عکس‌هایی از خانه‌های یخ‌زده کنار دریاچه ایری بر اثر وزش باد

0

این هفته وقتی ساکنان ساحل دریاچه ایری از خواب بیدار شدند؛ مناظری شبیه به کابوس دیدند. خانه‌هایی که کاملا یخ‌زده بودند و با لایه‌های ضخیمی از یخ پوشانده شده‌اند.

دریاچه ایری یکی از بزرگ‌ترین بزرگ امریکای شمالی و در مز میان کانادا و ایالات متحده قرار دارد. پیش‌تر، عکس‌هایی هنری از امواج خروشان دریاچه ایری منتشر کرده بودیم و اکنون خانه‌های ساحل آن تصاویر دیدنی و عجیبی خلق کردند.

یکی از ساکنان این منطقه که بیش از هست سال است خانه‌ای کنار این دریاچه دارد؛ می‌گوید همیشه شاهد بارش برف یا یخ‌زدگی زمین بودیم ولی این منظره بی‌سابقه و بسیار وحشتناک است.

او به خبرنگار سی‌ان‌ان می‌گوید: «به نظر غیر واقعی و مصنوعی می‌آیند. انگار جعلی هستند و با دست ساخته شده‌اند. داخل خانه‌ها کاملا تاریک و ترسناک است.

براساس گزارش‌های خبرنگار سی‌ان‌ان، برخی از خانه‌هایی که حتی در ۹ مایلی این دریاچه هستند؛ با چندین لایه از یخ کاملا پوشانده شده‌اند. حیاط این خانه‌ها بیش از ۳.۵ متر یخ دارد و پاک کردن آن‌ها غیرممکن است. حتی نمی‌شود روی آن‌ها راه رفت.

ساکنان محلی می‌گویند بعدازظهر پنج‌شنبه گذشته هیچ خبری از این یخ‌ها نبوده ولی صبح جمعه با چنین مناظری روبرو شدند. مناظری که برای کاربران اینترنتی به شدت سور‌ئال و خیال‌انگیز و برای خود ساکنان دردسرآفرین هستند.

مقصر: وزش باد و موج‌های بزرگ دریاچه

چیزی شبیه به فیلم Frozen و خانه‌هایی که در فستیوال‌های یخ ساخته می‌شود. ساکنان محلی و هم‌جوار دریاچه ایری به شدت نگران استحکام و مقاومت بناها و ساختمان‌های خود هستند و می‌ترسند وزن سنگین یخ‌ها به خانه‌ها آسیب جدی بزند.

علت این پدیده چیست؟ ورزش بادهای شدید و به مدت طولانی ۴۸ ساعته که باعث طوفانی شدن دریاچه و ایجاد موج‌های بزرگی شده تا آب دریاچه به سوی ساحل پرتاب و بعد یخ بزند. دمای هوا در این منطقه زیر منفی ۲۰ درجه سانتی‌گراد است و هر جایی آب پاشیده شود؛ فورا یخ می‌زند.

پس از طی شدن ۲۴ ساعت از یخ زدن خانه‌ها و زمین‌های ساحل دریاچه ایری، مقدار کمی از یخ‌ها آب شده و ساکنان این منطقه منتظر دستور فوری کمک و امداد فرمانداری هستند. فرمانداری باید بیانیه بدهد و اعلام وضعیت اضطراری کند تا ماشین‌ها و تجهیزات یخ‌شکن به کمک مردم منطقه بیایند.

شاید با دیدن تصای موج‌های خشمگین و اکنون خانه‌های یخ‌زده دریاچه ایری، دیگر کمتر کسی پیدا شود که آرزو کند در کنار آن ساکن شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.