اپل به صورت مخفی یک دکمه به آی‌فون اضافه کرده که متوجه‌اش نشده‌اید!

0

خب، تیتر عجیبی بود؟ درست است.

نه! اصلا منظورمان این نیست که با یک دکمه فیزیکی مخفی روبرو هستید. داستان از این قرار است اپل در تازه‌ترین نسخه عمده iOS یعنی iOS 14، ویژگی تپ هوشمد روی پشت گوشی یا Back Tap را گنجانده است.

به این ترتیب اپل در واقع مرز بین سخت‌افزار و نرم‌افزار را کم‌رنگ کرده و کل پشت گوشی را تبدیل به یک صفحه حساس به تپ کرده و کاربر می‌تواند با ۲ یا ۳ تپ یک سری کنترل‌های خوب رو گوشی داشته باشد.

برای مثال شما می‌تواند با تپ کردن روی پشت گوشی، اپلیکیشن‌های فعال را اغییر بدهید، منوی نوتیفیکیشن را بیاورید، به مرکز کنترل بروید، در یک اپلیکیشن یا صفحه وب اسکرول کنید یا از همه کاربردی‌تر، یک اسکرین‌شات بگیرید.

اما این ویژگی را اگر با اپلیکیشن Shortcuts بیامیزید، چیز جالب‌تری خواهید داشت و کاربردهای گسترده‌تری می‌توانید داشته باشید و بسیاری از کارها را انجام بدهید.

البته یاد خاطرنشان کنم که گوگل هم در اندروید ۱۱ دقیقا به دنیال چنین چیزی بود و به دنبال آن برخی از توسعه‌دهنده‌ها هم موضوع را پی گرفتند و این ویژگی را در برخی اپ‌هایشان گنجاندند. اما اینکه شما این موضوع را در سیستم عامل iOS قرار بدهید و فرضا بتوانید تعامل با سیری و Apple Pay یا ارسال پیامک‌های مهم یا اپ‌های چندرسانه‌ای را با تپ روی پشت انجام بدهید، چیز واقعا کاربردی و جالبی خواهد بود.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.