عکس‌هایی از موج‌های خروشان دریاچه «ایری» که شبیه کوه‌هایی سر به فلک کشیده و ترسناک هستند

0

دِو سندفورد (Dave Sandford) یک عکاس حرفه‌ای ورزشی است که بیش از ۱۸ سال تجربه دارد و زادگاهش در لندن، انتاریو کانادا است.

او در ماه گذشته دست به یک ماجراجویی تازه زده است و هر هفته ۲ الی ۳ روز، به دریاچه ایری (Lake Erie) رفته و بیش از ۶ ساعت از امواج عکاسی کرده است. زادگاه او با این دریاچه ۴۵ دقیقه فاصله دارد.

دریاچه ایری یکی از ۵ دریاچه بزرگ واقع در امریکای شمالی و بین دو کشور ایالات متحده و کانادا است. سیزدهمین دریاچه بزرگ جهان با مساحتی  ۲۵.۷۴۴ کیلومترمربع است.

عکس‌های او بسیار هیجان‌انگیز هستند. سندفورد وارد دریاچه شده و طوری لنز خود را به سوی امواج خروشان می‌گیرد و عکاسی می‌کند؛ انگار این امواج کوه‌هایی سر به فلک برافراشته و ترسناک هستند؛ همانند کوه‌هایی که در افسانه‌ها و داستان‌ها به تصویر کشیده می‌شوند.

این عکاس معمولا در ماه‌های آخر سال به سراغ دریاچه ایری می‌رود؛ چون رفتاری اقیانوس‌مانند داشته و سرما در کنار باد باعث می‌شوندامواجی خشن و خروشان داشته باشد. این امواج در طی قرن‌های گذشته باعث غرق هزاران کشتی شدند.

دیدن این امواج به خودی خود و از راه دور، رعب‌آور هستند. حالا، تصور کنید عکاسی دل به دریا زده و از نزدیک به سوی این امواج با دوربینش شلیک کرده باشد.

عکاسی در شرایط مرگ‌بار

سندفورد تمام عکس‌های خود از دریاچه ایری را با دوربین کانن ۱D X، یک لنز ۴۰۰ میلی‌متری و یک لنز ۷۰-۲۰۰ میلی‌متری ثبت کرده است.

شرایط عکاسی بسیار سخت است. سرعت ورزش باد بیش از ۶۰ مایل در ساعت است. میانگین دمای آب حدود ۵۲ درجه فارنهایت و ارتفاع آن‌ها به بیش از ۲۵ متر می‌رسد.

سندفورد می‌گوید در این روزها، بیشتر مردم از دریاچه فاصله می‌گیرند چون «ایری» انگار دوباره زنده شده است تا قدرت واقعی خود را نشان دهد اما من بی‌صبرانه منتظر هستم تا بروم و از دریاچه عکاسی کنم.

از شما دعوت می‌کنیم به تصاویر زیبای موج‌های خروشان دریاچه ایری نگاه و در ذهن خود تصور کنید شبیه به چه چیزی هستند:

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.