این روزنامه‌نگار را به خاطر چهره متفاوت‌اش مسخره کردند، اما او …

متاسفانه در قرن ۲۱ و در عصر شبکه‌های اجتماعی، توجه بیشتر کاربران به صورت زیبای ظاهر و نه سیرت زیبا جلب می‌شود. در اینستاگرام اگر بروید، تکراری‌ترین و نابخردانه‌ترین عکس- کپشن‌ها اگر از سوی سلبریتی‌ها با صورت و اندام زیبا باشند، بیشترین لایک و کامنت را دریافت می‌کنند و در مقابل سنجیده‌ترین کپشن‌ها و طرح‌ها ممکن است، توجه کسی را جلب نکنند.

سال پیش روزنامه‌نگاری به نام ملیسا بلیک، وقتی برای CNN یک مطلب ضدترامپ نوشت، خذف حمله ترول‌های اینترنتی قرار گرفت. آنها به خاطر ظاهرش، از او با الفاظی ناشایست مانند نهنگ یاد کردند.

این روزنامه‌نگار ۳۹ ساله مقیم ایلینویز یک بیماری نادر به نام سندرم فریمن-شلدون دارد. در این سندرم، مفاصل بدن دچار بدشکلی می‌شوند و سر و صورت هم ناهنجار می‌شود.

شاید اگر هر کسی جای خانم بلیک بود و این حجم کامنت استهزاآمیز دریافت می‌کرد، دیگر عکسی از خود در اینترنت نمی‌گذاشت و یا در بهترین شرایط به مستعارنویسی رو می‌آورد.

اما خانم بلیک تصمیم گرفت که شجاع باشد، او یک سال تمام ، یعنی دقیقا ۳۶۶ روز سلفی‌هایی از خود با ژست‌های مختلف، در اینترنت گذاشت و الهام‌بخش جامعه به خصوص بیماران و نیز کسانی که صرفا ظاهرا متفاوت دارند، شد.

 

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.