چرا ذهن رهبران تجاری معروف دنیا از قانون یک درصد پیروی می‌کند؛ چگونه تغییرات بسیار کوچک روزانه باعث موفقیتی بزرگ می‌شوند؟

با تعداد زیادی برد کوچک و آسان، پیشرفت‌های عمده و بزرگ ایجاد کنید

0

یک شبه صاحب انواع مهارت‌ها، استعدادها، عادت‌ها و دانش‌ها شدن خیلی سخت است و شاید غیرممکن. اما می‌توان هر روز تغییرات نسبتا کوچکی داشت!

این روشی بود که در سال ۲۰۰۹ توسط «سر دیو بریلسفورد» دوچرخه‌سوار سرشناس انگلیسی اتخاذ شد. وی با در نظر گرفتن یک رویکرد سه‌جانبه،  ۴ سال برنده تور تیمی Tour de France شد.

یک رویکرد، استراتژی درست بود. رویکرد دیگر، عملکرد انسان روی دوچرخه بود. در مولفه دوم استفاده از روان‌شناسی رفتاری و بهینه‌سازی مدل کار روی دوچرخه اهمیت دارد.

اما رویکرد سوم، بهبود مستمر یا همان چیزی است که «بریلسفورد» آن را «مجموع سودهای حاشیه‌ای» می‌خواند. برنامه او بهبود هریک از عناصر دخیل در موفقیت یک تیم دوچرخه‌سواری به اندازه ۱ درصد بود. او هر موضوع و مولفه‌ای که می‌تواند برای ساخت یک تیم دوچرخه‌سواری در کلاس جهانی مهم باشد را ۱ درصد بهبود داد.

نه ۲۰ درصد یا ۱۰ درصد یا ۵ درصد؛ فقط ۱ درصد!

به اختصار این می‌شود که کوچک فکر کنید ولی هدف بزرگی داشته باشید. به پیشرفت فکر کنید نه به کمال. برای ایجاد یک پیشرفت عمده؛ باید به پیشرفت‌های کوچک فکر کنید.

«بریلسفورد» می‌گوید:

«با آزمایش در یک تونل باد، به دنبال پیشرفت‌های کوچک در آیرودینامیک بودیم. با تجزیه و تحلیل منطقه مکانیکی تیمی، متوجه شدیم گرد و غبار روزی زمین نشسته و باعث می‌شود تعمیر و نگهداری دوچرخه تضعیف شود. بنابراین، ما کف سالت تعمیرگاه را سفید کردیم تا هرگونه ناخالصی را زود تشخیص دهیم. ما یک پزشک متخصص استخدام کردیم تا به دوچرخه‌سواران نحوه درست شستن دست را آموزش دهد و از بروز بیماری در ورزش‌کاران حین مسابقات جلوگیری کنیم. در تهیه غذاها دقیق بودیم. تشک و بالش از خودمان آوردیم تا ورزش‌کاران بتوانند هر شب در یک وضعیت بدنی راحت بخوابند. ما به دنبال پیشرفت‌های کوچک در همه‌جا بودیم و فرصت‌های بی‌شماری پیدا کردیم. روی هم رفته، احساس کردیم این تغییرات کوچک به ما یک مزیت رقابتی می‌دهند.»

اولین دوچرخه‌سوار این تیم پس از سه سال قهرمان شد و مدال طلا کسب کرد ولی پس از آن برای ۴ سال دیگر در مسابقات تور فرانسه قهرمان بودند. آن‌ها در ابتدا عملکردهای محیطی را نادیده گرفتند و فقط روی کارایی دوچرخه‌ها و دوچرخه‌سوارها تمرکز داشتند ولی به مرور متوجه شدند کوچک‌ترین تغییرات در تدارکات، تعمیر، خواب و غذای ورزش‌کارها می‌تواند موفقیت‌های بزرگی خلق کند.

قانون ۱ درصد و شما

با تمرکز روی کارهایی که روزانه و به طور مکرر انجام می‌دهید؛ شروع کنید.

مطمئنا، می‌توانید یک موفقیت کوچک داشته باشید و کاری را در ۱۰ ثانیه زودتر به پایان برسانید. اما اگر آن کار را ۱۰ بار در طول روز انجام می‌دهید؛ سود کلی شما قابل توجه است و ۱۰۰ ثانیه پیش افتادید.

این تغییر و بهبود کوچک می‌تواند یافتن روش‌هایی برای بهبود تدریجی مدیریت ایمیل‌ها یا استفاده از سیستم نرم‌افزاری همکاری آنلاین شرکت باشد. با تصمیم‌های مکرر خودتان را بهبود دهید و دنبال فرصت‌های جدید باشید. مثلا، می‌توانید نحوه حضور در جلسات را بهبودهایی داده یا جلسات خود را کمتر کنید.

یک کار بزرگ را به قطعات و بخش‌های بسیار کوچکی تقسیم کنید و بعد سعی کنید در هر قطعه و بخش یک بهبود و تغییر کوچک ایجاد کنید. پیشرفت‌های ملموس و معناداری که باعث می‌شوند بهتر شوید.

با ذهنیت قانون ۱ درصد، نیازی نیست در یک چیز بزرگ بهتر شوید؛ فقط شما باید در چیزهای بسیار کوچک کمی بهتر شوید. این ذهنیت می‌توانید روی تیم کاری شما هم تاثیر بگذارد و به مرور آن‌ها را بهتر کند.

قانون ۱ درصد و تیم شما

همان‌طور که «بریلسفورد» گفت؛ جست‌وجو برای سودهای حاشیه‌ای به شدت مسری شد. به گفته او، شناسایی سودهای حاشیه‌ای یا همان تغییرات و بهبودهای کوچک، ذاتا چیز با ارزشی است. مردم دوست دارند فرصت‌ها را شناسایی و با گروه به اشتراک بگذارند.

دلیلش این است که همه ما دوست داریم بخش مهم از یک موفقیت یا اتفاق بزرگ باشیم و ارزش مشارکت و کار تیمی ما افزایش پیدا کند. هرچند کوچک، دوست داریم مشارکت بیشتری داشته باشیم و احساس ارزشمندی بیشتر بکنیم.

قانون ۱ درصد می‌تواند انگیزه را نیز تحت تاثیر قرار دهد. پیشرفت احساس خوبی است. وقتی پیشرفت حس می‌شود و در کار دیده شود؛ افراد انگیزه و قدرت بیشتری برای جست‌وجوی فرصت‌های پیشرفت بیشتر دارند. در نتیجه، یک چرخه بی‌پایان از تلاش، موفقیت، تحقیق، انگیزه، تغییرات کوچک، پیشرفت، موفقیت درست می‌شود.

می‌خواهید فروش محصول را ۲۰ درصد افزایش دهید؟ ممکن است برای برخی از شرکت‌ها این هدف ماه‌ها یا سال‌ها طول بکشد اما یافتن راهی برای بهبود دقت در هنگام وارد کردن اطلاعات مشتریان در CRM یا یافتن راهی برای بهبود زمان چرخش RFP فقط چند دقیقه طول می‌کشد. همین‌طور، یافتن راهی برای پاسخ سریع‌تر به مشتریان یا افزایض رضایت‌مندی آن‌ها بیشتر از چند دقیقه وقت نمی‌خواهد اما می‌تواند دستاوردهای مهمی برای شما داشته باشد.

هنگامی که پیشرفت‌های ۱ درصدی در بخش‌های مختلف، دور هم جمع می‌شوند؛ می‌تواند تفاوت‌های قابل توجهی در تجارت شما ایجاد کند.

نوشته‌های پیشنهادی

منبع اینک
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.