۳عامل جذابیت خانم ها و آقایان در سال ۲۰۲۰

رپورتاژ

اگر جذابیت را مانند یک ظرف فرض کنیم، عواملی که قطره قطره آن را پر میکنند هر کدام به بخشی از ظاهر و درون انسان مرتبط می شوند. آنها در اجتماع با یکدیگر به پر و پیمان شدن ظرف کمک می کنند. این عواملی که عمدتاً اکتسابی هستند و تنها با صرف کردن وقت و توجه کافی به دست می آیند. از جمله این عوامل می توانیم به موهای زیبا و پرپشت برای در هر دو طرف و ریش پرپشت و منظم برای آقایان اشاره کنیم. سال ۲۰۲۰، سال داشتن پوست و موی زیبا بدون آرایش اضافه یا پوشیدن لباس های عجیب و غریب است. به این معنی که ما باید تلاش کنیم تا زیبایی طبیعی را رشد دهیم، از مصنوعی یا اصطلاحاً فیک شدن ظاهر مان دوری کنیم. اما چگونه می توان به طور طبیعی موهای پرپشت تری داشت؟ و از محصولاتی مانند اسپری براق کننده یا فرم دهنده به موها و ریش ها دوری کرد؟ در این مطلب قصد داریم روغن مو و ریشی را به شما معرفی کنیم که تلاش مضاعف برای زیباتر کردن غیر طبیعی ظاهرتان را بایکوت خواهد کرد.

روغن مو؛ چرا؟ چطور؟ چگونه؟

موهای پرپشت، خوش حالت، بدون شکستگی یا آسیب موهای سالم نام دارند که جزء عوامل بی رقیب جذابیت در هر استایلی به حساب می آیند. البته این یک تعریف کلی نیست. اما در میان مردم عامه، مو هایی که درخشش طبیعی داشته باشند و با کوچکترین حرکتی شکسته یا آسیب دیده نشوند، موهای خوب و سالم نام می گیرند و برای مخاطب شما هم جذاب خواهند بود.

اما برای موهایی که حداقل از یکی از این گزینه ها دور مانده اند، چه؟ آنها را مرتب بشوییم؟ سرمان را مقابل آفتاب بپوشانیم؟ از نرم کننده های شیمیایی پرهیز کنیم؟ یک رژیم غذایی پر و پیمان ترتیب دهیم؟ همه‌ی این موارد درست هستند. اما به غیر از موارد گفته شده، یک توصیه کلی بر این است که از روغن موی طبیعی و گیاهی، استفاده کنیم. چرا؟

به طور کلی، روغن افزایش ضخامت مو گیاهی با ترکیبات طبیعی ساخته می شود. این روغن مانند یک عامل خارجی برای موها عمل نمی کند. تصور کنید یک غذای شکم پرکن مصرف می کنید که ارزش غذایی آن در برابر قند و اسید های چرب موجود در آن که به بدن وارد می شوند، بسیار کمتر است.

حتماً بازهم احساس گرسنگی خواهید کرد، یا همان مواد مذکور سبب افزایش وزن شما خواهند شد. روغن مو دقیقاً برعکس این حالت عمل می کند.این روغن(نه با ترکیبات غیر طبیعی) یک غذای ارگانیک برای مو حساب می شود که ارزش غذایی بالایی دارد.

در این صورت پس از استفاده از آن موهایتان تقویت می شوند، تغذیه می شوند و شکسته شدن یا بد فرم شدن شان نیز تبدیل به یک رویا می شود. البته اگر شیوه های مراقبت از مو را به درستی رعایت کنید و انتظار نداشته باشید که هر رفتاری با موهایتان بکنید و روغن مو شبیه به غول چراغ جادو تحت هر شرایطی کاری کند که آنها زیبایی خود را حفظ کنند.


جلوگیری از ریزش مو

چگونه به تن رویای جلوگیری از ریزش مو جامه‌ی واقعیت بپوشانیم؟

خیلی از افراد مشکلی با ظاهر موهایشان ندارند. تنها مشکل آنها به از دست رفتن بخش عظیمی از موها مرتبط است. با رعایت  ۷ اصول توصیه طب سنتی برای رویش مو و اینکه رعایت برخی اصول روتین در جلوگیری از ریزش مو موثر است و اجازه می دهد ظاهر شما همواره جذاب باقی بماند، اما برخی عوامل دیگر هم مانند ریزش مو ارثی و مشکلات جسمی مانند مصرف دارو در اثر ابتلا به یک بیماری خاص وجود دارند که مسبب اصلی افزایش تعداد رشته موهایی هستند که ناخواسته از بین می روند.

برای این نوع مشکلات شما می بایست به پزشک مراجعه کنید و راهی برای کنترل هر چه بهتر ریزش موهایتان بیابید. حتی در مواقعی که ریزش مو ارثی است، استفاده از روغن مو گیاهی کمک می کند تا از خاموشی همیشگی فولیکول ها ( کیسه های ترشحی مو) جلوگیری به عمل آوریم.

در اصل وقتی کیسه های ترشحی مو با کمک روغن مو تغذیه شوند، کوچک نخواهند شد و مانند سابق شروع به فعالیت می کنند. این حقیقت در رابطه با روغن مو، به خصوص برای کسانی که ساختار پوست خشک دارند حائز اهمیت است. اکثر آقایان و خانم ها فارغ از سن، نژاد و خصوصیات پوستی، می توانند این نوع ریزش مو را حتی در دهه ۲۰ سالگی نیز تجربه کنند.

با تمام این تفاسیر، برای آن دسته از افرادی که ریزش موهایشان یک دلیل ساده مثل رژیم غذایی نامناسب یا استرس دارد، روغن مو جهت جلوگیری از ریزش مو کاربردی است. شما تنها باید مثل یک کودک از موهایتان مراقبت کنید، خواب به موقع داشته باشید، ورزش کنید، رژیم غذایی مناسب حاوی ویتامین ها، پروتئین و مواد معدنی انتخاب کنید تا آنها را به زیبایی ظاهری و بنیادی دلخواه برسانید. به یاد داشته باشید که هر جزء از ظاهرتان ( به خصوص موها) به جای پوشیده شدن از مواد آرایشی و حالت دهنده به ۱۱ مورد نیاز دارند: ۱۱مورد جلوگیری از ریزش مو

روغن ریش

ارتقا سلامتی با ریش پرپشت!

مهمترین معیار زیبایی به جز استفاده از روغن مو برای جلوگیری از ریزش موی سر، داشتن ریش پرپشت است. معیاری که شاید نتوان هیچوقت آن را چه برای خانم ها  و چه برای آقایان، تکراری دانست. البته منظور، ریش پرپشت و یکدست است. این موضوع بسیار جالب توجه است.

ریش هر مرد با رنگ و ظاهر منحصر بفرد خود می تواند شکل و شمایل جدیدی را به صورت بدهد، پس نمی توان از مزایای وجود آن غافل شد. ریش علاوه بر اینکه می تواند ظاهری پخته تر و بزرگتر به آقایان بدهد، خواصی هم دارد. ریش ها نمی گذارند که پوست آقایان آفتاب سوخته شود. ریش ها برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی مفیدند! ریش کمک می کند تا یک شخص پوست آرامتری داشته باشد و همچنین جوانتر به نظر برسد.

حتی اگر تمامی این عوامل نتوانند دلیل های خوبی برای ارتقا جذابیت برای آقایان باشند اما این نکته را به ما گوشزد می کنند که همچون توجه به مو های سر به کمک روغن مو، ما می بایست به فکر تقویت و توجه به ریش هایمان باشیم. چه کسی از یک ریش پرپشت خوشش می آید؟ حتی این موضوع برای خود شخص (فارغ از بحث جذابیت برای مخاطب) نوعی دغدغه به حساب می آید.

سعی کنید اصول مراقبتی را در این زمینه رعایت کنید. سیگار نکشید. به ریش هایتان اجازه رشد بدهید. از ویتامین ها غافل نشوید. تنظیم بودن هورمون های مردانه را جدی بگیرید. از اصول نگهداری از ریش و سبیل به روش طبیعی عمل کنید و به محاسن صورت اجازه دهید کمی خوش بو تر، نرم و خوش حالت تر خودنمایی کنند. در نهایت خواهید که با یک تلاش بهینه به کمک روغن مو و ریش، بدون نیاز به مواد آرایشی خاصی، جذابیت طبیعی خواهید داشت.

 

نظرات بسته شده است.