آموزگاران و استادان! با این ترفند ساده و بدون‌هزینه، خیلی راحت نوشته‌های خود را به صورت آنلاین نشان دانش‌آموزان و دانشجویان بدهید!

3

احتیاج مادر اختراع و البته خلق ترفندهای کاربردی در زندگی است. اما متاسفانه این ترفندها که ممکن است به شدت مورد نیاز باشند، به ذهن معدودی از افراد راه پیدا می‌کنند.

یکی از مشکلات این روزهای آموزگاران و استادها عادت کردن به آموزش آنلاین است. جور کردن یک خط اینترنت مطمئن با پهنای باند مناسب و سر و کله زدن با نرم‌افزارهای مختلف ارتباطی به اندازه کافی هزینه‌بر و انرژی‌گیر هستند.

در این میان یک دشواری عمده این است که خیلی‌ها نمی‌توانند در حال نوشتن مطالب، آنها را به سادگی به صورت آنلاین به نمایش بگذارند.

البته می‌شود از وب‌کم استفاده کرد، وایت بورد برای خانه خرید و یا بی‌خیال آموزش به سبک نوشتاری شد و فقط فایل فرستاد، اما همه اینها از کارایی آموزش می‌کاهند.

آیا می‌شود فقط به کمک یک لپ تاپ ساده، آموزش داد و نوشته‌ها را به صورت آنلاین نشان داد و هر از چند گاه بی درسر، تصویر چهره استاد را نشان داد؟

در این زمینه کارمن کاسترجون، یک آموزش‌دهنده جوان دانشکده علوم پزشکی از ترفند ساده‌ای استفاده می‌کند که آن را در فیس‌بوک خود به اشتراک گذاشته شده است.

مواد لازم:

یک سی دی بدون خش روی سطح

یک عدد مداد معمولی

نوار چسب ساده

یک سکه فلزی

و فقط همین!

مراحل کار:

مداد را باید پشت در لپ تاپ چسب بزنید، به صورتی که قسمتی از آن بالای سطح بالایی لبه لپ تاپ قرار بگیرد.

روی یک قسمت سی دی یک سکه را چسب بزنید.

بعد سی دی را داخل مداد می‌کنید. وزن سکه باعث می‌شود که یک طرف سی دی متمایل به پایین شود.

حالا انعکاس نور هر چیزی که روی کیبورد لپ تاپ بگذارید، به دوربین جلویی لپ تاپ می‌رسد و به مخاطب شما رسانده می‌شود.

هر وقت هم بخواهید که مخاطب، تصویر چهره‌تان را ببینید، سی دی را برمی‌دارید و بعد از صحبت می‌توانید بی دردسر سی دی را جای اولش بگذارید تا دوباره نوشته‌هایتان را نشان بدهد.

تصاویر گویا هستند.

 
3 نظرات
 1. همیدفدایی می گوید

  توی ایران برای این موضوع کمِ کم ۵۰۰میلیون وام میگیرن 🙂

  1. رضا فروتن می گوید

   وام بگیری ۵۰۰ میلیون باید چند میلیارد برگردونی

 2. فراز گرگین می گوید

  جناب دکتر چقدر این راهکار ساهد و خوب هست. و چقدر بهش نیاز دارم. مرسی از معرفیش.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.