گاهی تحویل کالا توسط آمازون، مثل یک شوخی به نظر می‌رسد! آیا تجربه مشابهی داشته‌اید؟

2

در داخل ایران تصور می‌کنیم که لابد سیستم تحویل کالای آمازون باید در غایت کمال باشد.

به خصوص وقتی ویدئوهای مربوط به انبارها و سیستم روباتیک ارسال و این تازه‌ترهای درون‌های تحویل‌دهنده را می‌بینیم، اصلا تصور نمی‌کنیم که مشتریان فرنگی هم برای خودشان داستان‌هایی از تحویل عجیب و غریب کالا دارند!

وقتی یک کالای مورد نیاز و به خصوص یک گجت دلخواه را سفارش می‌دهیم (چیزی که ماه‌هاست در ایران به سبب وضعیت اقتصادی کمتر رخ می‌دهد!)، از لحظه پرداخت، گویی زمان برایمان کش می‌آید و منتظر می‌مانیم کالا به دستمان برسد و به آن لحظه شیرین وصال و آنباکس برسیم. در این میان گاهی تاخیر جان‌فرسا می‌شود.

اما در این پست، توجه شما را به عکس‌های جالبی جلب می‌کنم که مشتریان خارجی آمازون ارسال کرده‌اند.

تصور کنید که کلی پول بپردازید و بعد بسته‌تان از دم در به سرقت برود یا اصلا آسیب ببیند.

جالب است که در این عکس‌ها، کارمندان پخش کالا حتما پیش خودشان تصور کرده‌اند که کلی اقدام احتیاطی هم انجام داده‌اند!

یکی از تازه‌ترین توییت‌های بحث‌برانگیز را دانیل مک‌فرسون انجام داده که نشان می‌دهد متصدی تحویل به صورت ابلهانه، بسته‌اش را به خیال خودش در دم در، با سنگ‌های تزئینی استتار کرده است.

همین توییت فعلا بیش از ۴۴۱ هزار لایک شده و بیش از ۵۱ هزار به اشتراک گذاشته شده و ۱۶۰۰ کامنت پای آن گذاشته شده است.

 

 
2 نظرات
  1. گمنام می گوید

    من امریکا زندگی می کنم. در مجتمع مسکونی که ما در آن زندگی می کنیم، یک سری صندوق های پستی برای تحویل نامه وجود داره که فقط مخصوص تحویل نامه هست و از در خانه ها هم فاصله دارد. بسته های آمازون همیشه به در خانه تحویل می شود. یک بار یک کالا که بیشتر از ۲۰۰ دلار قیمت داشت از آمازون سفارش دادم. به طور اتفاقی موقع قدم زدن چشمم به تعداد زیادی بسته کنار صندوقهای پستی افتاد. چک کردم و دیدم دو تا بسته برای من است. از جمله بسته کالای ۲۰۰ دلاری. معلوم شد وقتی آمازون کارمند به تعداد کافی برای تحویل بسته ها ندارد، از افراد معمولی برای این کار استفاده می کند و این افراد به ازای تحویل تعداد مشخصی بسته، مبلغی پول دریافت می کنند. گویا فردی که آنروز بسته ها را رسانده بود حوصله نداشته که همه آپارتمانها را پیدا کند پس کار راحت را انتخاب کرده و همه بسته ها را یکجا کنار صندوقهای پستی رها کرده است.
    البته عیب او جمله بگفتی، هنرش نیز بگو. حتی اگر بسته های من گم می شد، احتمالا آمازون با یک تلفن دوباره همان جنس را برای من می فرستاد و کلی هم معذرت خواهی می کردند. داستانهای زیادی از سخاوت آمازون! می توانم برای شما بگویم. مثلا یکی از دوستان من یک میز و صندلی برای حیاط خانه شان سفارش داده بود. گویا شیشه روی میز ترک داشته است. دوستم با آمازون تماس گرفت و آنها به جای فرستادن شیشه، کل بسته میز و صندلی ها که نزدیک ۴۰۰ دلار قیمت داشت را دوباره برای دوستم فرستادند!

  2. امید حسینی می گوید

    حالا عکس اینها رو میذارین پس فردا دیجی کالا هم یاد میگیره همینطوری بسته تحویل میده نکنید این کارو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.