چگونه تنها با یک کابل HDMI هر چیزی روی تلویزیون اتاق هتل ببینیم؟

0

تلویزیون اتاق‌های هتل‌ها می‌تواند بیشتر از وضعیت فعلی برای میهمان‌ها سرگرم‌کننده باشد.

امروزه، غالب هتل‌ها از تلویزیون‌های غیرهوشمند یا تلویزیون‌های محدود شده به چند کانال تلویزیونی معروف کشور در اتاق‌های مسافران استفاده می‌کنند. تلویزیون‌هایی که قفل شده‌اند تا فقط کاربردهای خاصی داشته باشند و گاهی هم تبدیل به یک ردیاب مسافر می‌شوند.

این تلویزیون‌ها به یک جعبه خارجی وصل می‌شوند که هم نقش گیرنده و پخش‌کننده دارد و هم یک ردیاب فعالیت‌های مسافران است. مدیران هتل‌ها با استفاده از این باکس‌ها می‌توانند متوجه شوند مسافران بیشتر چه کانال‌ها، برنامه‌ها و ویژگی‌های تلویزیون را استفاده می‌کنند.

نکته مایوس‌کننده قضیه اینجا است که شما نمی‌توانید ساده‌ترین کاربرد را از تلویزیون اتاق خود داشته باشید. مثلا، با کابل HDMI فیلم‌های روی لپ‌تاپ خود را روی تلویزیون پخش و تماشا کنید. همین‌طور، نمی‌توانید فیلم و سریال از روی اینترنت استریم کرده و روی تلویزیون تماشا کنید؛ چون اتصال تلویزیون به آن باکس خارجی باعث از کار افتادن درگاه‌های تلویزیون می‌شود.

تبلیغ: رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

خوش‌بختانه، برخی از کاربران توییتر به ترفندها و حیله‌هایی رسیدند تا تلویزیون اتاق هتل را از حالت قفل و بی‌استفاده بودن خارج کنند. یکی از این ترفندها شامل مراحل زیر است:

۱- در پشت یا کنارهای تلویزیون به دنبال کابل داده‌ای با درگاهی شبیه به کابل تلفن یا کابل شبکه‌های اترنت کوچک باشید. این کابل باید از تلویزیون خارج و وارد یک جعبه تقسیم یا باکسی شود. برخی اوقات شما باکس خارجی را مشاهده می‌کنید و برخی اوقات کابل مستقیما وارد دیوار شده و خبری از باکس خارجی نیست.

۲- به آرامی و با احتیاط بسیار زیاد کابل داده را از تلویزیون جدا کنید. این کابل‌ها معمولا دارای سوکت‌های پلاستیکی بسیار شکننده هستند. اگر مواظب نباشید؛ امکان شکسته شدن سوکت کابل وجود دارد و آن‌گاه در هنگام جا زدن دوباره آن در آخر کار به مشکل برخورد می‌کنید! خودتان باید شرایط را بررسی کنید وگرنه باید خسارت هم بدهید!

۳- تلویزیون را یک بار روشن و خاموش کنید. اکنون، باید تلویزیون و درگاه‌های آن از حالت قفل و برنامه‌ریزی شده بیرون آمده و شما بتوانید فقط با وصل کردن یک کابل HDMI به تلویزیون، هر نوع محتوایی را تماشا کنید.

البته، این ترفند بی‌عیب هم نیست. مثلا، ممکن است برخی قابلیت‌های تلویزیون یا کنترل از راه دور آن را غیرفعال کند ولی باز هم می‌توانید با کلیدهای روی خود تلویزیون ورودی‌ها یا حجم صدا را تغییر دهید.

به علاوه گاهی اوقات صحبت با مدیر هتل و درخواست برای باز کردن قفل تلویزیون نیز موثر واقع می‌شود و می‌توانید لپ‌تاپ، گوشی و دیگر وسایل خود را به تلویزیون وصل کرده و استفاده بهتری از این دستگاه در اتاق هتل خود داشته باشید.

منبع


 
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.