موج‌های براق و یخ‌زده دریاچه در پای کوه و صخره‌های راکی کلرادو

0

عکاسی از کوه‌ها و صخره‌های غول‌پیکر پوشیده از برف جذابیت‌های خاص خودش را دارد. حالا، تصور کنید یک عکاس حرفه‌ای برای عکاسی از کوه راکی در کلرادو با ارتفاع‌هایی ۱۰۰۰ پایی با یک پدیده شگفت‌انگیز هم روبرو شود.

اریک گروس وقتی به پای کوه راکی می‌رود تا از منظره صخره‌های سر به فلک کشیده و رودخانه‌ای از آب‌های طبیعی برف زیر پای آن‌ها عکاسی کند؛ به موج‌هایی برمی‌خورد که حالت طبیعی ندارند و براق هستند انگار که منجمد شدند.

تصاویر اریک گروس این پدیده را به خوبی نشان می‌دهند. گروس می‌گوید این تصاویر ابدا دستکاری یا ویرایش شده نیستند و آن چیزی که در این تصاویر می‌بینید کاملا طبیعی است.

کارشناسان محلی اعتقاد دارند این پدیده به خاطر یخ‌زدگی و ذوب شدن چندباره آب‌ها است. وقتی برف در این دریاچه طبیعی باریدن می‌گیرد و انباشته‌ای از برف‌ها روی دریاچه ظاهر می‌شود؛ پس از مدتی برف‌ها ذوب شده و به راه می‌افتند ولی دوباره بر اثر سرد شدن هوا یخ می‌زنند.

این چرخه چندین بار تکرار می‌شود و بادهای شدید، تپه‌ها و شکاف‌ها روی ایجاد منحنی‌های عجیب و غریب این موج‌ها تاثیرگذار هستند. موج‌های دریاچه شکل طبیعی خود را از دست می‌دهند و در برخی نقاط تیز و در برخی نقاط دیگر خطوط منظمی را شکل می‌دهند.

اگر دقت کنید می‌توانید تصاویری از کوه‌ها و صخره‌های اطراف را در این موج‌ها ببینید که به شکوه و زیبایی آن‌ها می‌افزایند. این یک پدیده شگفت‌انگیز طبیعی است که در عکس‌های اریک گروه ظاهر شده است و هیچ دست و دخالت انسانی در آن نیست.

اریک گروس به عکاسی از پدیده‌های طبیعی علاقه‌مند است و تصاویر بیشتری از پدیده‌های مشابه را می‌توان در اینستاگرام او یافت.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.