اگر کار را جدی نگیرید و محیط خانه را به محیط کار تبدیل نکنید؛ بهره‌وری بسیار پایینی خواهید داشت و شاید عملا هیچ‌کاری نکنید و فقط زمان از دست برود.

ترفندهای زیادی هست که به افرادی که در خانه کار می‌کنند؛ کمک خواهد کرد موانع و محدودیت‌های کار در خانه را پشت سر گذاشته و بتوانند بهتر از دفتر کارشان یا اداره‌ها کار کنند. یکی از این ترفندها، داشتن ذهنیت کار در بیرون از خانه است.

شما باید تظاهر کنید بیرون از خانه کار می‌کنید. هم از نظر ذهنی و هم از نظر محیطی این‌طور وانمود کنید که یک کار رسمی و جدی دارید و هر روز صبح باید سروقت آن‌جا حاضر شده و با جدیت کارتان را انجام دهید. فقط در این صورت است که می‌توانید کارها و پروژه‌های بیشتری در خانه بگیرید و هر روز موفق‌تر شوید.

برای داشتن ذهنیت کار در بیرون از خانه یا تظاهرسازی به کار در اداره باید چند اقدام انجام دهید:

رفت و آمد کنید

اگرچه هرگز بیرون نرفتن از خانه و پوشیدن لباس‌های راحت ایده‌ای خوبی برای ساعت‌های کار بیشتر است ولی بهره‌وری شما را کاهش می‌دهد.

بهتر است لباس رسمی بپوشید و چند برنامه بیرون از خانه برای خودتان تنظیم کنید. مثلا، صبح زود برای پیاده‌روی ۱۵ الی ۳۰ دقیقه از خانه بیرون بزنید. قرارهای کاری خود را در رستوران، کافی‌شاپ، محیط‌های کاری و اداری تنظیم کنید تا مجبور شوید از خانه بیرون زده و کمی با محیط کار خانگی خود فاصله بگیرید.

اگر یک سره از صبح تا غروب یا آخر شب کار می‌کنید؛ بهتر است بعدازظهر برای خرید، پیگیری یک کار خانه، بیرون بردن حیوان خانگی، رسیدگی به برخی پروژه‌ها و غیره از خانه بیرون زده و بعد از یکی دو ساعت دوباره پای میزکارتان بنشینید.

یک فضای اداری اختصاصی بسازید

خیلی مهم است میزکار شما در خانه کجا است و چقدر ایده‌آل‌تان است. اگرچه شاید به یک میزکار یا فضای کاری کامل نیازی ندارید ولی بهتر است کمی محیط و میزکار را شبیه به اداره و دفتر کار کنید.

این‌گونه هم خانواده برای این فضای کار احترام و مرز قائل شده و مزاحم شما نمی‌شوند و هم شما از نظر ذهنیتی باور می‌کنید در حال انجام کارهای رسمی و جدی هستید.

میزکار شما باید گوشه‌ای خلوت و دنج از محیط خانه باشد که کمترین رفت‌و‌آمد، سروصدا، شلوغی و مزاحمت دیگران را در پی دارد. معمولا، قرار دادن میزکار یا انتخاب فضای کار در وسط آشپزخانه، سالن نشیمن و اتاق خواب ایده جالبی نیست و شما را با مشکلات و محدودیت‌هایی روبرو می‌کند.

وانمود کنید خانه نیستید

مهم‌ترین ترفند برای موفقیت کار در خانه، باور این موضوع است که اکنون در محل کار هستید و نباید سراغ ماشین لباسشویی، تلویزیون، شستن ظرف‌ها، پاسخ دادن به زنگ‌ها و تلفن‌ها بروید.

اگر در خانه با دیگران زندگی می‌کنید یا افراد دیگری هم در طول روز همراه شما هستند؛ باید این ذهنیت را پیدا کنند که وقتی پشت میزکار خود می‌نشینید؛ یعنی سرکار هستید و بیرون از خانه! بنابراین صحبت کردن با شما، واگذار کردن یک کار به شما یا آمدن به سراغ‌تان برای نشان دادن یک عکس و ویدیو در اینستاگرام به کارتان ضربه می‌زند.

افت کار در خانه این است که دیگران تصور کنید همیشه داوطلب اتفاق‌های غیرمنتظره هستید. دخترتان زودتر تعطیل شده و همسرتان انتظار داشته باشد بروید و از مدرسه او را برگردانید. همسایه‌تان اسباب‌کشی دارد و زنگ خانه شما را بزند. مادرتان درخواست یک خرید کوچک بکند یا اینکه تا اعضای خانواده برگردند؛ شما غذا را هم گرم کرده باشید.

البته، انجام این کارهای کوچک در اوقات استراحت چندان بد هم نیست و باعث سرگرم شدن، در رفتن خستگی و فرار از یکنواختی کار در خانه می‌شود ولی مهم آن ذهنیت کار در بیرون از خانه است که باید هم شما و هم دیگران پیدا کرده باشند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.