به صورت آنلاین و چشمی، اندازه گوشی‌ها و تبلت‌ها را با هم مقایسه کنید تا تصمیم خریدتان بهتر شود

0

در روزگاری زندگی می‌کنیم که اندازه و مشخصات دقیق دستگاه‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست. شما با یک جست‌وجوی ساده می‌توانید اندازه دقیق یک گوشی، تبلت، نوت‌بوک و هر گجت دیگری را به دست بیاورید.

حتی می‌توانید ضخامت، اندازه دقیق صفحه‌نمایش، حاشیه‌ها و کلیدها را به دست بیاورید اما مشکل اینجا است که برخی اوقات این اطلاعات و اندازه‌ها، یک تصویر غیرواقعی در ذهن ما ایجاد می‌کنند و باعث یک مقایسه انحرافی می‌شوند.

مثلا، اندازه صفحه‌نمایش یک اسمارت‌فون ۶.۳ اینچ عنوان می‌شود و اندازه یکی دیگر اندکی بیشتر. شاید در نگاه اول بگوییم ایند دهم‌های اینچ تفاوت، اصلا مهم نیست. اما اگر دو گوشی را عملا داشتیم، تصمیم بهتری می‌گرفتیم. به علاوه نسبت عرض به طول و ضخامت و حاشیه صفحه نمایش هم مهم هستند.

اینجا است که بسیاری از ما آرزو می‌کنیم ای کاش مجالی بود تا هر دو گوشی را در دست گرفته و از نزدیک و به طور عملی با هم مقایسه کنیم. اگر بخواهید تبلتی مانند آیپد مینی را با گلکسی نوت ۱۰ مقایسه کنید؛ این نیاز بیشتر نمود پیدا می‌کند.

سایت‌های مقایسه‌ای بصری

روی اینترنت می‌توان سایت‌هایی را یافت که یک مقایسه عینی و واقعی دقیق برای شما میان دو گوشی یا تبلت انجام می‌دهند. پیش‌تر، یکی از این سایت‌های مقایسه‌ای گوشی‌ها به نام Hotspot3D را معرفی کرده بودیم که یک مقایسه سه بعدی و ۳۶۰ درجه میان اسمارت‌فون‌ها نشان می‌دهد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

امروز، می‌خواهیم سایت مقایسه‌ای جالب دیگری معرفی کنیم. احتمالا، بسیاری از علاقه‌مندان گجت‌ها با سایت phonearena آشنا هستند. در این سایت ابزار آنلاینی برای مقایسه اندازه گوشی‌ها و تبلت‌ها عرضه شده است.

مزیت بزرگ این سایت، مقایسه چندین اسمارت‌فون و تبلت با یکدیگر است. شما می‌توانید به طور همزمان گلکسی نوت ۱۰ پلاس، گلکسی اس ۱۰ پلاس و آیفون ۱۱ پرو مکس را با هم مقایسه کنید. هر گوشی با یک رنگ مشخص شده و به راحتی قابل مقایسه با گوشی‌های دیگر است.

این مقایسه به صورت overlape یا Side صورت می‌گیرد و شما می‌توانید در حالت‌های مختلف اندازه دقیق و عملی گوشی‌ها را با هم ارزیابی کنید.

برای انتخاب گوشی‌ها و تبلت‌ها می‌توانید از منوی زیر سایت استفاده کنید یا نام دستگاه را در نوار جست‌وجو زده و یک مدل را کلیک کنید.

این‌گونه مقایسه‌ها، تکلیف بسیاری از انتخاب‌ها یا سردرگمی‌های ما را تعیین می‌کنند. مثلا، با مشاهده اندازه دقیق یک گوشی جدید عرضه شده دارای صفحه‌نمایش بزرگ، می‌توان فهمید آیا در جیب ما جا می‌شود و می‌توانیم همه‌جا همراه خود ببریم یا حتما باید همیشه در دست‌مان باشد.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.