کیا خودروی مفهومی و بسیار زیبای Imagine EV را در سال ۲۰۲۱ وارد بازار اروپا می‌کند

0

مشتریان شرکت خودروسازی کیا دارند به پایان انتظار برای عرضه خودروی مفهومی و الکتریکی Imagine EV می‌رسند.

مدیر بخش اروپای کیا به سایت Automotive News گفته یک نسخه کراس‌اوور از این خودرو در سال ۲۰۲۱ برای این منطقه عرضه می‌شود.

هنوز مشخص نیست این خودروی الکتریکی چه تفاوت‌هایی با نسخه معرفی شده در نمایشگاه ژنو دارد ولی احتمال می‌دهیم از نمایشگرهای ۲۱ اینچ، چرخ‌های بزرگ و ظاهر پیشرفته و فضامانندی سود ببرد.

کیا Imagine EV یکی از زیباترین خودروهای مفهومی معرفی شده در سال ۲۰۱۹ است و اکنون تولید انبوه آن می‌تواند خبر خوشی برای طرفداران برند کیا و دیگر علاقه‌مندان خودروهای EV بزرگ باشد. شکل خاص درب‌ها و چراغ‌های LED این خودرو، در عین جذاب بودن؛ برای طراحی و تولید کار سختی دارند.

چالش بزرگ شرکت‌هایی مانند کیا برای عرضه خودروهای الکتریکی در بازار اروپا، ارائه یک خودروی اقتصادی و مقرون به صرفه برای مشتری ولی با سود مناسب برای خود شرکت است.

موضوعی که خود مدیر بخش اروپای شرکت کیا هم روی آن صحه گذاشته و تاکید می‌کند این شرکت نمی‌تواند یک خودروی تمام الکتریکی با قیمت ۳۰ هزار یورو (۳۳۵۰۰ دلار) وارد بازار کند. احتمالا، قیمت خودروی Imagine EV کیا بیشتر از ۳۵ هزار یورو خواهد بود.

مشکل اینجا است که این خودروسازها باید با خودرویی مانند تسلا ۳ به قیمت ۴۰ هزار دلار در بازارهای اروپا و امریکا رقابت کنند. تسلا مدل ۳ از نظر مصرف سوخت و برد مسافتی به‌صرفه‌تر است. حتی خودروهای در محدوده قیمتی ۳۰ هزار دلار هم از خودروهای کیا بهتر عمل می‌کنند.

به همین دلیل، کیا در صدد است قدرت طی مسافت ماشین‌های برقی خود را افزایش دهد. کیا با همکاری خواهرخوانده خود هیوندا یک خودروی الکتریکی نیز وارد بازار خواهد کرد که نسبت به خودروهای Niro EV و Soul EV مصافت بیشتری را طی کرده و سریع‌تر است.

همین‌طور، کیا در اواخر سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱  یک خودروی مبتنی بر سوخت هیدروژنی سلولی روانه بازار خواهد کرد.

باید منتظر ماند تا میزان فروش خودروی الکتریکی مانند Imagine EV را در بازار اروپا مشاهده کرد و بعد نتیجه گرفت این تصمیم خودروسازی کیا چقدر درست بوده است. خودروی برقی Imagine EV در کلاس بزرگ C (همانند خودروی VW Golf) تولید شده و برای فروش کار دشواری دارد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.