بچه گوریلی که انگشت‌های دستش شبیه انسان‌هاست!

0

چندی پیش در باغ وحش آتلانتا یک مراسم ویژه و سرگرم‌کننده برگزار شد. ششمین سالگرد تولد گوریل Anaka جشن گرفته شده و تصاویر آن در فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

مردم شروع به لایک و کامنت‌گذاری عکس‌های این گوریل ماده بزرگ کردند و البته برایش بهترین آرزوها را داشتند. اما افرادی که دقت بیشتری داشتند؛ ضمن تبریک به «آناکا» برای تولدش، توجه نکته دیگری شدند.

این گوریل روی انگشتان دست خود لکه‌های سفید منحصربه‌فرد دارد. در نمای نزدیک، این لکه‌ها شبیه پیسی، صورتی رنگ و بسیار شبیه به رنگ پوست دست انسان هستند. گوریل‌ها انگشت شصت متفاوتی با انسان دارند و این موضوع تا حدودی قابل درک است.

جالب است گوریل‌ها هم از اثر انگشت سود برده و قابلیت انگشت‌نگاری دارند که برخی اوقات برای شناسایی آن‌ها استفاده می‌شود.

تفاوت دیگر انگشتان گوریل‌ها با دیگر حیوانات در ناخن‌های آن‌ها است. آن‌ها اصلا چنگال ندارند بلکه در انگشتان دست و پای خود از ناخن‌هایی شبیه به ناخن‌های انسان برخوردار هستند. گوریل‌ها از این ناخن‌ها برای بازی کردن، خراشیدن وسایل، تمیز کردن و باز کردن استفاده می‌کنند.

باغ‌وحش آتلانتا می‌گوید گوریل «آناکا» علاوه بر اینکه از پوست منحصربه‌فردی بهره می‌برد؛ در رفتار و شخصیت نیز متمایز است. او غالب اوقات مادر و دیگران را تحت فشار قرار می‌دهد تا سهم بیشتری از غذاها و آشامیدنی‌ها کسب کند و همیشه جایگاه برتری از خوردن داشته باشد. بیشتر اوقات سوار برادران و خواهران خود شده و کولی سواری می‌کند.

شگفتی یا بیماری پیسی؟

برخی از مردم تصور می‌کنند این گوریل ماده دارای بیماری پیسی یا ویتیلیگو (vitiligo) است. یک بیماری پوستی که در طولانی‌مدت، پوست رنگ اصلی خود را از دست داده و فاقد رنگ‌دانه می‌شود.

اما مسئولان باغ‌وحش آتلانتا این نظریه را رد کردند و می‌گویند پوست دست این گوریل از همان بدو تولد این رنگی بوده و به مرور زمان تغییر رنگ و لکه نداده است. همین‌طور، در طی این ۶ سال هرگز شاهد گسترش این لکه‌ها یا تغییر رنگ بخش‌های دیگر پوست بدن آن‌ها نبودند.

بنابراین، بیشتر از اینکه یک بیماری و نارسایی باشد؛ یک نشانه و شگفتی خلقت است. هنوز اظهارنظرها درباره این گوریل در شبکه‌های اجتماعی؛ به‌ویژه توییتر ادامه دارد.

برخی از مردم هم بحث قدیمی «فرگشت انسان» یا تکامل از میمون به انسان را پیش کشیده و دست‌های گوریل «آناکا» را یک نشانه عالی از آن دانستند.

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.