کاش آی‌فون ۱۲ این ۵ ویژگی گلکسی نوت ۲۰ اولترا را داشته باشد!

2

طرفداران اپل مدت‌هاست که به ارتقاهای قطره‌چکانی عادت کرده‌اند. البته در کل ارتقای این سه ساله پرچم‌دارها، چه اندرویدی و چه آی‌فون، ارتقاهای اساسی یا اصطلاحا انقلابی نبوده‌اند.

از سوی دیگر به صورت متناقض، طرفداران اپل در ایران، از اینکه مقارن با شرایط دشوار سخت اقتصادی، اپل ارتقای اساسی نداشته، اندکی احساس تسکین می‌کنند! چون اگر هر سال اپل، یک ارتقای کاربردی اساسی برای آی‌فون در نظر می‌گرفت، در آن صورت تعویض نکردن سالانه آی‌فون، برای برخی، باعث افسردگی می‌شد!

به هر حال شعار این چند ماهه این بوده است که انتخاب هوشمندانه گوشی که فعلا کارهایتان را راه بیندازد، مهم‌تر از خرید پرچم‌دارهاست.

خود من شخصا چون بیشتر کارهایم را با تبلت انجام می‌دهم، ترکیب یک گوشی میان‌رده خوب و یک تبلت خوب را پیشنهاد می‌کنم. اما شما ممکن است نیاز و سلیقه‌تان با من متفاوت باشد.


با این مقدمه می‌رسیم به قسمت اصلی پست:

سامسونگ کوتاه‌زمانی قبل، در اوایل ماه میلادی، لشکر محصولات جدیدش را رونمایی کرد. ما گلکسی Z Fold 2 را دیدیم و امیدواریم گامی موفق برای رسیدن به محصولات تاشوی باکیفیت و با قیمت خوب باشد و مشکلات نسل قبلی را نداشته باشد.

اما گذشته از این، سامسونگ از نوت ۲۰ و نوت ۲۰ اولترای هم خود رونمایی کرد. سری نوت سامسونگ برای خودش، سینه‌چاکانی هم دارد و همیشه شایسته احترام و توجه بوده است.

برخی از ویژگی‌های نوت ۲۰ و به خصوص نوت ۲۰ اولترا برای طرفداران اپل رشک‌برانگیزند و آنها ناامیدانه دوست دارند، این ویژگی‌ها را در آی‌فون ۱۲ هم ببینند.

۱- ای کاش آی‌فون ۱۲ دوربین تله‌فوتوی واقعی داشته باشد!

در ماه فوریه سامسونگ در گوشی S20 اولترای خود از دوربینی با زوم اپتیکال ۱۳ برابر و زوم دیجیتال ۱۰۰ برابر رونمایی کرد. در گلکسی نوت ۲۰ اولترا ما دوربینیی با زون اپیتکال ۵ برابر و زوم دیجیتال ۵۰ برابر داریم.

آی‌فون ۱۱ پرو، دوربین با زوم اپتکیال ۲ برابر دارد. پس فعلا شکاف عظیمی بین آی‌فون و محصولات سامسونگ از نظر زوم اپتیکال وجود دارد.

آیا اپل در آی‌فون ۱۲ به دنبال کم کردن این شکاف خواهد بود؟!

۲- ای کاش اپل در آی‌فون از گوریلا گلس ویکتوس برای دوام بیشتر گوشی استفاده کند

تست‌های سقوط و بررسی مقاومت گوشی‌ها را که در یوتیوب می‌بینیم، گاهی تصور می‌کنیم که این شرایط آزمایش ابلهانه هستند و فکر می‌کنیم که آنقدر مواظب گوشی‌مان هستیم که به این بالاها دچار نشوند. اما خواهی نخواهی گوشی‌تان در یک سال، هر چقدر هم مواظب باشید، دو سه باری در معرض ضربات مهلک قرار می‌گیرد!

آی‌فون ۱۱ پرو، تست‌های استرس و سقوط واقعا خوبی داشته. اما سامسونگ در گلکسی نوت ۲۰ اولترا از نسخه ویکتوس گوریلا گلس استفاده کرده که دو برابر نسخه ششم، مقاومت در مقابل خش دارد و می‌تواند در برابر ۲ متر سقوط هم مقاومت کند. این در حالی است که نسخه ششم گوریلا گلس، مقاومت در مقابل سقوط ۱.۶ متری داشت.

پس دست‌کم از نظر تئوریک الان نوت ۲۰ اولترا رتبه بهتری نسبت به اپل دارد.

اپل سالهاست که با شرکت کورنیگ همکاری دارد و امیدواریم که در آی‌فون ۱۲ یک نسخه اختصاصی مقاومت‌تر نسبت به آی‌فون ۱۱ ببینیم.

۳- ای کاش آی‌فون ۱۲ از قلم پشتیبانی کند

این دیگر آرزوی طول و درازی است. مدتی طول کشید که اپل در دوران پسا«جابز» برخلاف سلیقه شخصی ایشان، به خود اجازه بدهد که به قلم در آی‌پد فکر کند. اما اینکه اپل بیاید و در گوشی موبایل خود هم استفاده از قلم را بگنجاند، فعلا تخیلی به نظر می‌رسد.

اگر تنها بخواهیم یک برتری سری نوت سامسونگ نسبت به سری گلکسی اس را بگوییم، باید بگوییم این تفاوت در قلم خوب نوت خلاصه می‌شود.

در نوت ۲۰ اولترا ما با قلم S-Pen رویبرو هستیم که میزان تاخیر آن تنها ۹ هزارم ثانیه است. یعنی معادل تاخیر قلم آی‌پد پرو.

باید ببینیم که در آی‌فون ۱۲ استفاده از قلم گنجانده خواهد شد یا اپل به سنت روی خوش نشان ندادن به قلم در گوشی، ادامه خواهد داد.

۴- کاش شکاف یا ناچ بالای آی‌فون ۱۲ کوچک‌تر شود

باز این آرزویی است که به نظر من فعلا دور از دسترس است. اپل یک طورهایی به این شکاف بالا تعصب دارد و آن را به عنوان یک مشخصه برند خود نگاه می‌کند!

اما با استانداردهای کنونی و نگاهی به پرچم‌دارهای فعلی این شکاف فعالی دیگر خیلی بزرگ و از حد تحمل خارج شده است.

اما مشکل اینجاست که فناوری‌های فیس‌آی‌دی که در همین شکاف تعبیه شده‌اند، کار اپل را سخت می‌کنند و اگر بخواهد به این قسمت دست بزند، مجبور خواهد بود که یک طراحی مجدد اساسی انجام بدهد.

۵- بد نیست که میزان ری‌فرش شدن صفحه نمایش اپل بالاتر برود

ممکن است اصلا محسوس نباشد. اما گلکسی ۲۰ اولترا با نرخ ری‌فرش شدن صفحه نمایش ۱۲۰ بار در ثانیه، دوبرابر صفحه آی‌فون فعلی، عمل می‌کند.

آی‌پد پروی جدید هم صفحه نمایش با ری فش ۱۲۰ هرتزی دارد. پس بد نیست که در آی‌فون میزان ری‌فرش بهتر شود. برای برخی از کاربران مثلا گیمرها شاید این امر، تصویر نرم‌تری به ارمغان بیاورد.

منبع: سی نت

 
2 نظرات
  1. امین می گوید

    دکتر جان مدل گوشی و تبلتتون چیه؟
    یکی از لذت بخش ترین قسمت های زرد فناوری دانستن مدل گوشی اشخاص محبوب هست 🙂

    1. علیرضا مجیدی می گوید

      آیفون قدیمی – آی پد پروی جدید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.