همه چیز در مورد لاتاری آمریکا

0

رپورتاژ

لاتاری ( Lottery ) نام قرعه کشی است که هر ساله توسط دولت آمریکا با هدف حفظ توازن نژادی این کشور برگزار گشته و به این منظور به انتخاب ۵۵۰۰۰ نفر از مردم سراسر جهان از طریق این بخت آزمایی می پردازند . از جمله ویژگی های بارز قرعه کشی لاتاری وجود شرایط بسیار ساده برای شرکت در آن می باشد که در نتیجه این موضوع اکثریت افراد جامعه توانایی شرکت در آن را را دارا می باشند .

از جمله مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری اطلاعات هویتی ، اطلاعات پاسپورت و یک قطعه عکس مخصوص لاتاری می باشد و تمامی افراد برای ثبت نام لاتاری ملزم به ارائه این اطلاعات در هنگام ثبت نام می باشند . با توجه به این که هر کدام از این مدارک باید دارای ویژگی هایی باشند تا مورد قبول واقع شوند در ادامه به ارائه ویژگی های تعریف شده برای هر یک از آن ها پرداخته شده است .

اطلاعات هویتی:

از جمله اطلاعات هویتی که افراد در هنگام ثبت نام ملزم به ارائه آن ها هستند به شرح زیر می باشند :

 • اطلاعات شناسنامه ای شامل نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد ( روز ، ماه و سال ) و …
 • اطلاعات محل سکونت مانند کشور و شهر محل سکونت ، آدرس محل سکونت ، کد پستی و …
 • اطلاعات تحصیلی که شامل ارائه آخرین مدرک تحصیلی کسب شده می باشد .
 • اطلاعات تماس ( تلفن ، ایمیل و … )
 • اطلاعات مربوط به همسر در صورت تاهل .
 • اطلاعات مربوط به فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد در صورت دارا بودن .

اطلاعات پاسپورت :

تازه‌های سایت گلونی:
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

به گزارش سایت دینا تا قبل از لاتاری سال ۲۰۲۲ برای ثبت نام در این قرعه کشی تنها ارائه اطلاعات هویتی و یک قطعه عکس ویژه قرعه کشی لاتاری کافی بود ، اما از سال ۲۰۲۲ بر طبق اعلام اداره مهاجرت آمریکا داشتن پاسپورت معتبر در روز ثبت نام لاتاری الزامی می باشد . منظور از پاسپورت معتبر پاسپورتی است که در روز ثبت نام حداقل یک روز از تاریخ اعتبار آن باقی مانده باشد .

تمامی افرادی که قصد شرکت در این بخت آزمایی را دارند ملزم به ارائه اطلاعات پاسپورت ( نام ، نام خانوادگی و شماره پاسپورت ) خود در زمان ثبت نام لاتاری می باشند . تنها افرادی که دارای یکی از شرایط زیر باشند می توانند قسمت مربوط به اطلاعات پاسپورت را در هنگام ثبت نام خالی بگذارند که عبارتند از :

 • افراد بدون ملیت
 • افرادی که در یک کشور کمونیستی زندگی می کنند
 • افرادی که وزارت کشور و اطلاعات کشوری که در آن زندگی می کنند به آن ها اجازه دریافت پاسپورت را نمی دهد .

ویژگی عکس مخصوص لاتاری :

تمامی متقاضیان شرکت در قرعه کشی لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا ملزم به ارائه یک قطعه عکس با ویژگی های زیر می باشند :

 • پس زمینه عکس باید سفید باشد .
 • کاملا واضح و بدون تاری ، سایه روشن و … باشد
 • موها نباید صورت را پوشانده باشد
 • از زاویه روبه رو و مستقیم باید گرفته شده باشد .
 • نیازی به مشخص بودن گوش ها نیست
 • در صورت مسلمان بودن متقاضی داشتن حجاب در عکس ممانعتی نداشته اما گردی صورت باید به طور کامل مشخص باشد
 • عکس نباید به صورت سلفی باشد
 • حداکثر مربوط به ۶ ماه پیش باشد .
 • عکسی که در لاتاری دوره قبل استفاده شده است برای لاتاری دوره جدید نباید استفاده شود .

مواردی که در بالا ذکر شد مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری هستند ، اما به استناد به سایت مهاجرت دینا برای شرکت در لاتاری شرایطی نیز تعریف شده است که بر طبق آن تنها افرادی که دارای شرایط ثبت نام لاتاری هستند می توانند در این قرعه کشی شرکت کنند که به ترتیب عبارتند از :

 • داشتن حداقل مدرک دیپلم و یا در صورت نداشتن مدرک دیپلم متقاضی باید سابقه انجام حداقل دو سال کار حرفه ای که نیاز به آموزش دارد را داشته باشد . لازم به ذکر است که دیپلم در آمریکا ۱۲ ساله بوده و تمامی رشته هایی که دیپلم آن ها ۱۱ ساله است مانند فنی و حرفه ای غیر قابل قبول می باشند .
 • داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان ، البته داشتن این مدرک در روز ثبت نام الزامی نبوده اما در صورت برنده شدن در قرعه کشی چنانچه فرد تا روز مصاحبه که دو سال بعد از اعلام نتایج می باشد موفق به دریافت کارت پایان خدمت خود نشود به دلیل نداشتن گذرنامه نتیجه قرعه کشی وی باطل می شود .
 • در صورتی که فرد مجرد و بالای ۲۱ سال سن داشته باشد به صورت انفرادی باید اقدام به ثبت نام کرده و نمی تواند کسی را به عنوان همراه خود معرفی کند .
 • در صورت تاهل حتما باید در هنگام ثبت نام اطلاعات مربوط به همسر خود را نیز وارد کند که به این ترتیب افراد متاهل از شانس دو برابری برای برنده شدن در لاتاری برخوردار هستند .
 • در صورتی که شخص دارای فرزند زیر ۲۱ سال و مجرد باشد ( حتی اگر به فرزند خواندگی پذیرفته باشد و یا فرزندان وی قصد مهاجرت نداشته باشند ) باید اطلاعات آن ها را وارد کند .
 • در صورتی که فرد از همسر خود جدا شده باشد اما دارای فرزند زیر ۲۱ سال مجرد باشد حتی اگر در نزد همسر وی زندگی کند باز هم ملزم به وارد کردن اطلاعات او می باشد .

تمامی افرادی که واجد شرایط ذکر شده هستند برای ثبت نام در لاتاری و شرکت در این قرعه کشی ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز در مدت زمان مشخص شده به عنوان مهلت ثبت نام لاتاری هستند . هزینه این ثبت نام در صورتی که از طریق سایت اصلی لاتاری اقدام کنید رایگان بوده برای این کار تنها کافی است تا با استفاده از راهنمای ثبت نام لاتاری سایت دینا به پر کردن فیلد های مشخص شده و ارسال مدارک از طریق این سایت کنید .

تاریخ شروع مهلت ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ از ۷ ماه اکتبر ( ۱۷ مهر ماه ) تا ۱۰ ماه نوامبر ( ۲۱ آبان ماه ) می باشد .  تمامی افرادی که واجد شرایط بوده و قصد شرکت در این قرعه کشی را دارند باید در زمان تعیین شده اقدام به ارائه مدارک مورد نیاز و ثبت نام در لاتاری کنند . پس از ثبت نام و ۶ ماه بعد در ماه مه ( اردیبهشت ماه ) نتایج قرعه کشی و اسامی برندگان آن توسط سازمان مهاجرت آمریکا ارائه می گردد .

   

پستهای اخیر

این دستگاه می‌تواند به پزشکان بگوید چقدر هوشیار هستید

شما چقدر هوشیار هستید؟ به نظر یک سوال غیر قابل پاسخ باشد. تحقیقات جدید دانشگاه کمبریج ادعا می‌کند می‌توانند سطح هوشیاری شما را به طور دقیقی بسنجند. این تکنیک توسط یک دانشمند مغز و اعصاب به نام Srivas Chennu توسعه داده شده است. او با…

اکنون همه افراد می‌توانند تصاویر ۴K روی دستگاه‌های اندرویدی و iOS توییت کنند

در اوایل ماه مارس، توییتر به محدودی از کاربران اجازه داد تصاویر 4K را برای توییت‌های خود در دستگاه‌های اندروید و iOS آپلود و استفاده کنند. اکنون، توییتر این ویژگی را در دسترس همه کاربران قرار داده است. برای افرادی که نگران هستند این…

۵ آیین درخشان که افراد بسیار موفق هر روز از آن‌ها پیروی می‌کنند

اغلب اوقات، وقتی می‌خواهیم درباره بهره‌وری صحبت کنیم؛ صرفا عادت‌ها و نکات مجرد و مجزای از یکدیگر را بیان می‌کنیم؛ در حالی‌که بیشتر به یک سیستم نیاز داریم. افراد مثبت و موفق از چه برنامه‌ای استفاده می‌کنند؟ چه سیستمی از نظر علمی اجازه…

یک مینی‌سریال عالی تازه: «میر» از «ایست‌تاون» با بازی کیت وینسلت و گای پیرس

داخل یک سایت دانلود بود که در عکس‌های بندانگشتی مربوط به سریال‌های تازه، یک لحظه عکس کیت وینسلت را دیدم. خب، وقتی می‌بینی که کیت وینسلت با آن سابقه درخشان در بازیگری سینمایی، در سریالی شرکت کرده، نمی‌توانی از آن صرف‌نظر کنی. اسم…

اپل سرویس پادکست اشتراکی راه‌اندازی کرد: گوش دادن بدون تبلیغات و دسترسی به محتواهای اختصاصی

اپل سرویس اشتراکی پادکست پلاس را برای ارائه خدمات و مزایای بیشتر به کاربران راه‌اندازی کرد. مدت‌ها بود سرویس و اپلیکیشن Apple Podcast بدون تغییراتی به کار خود ادامه می‌داد و اینک اپل خبرهای خوبی برای کاربران این سرویس دارد. اپل در مراسم…

اپل تی‌وی ۴K جدید معرفی شد: با تراشه A12 بیونیک و ریموت کاملا جدید

اپل یک مدل جدید از محصول Apple TV 4K خود با تراشه ارتقایافته‌تر و برخی ویژگی‌های جدید معرفی کرد. اپل تی‌وی 4K جدید از تراشه آشنای A12 Bionic سود می‌برد تا تصاویر ویدئویی HDR را با نرخ فریم ریت بالاتر اجرا کند. به علاوه، تراشه جدید قدرتی…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.