چرا افراد بسیار موفق، عاشق قانون ۴۰ درصد هستند؟

0

«چه چیزی شما را به این موفقیت رسانده است؟»

جف هادن، نویسنده بخش موفقیت سایت Inc می‌گوید سال‌های زیادی است با افراد بسیار موفق در دنیا گفت‌وگو کرده و سوالاتی در زمینه‌های مختلف ازشان می‌پرسد. یکی از سوالات مورد علاقه او که بسیار ساده است؛ همان سوال بالا است.

پاسخ‌های این افراد یک حقیقت ساده درباره موفقیت و اینکه چگونه به موفقیت رسیدند را برملا می‌کند.

شاید شما هم احساس می‌کنید از کمبودها و کاستی‌هایی برخوردار هستید و باید امتیازات بیشتری می‌داشتید تا به موفقیت برسید. تصور شما این است افراد موفق، افرادی با استعدادها و هوش زیاد، امکانات مالی و رفاهی خوب، تحصیلات بالا و روابط قوی هستند. روابط قوی را می‌توانید پارتی یا داشتن پدر و مادری بسیار بانفوذ در نظر بگیرید.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

اما وقتی زندگی افراد بسیار موفق را بررسی می‌کنیم؛ تقریبا این تصور شما و دیگران درست از آب در نمی‌آید. غالب افراد بسیار موفق، در بسیاری از منابع و جنبه‌های زندگی استعداد متوسطی داشته یا حتی کمتر از متوسط هستند.

بسیاری از آن‌ها در خانواده فقیری بودند؛ سال‌های ابتدایی مدرسه نمرات افتضاحی گرفته و اخراج شدند؛ پدر و مادر یا خانواده با نفوذی نداشتند و در بهترین محلات شهر زندگی نکردند.

تنها برتری آن‌ها «سخت‌کوشی» است. سخت‌کوشی را می‌توانید مقاومت ذهنی، قدرت اراده، عزم راسخ، استقامت زیاد یا هر کلمه مشابه این‌ها بدانید.

عاشق قانون ۴۰ درصد شوید

این افراد قدرت و توانایی غلبه بر محدودیت‌های خودساخته را داشتند. بسیاری از ما گرفتار محدودیت‌هایی هستیم که خودمان ترسیم کرده و به خودمان تحمیل کردیم. افراد بسیار موفق از تردیدها، ناراحتی‌ها، نتوانستن‌ها و نشدن‌ها عبور کردند.

آن‌ها یک هدف بلندمدت داشتند و برای رسیدن به آن فقط تلاش کردند و دوباره تلاش کردند. این همان چیزی است که یک فرد «معمولی» را به انجام کارهای خارق‌العاده وادار می‌کند.

به همین دلیل است که افراد بسیار موفق عاشق قانون ۴۰ درصد هستند. قانون ۴۰ درصد در موفقیت می‌گوید؛ وقتی احساس کردید از انجام کاری خسته شدید و دیگر نمی‌توانید ادامه بدهید یا تمام انرژی و استعداد خود را گذاشتید و دیگر چیزی باقی نمانده است؛ تازه ۴۰ درصد توانایی‌های خود را بروز داده‌اید.

اگر شما هم تصور می‌کنید فردی معمولی یا کمتر از معمولی هستید؛ همین قانون ۴۰ درصد را در کارها و اهداف خود تصور کنید و انگیزه برای سخت‌کوشی پیدا کنید تا به فردی بسیار موفق تبدیل شوید!

منبع

   

پستهای اخیر

حالا دیگر کاربران نسخه دسکتاپ اسپاتیفای هم می‌توانند قطعات موسیقی را دانلود کنند تا آفلاین از طریق…

اسپاتیفای مدت‌هاست که شیوه گوش کردن به موسیقی را تغییر داده است و به کمک آن می‌شود به صورت قانونی و بدون نقض کپی رایت به اقیانوسی از موسیقی‌ گوش کرد. البته ما کاربران ایرانی هنوز از عهد آنالوگ و دانلود بیرون نیامده‌ایم. یعنی هنوز همان…

اطلاعات عمومی کاربران کلاب‌هاوس به صورت تجمیع‌شده منتشر شد: انتشار رایگان اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون…

برخی منابع از جمله سایت CyberNews که معمولا اخبار هک و رخدادهای امنیتی فضای مجازی را منتشر می‌کنند؛ از انتشار رایگان و آزاد اطلاعات عمومی کاربران در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس شامل اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون کاربر خبر داده‌اند. این اطلاعات…

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.