اف بی آی ۲ سایت پخش جاری غیرقانونی فیلم و سریال را بست- بهشت‌هایی غنی‌تر از نتفلیکس!

0

به مقتضیات زمانه همگی ما معترف هستیم که برای دانلود و تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها، از سایت‌های دانلود استفاده می‌کنیم. مشخص است که به علت سرعت پایین اینترنت، فیلترینگ، هزینه زیاد و بیگانگی محیط کاربری سایت‌هایی مثل نتفلیکس با نیازهای ما، امکان استفاده از سایت‌های پخش جاری فرنگی را نداریم و نمونه‌های ایرانی vodih هم می‌دانید که معایب بسیار زیادی دارند و حداکثر برای تماشای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی خوب هستند.

اما اگر تصور می‌کنید که فرنگی‌ها پاک و منزه هستند و فقط به صورت قانونی فیلم و سریال می‌بینند، سخت در اشتباه هستید. آنها علاوه بر استفاده از قانونی، گاهی از سایت‌های دانلود غیرقانونی و البته تورنت برای دانلود نیازهای فرهنگی‌شان استفاده می‌کنند.

اما از این پیشرفته‌تر و راحت‌تر vodهای غیرقانونی هم هستند که اتفاقا اینها خیلی وقت‌ها از سرویس‌های اصلی بهتر، ارزان‌تر و غنی‌تر هستند.

در همین راستا اف بی آی، به تازگی اعلام کرده که دو برنامه‌نویس به نام‌های دریل پولو و لوئیس ویلارینو را که به ترتیب ۳۶ و ۴۰ هستند، دستگیر کرده است.

این دو سایت iStreamItAll و سایت Jetflix را بنا نهاده بودند.

iStreamItAll اصلا در حکم بهشتی برای فیلم‌بازها و سریال‌بازها بود، این سایت ۱۱۸ هزار اپیزود سریال‌های گوناگون و ۱۱ هزار فیلم داشت! یعنی به تنهایی بیش از آمازون پرایم، هولو، نتفلیکس و وودو برنامه داشت! (البته برخی از سایت‌های دانلود خودمان شاید در همین حد، برنامه داشته باشند!)

پولو از طریق ایمیل مشتری جذب می‌کرد و به آنها می‌گفت که به جای پول حرام کردن برای سرویس‌های پخش جاری رسمی و قانونی، از محتوای بی‌کران و بدون محدودیت iStreamItAll  استفاده کنند.

برآورد می‌شود که او در مدت فعالیت سایتش حدود یک میلیون دلار به چنگ آورده باشد. البته منبع او برای به دست آوردن این همه فیلم و سریال، تورنت بود.

شیوه کار او از نظر فنی، جالب بود، او برنامه‌هایی درست کرده بود که به صورت خودکار سایت‌های دانلود غیرقانونی را پایش می‌کردند و بعد هر وقت محتوایی به آنها اضافه می‌شد، همین برنامه‌ها را دانلود می‌کردند و وارد سرورهای خودش می‌کردند.

به صورت مشابهی Jetflix هم ده‌‌ها هزار برنامه داشت.

از طریق دو سایت iStreamItAll و Jetflix کاربران با گوشی موبایل و تبلت و تلویزیون‌های هوشمند و حتی کنسول‌های گیم می‌توانستند، فیلم و سریال تماشا کنند.

دو متهم اصلی این پرونده، یعنی پولو و ویلارینو در ماه مارس در ویرجینیا محاکمه می‌شوند. تخمین زده می‌شود که این دو میلیون‌ها دلار به استودیوهای فیلمسازی، شبکه‌های تلویزیونی و سیستم‌های پخش جاری، زیان وارد آورده باشند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.