برندگان مسابقه عکاسی پرواز پرندگان سال ۲۰۲۰

0

از سال ۲۰۱۴ به بعد مسابقه Bird Photographer of the Year به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از قوی‌ترین و معتبرترین مسابقات عکاسی در جهان است.

امسال، تصاویر باشکوهی از پرواز پرندگان در این مسابقه شرکت کردند. تصاویری متنوع، حیرت‌انگیز و گاها باورنکردنی که انتخاب بهترین‌ها را بسیار سخت کرد. این تصاویر، پرندگانی را در محیط‌های زیست طبیعی یا در میان انسان‌ها نشان می‌دهند.

نزدیک به ۱۵ هزار عکس پرواز پرندگان در مسابقه Bird Photographer سال ۲۰۲۰ شرکت کردند که در نهایت به هشت گروه برای رقابت با یکدیگر تقسیم شده و بهترین‌ها با رای داوران برگزیده شدند.

لزوما تصاویر برگزیده شگفت‌انگیز، فوق‌العاده دیدنی و جذاب نیستند ولی مضامین و مفاهیمی غیرمتعارف و برش‌هایی خلاقانه از عکاسی و سوژه دارند که باعث شدند به عنوان عکس منتخب سال انتخاب شوند.

برخی تصاویر با زوم روی پر و بال پرندگان، الگوهای خیره‌کننده و کشف نشده‌ای از بدن پرندگان را به نمایش گذاشتند. برخی دیگر از عکس‌ها به زندگی پرندگان در میان انسان‌ها و ساخت خانه روی سازه‌های انسانی پرداختند و روش‌های جالبی از خانه‌سازی را نشان می‌دهند.

غالب عکس‌ها هم سراغ پرندگان در محیط‌ زیست رفتند. پرندگان در باغ وحش‌ها و باغ پرندگان نیز سوژه برخی از عکس‌ها بودند.

در بیانیه هیئت داوران، تاکید شده بخش اعظمی از ۱۵ هزار تصویر ارسال شده، دارای استانداردهای بالا و شگفت‌انگیزی بودند تا نشان بدهند یک عکاس حرفه‌ای آن‌ها را گرفته و از بینایی و بینشی عمیق برخوردار بوده است ولی برخی عکس‌ها احساسات را تحریک کرده و شادی‌آفرین یا حزن‌انگیز هستند که نمی‌توانید از آن‌ها چشم‌پوشی کنید.

عکس برتر امسال به یک عکاس کویتی به نام «ماجد الزاءبی» تعلق گرفته است. این تصویر با نام «End of the Day» در وردو (Vardø) نروژ گرفته شده و یک جفت باکلان اروپایی را نشان می‌دهد:

تصویر برنده قابل تقدیر دیگر یک جغد اوراسیایی را در حال استتار نشان می‌دهد:

تصویر برنده دوم امسال با نام «Touch and Go» یک پرنده بادقپک رنگ پریده را نشان می‌دهد که با حرفه‌ای تمام سطح آب را لمس و بعد پرواز می‌کند:

عکس برنده سوم از دکل‌های برق شهر سویا اسپانیا گرفته شده است. دسته‌ای از لک‌لک‌های سفید روی این دکل‌های برق خانه‌سازی کردند و جلوه‌های باشکوهی ساختند:

برخی از تصاویر برگزیده دیگر را هم در زیر مشاهده کنید:

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.