چرا ذهن رهبران تجاری معروف دنیا از قانون یک درصد پیروی می‌کند؛ چگونه تغییرات بسیار کوچک روزانه باعث موفقیتی بزرگ می‌شوند؟

با تعداد زیادی برد کوچک و آسان، پیشرفت‌های عمده و بزرگ ایجاد کنید

0

یک شبه صاحب انواع مهارت‌ها، استعدادها، عادت‌ها و دانش‌ها شدن خیلی سخت است و شاید غیرممکن. اما می‌توان هر روز تغییرات نسبتا کوچکی داشت!

این روشی بود که در سال ۲۰۰۹ توسط «سر دیو بریلسفورد» دوچرخه‌سوار سرشناس انگلیسی اتخاذ شد. وی با در نظر گرفتن یک رویکرد سه‌جانبه،  ۴ سال برنده تور تیمی Tour de France شد.

یک رویکرد، استراتژی درست بود. رویکرد دیگر، عملکرد انسان روی دوچرخه بود. در مولفه دوم استفاده از روان‌شناسی رفتاری و بهینه‌سازی مدل کار روی دوچرخه اهمیت دارد.

اما رویکرد سوم، بهبود مستمر یا همان چیزی است که «بریلسفورد» آن را «مجموع سودهای حاشیه‌ای» می‌خواند. برنامه او بهبود هریک از عناصر دخیل در موفقیت یک تیم دوچرخه‌سواری به اندازه ۱ درصد بود. او هر موضوع و مولفه‌ای که می‌تواند برای ساخت یک تیم دوچرخه‌سواری در کلاس جهانی مهم باشد را ۱ درصد بهبود داد.

نه ۲۰ درصد یا ۱۰ درصد یا ۵ درصد؛ فقط ۱ درصد!

به اختصار این می‌شود که کوچک فکر کنید ولی هدف بزرگی داشته باشید. به پیشرفت فکر کنید نه به کمال. برای ایجاد یک پیشرفت عمده؛ باید به پیشرفت‌های کوچک فکر کنید.

«بریلسفورد» می‌گوید:

«با آزمایش در یک تونل باد، به دنبال پیشرفت‌های کوچک در آیرودینامیک بودیم. با تجزیه و تحلیل منطقه مکانیکی تیمی، متوجه شدیم گرد و غبار روزی زمین نشسته و باعث می‌شود تعمیر و نگهداری دوچرخه تضعیف شود. بنابراین، ما کف سالت تعمیرگاه را سفید کردیم تا هرگونه ناخالصی را زود تشخیص دهیم. ما یک پزشک متخصص استخدام کردیم تا به دوچرخه‌سواران نحوه درست شستن دست را آموزش دهد و از بروز بیماری در ورزش‌کاران حین مسابقات جلوگیری کنیم. در تهیه غذاها دقیق بودیم. تشک و بالش از خودمان آوردیم تا ورزش‌کاران بتوانند هر شب در یک وضعیت بدنی راحت بخوابند. ما به دنبال پیشرفت‌های کوچک در همه‌جا بودیم و فرصت‌های بی‌شماری پیدا کردیم. روی هم رفته، احساس کردیم این تغییرات کوچک به ما یک مزیت رقابتی می‌دهند.»

اولین دوچرخه‌سوار این تیم پس از سه سال قهرمان شد و مدال طلا کسب کرد ولی پس از آن برای ۴ سال دیگر در مسابقات تور فرانسه قهرمان بودند. آن‌ها در ابتدا عملکردهای محیطی را نادیده گرفتند و فقط روی کارایی دوچرخه‌ها و دوچرخه‌سوارها تمرکز داشتند ولی به مرور متوجه شدند کوچک‌ترین تغییرات در تدارکات، تعمیر، خواب و غذای ورزش‌کارها می‌تواند موفقیت‌های بزرگی خلق کند.

قانون ۱ درصد و شما

با تمرکز روی کارهایی که روزانه و به طور مکرر انجام می‌دهید؛ شروع کنید.

مطمئنا، می‌توانید یک موفقیت کوچک داشته باشید و کاری را در ۱۰ ثانیه زودتر به پایان برسانید. اما اگر آن کار را ۱۰ بار در طول روز انجام می‌دهید؛ سود کلی شما قابل توجه است و ۱۰۰ ثانیه پیش افتادید.

این تغییر و بهبود کوچک می‌تواند یافتن روش‌هایی برای بهبود تدریجی مدیریت ایمیل‌ها یا استفاده از سیستم نرم‌افزاری همکاری آنلاین شرکت باشد. با تصمیم‌های مکرر خودتان را بهبود دهید و دنبال فرصت‌های جدید باشید. مثلا، می‌توانید نحوه حضور در جلسات را بهبودهایی داده یا جلسات خود را کمتر کنید.

یک کار بزرگ را به قطعات و بخش‌های بسیار کوچکی تقسیم کنید و بعد سعی کنید در هر قطعه و بخش یک بهبود و تغییر کوچک ایجاد کنید. پیشرفت‌های ملموس و معناداری که باعث می‌شوند بهتر شوید.

با ذهنیت قانون ۱ درصد، نیازی نیست در یک چیز بزرگ بهتر شوید؛ فقط شما باید در چیزهای بسیار کوچک کمی بهتر شوید. این ذهنیت می‌توانید روی تیم کاری شما هم تاثیر بگذارد و به مرور آن‌ها را بهتر کند.

قانون ۱ درصد و تیم شما

همان‌طور که «بریلسفورد» گفت؛ جست‌وجو برای سودهای حاشیه‌ای به شدت مسری شد. به گفته او، شناسایی سودهای حاشیه‌ای یا همان تغییرات و بهبودهای کوچک، ذاتا چیز با ارزشی است. مردم دوست دارند فرصت‌ها را شناسایی و با گروه به اشتراک بگذارند.

دلیلش این است که همه ما دوست داریم بخش مهم از یک موفقیت یا اتفاق بزرگ باشیم و ارزش مشارکت و کار تیمی ما افزایش پیدا کند. هرچند کوچک، دوست داریم مشارکت بیشتری داشته باشیم و احساس ارزشمندی بیشتر بکنیم.

قانون ۱ درصد می‌تواند انگیزه را نیز تحت تاثیر قرار دهد. پیشرفت احساس خوبی است. وقتی پیشرفت حس می‌شود و در کار دیده شود؛ افراد انگیزه و قدرت بیشتری برای جست‌وجوی فرصت‌های پیشرفت بیشتر دارند. در نتیجه، یک چرخه بی‌پایان از تلاش، موفقیت، تحقیق، انگیزه، تغییرات کوچک، پیشرفت، موفقیت درست می‌شود.

می‌خواهید فروش محصول را ۲۰ درصد افزایش دهید؟ ممکن است برای برخی از شرکت‌ها این هدف ماه‌ها یا سال‌ها طول بکشد اما یافتن راهی برای بهبود دقت در هنگام وارد کردن اطلاعات مشتریان در CRM یا یافتن راهی برای بهبود زمان چرخش RFP فقط چند دقیقه طول می‌کشد. همین‌طور، یافتن راهی برای پاسخ سریع‌تر به مشتریان یا افزایض رضایت‌مندی آن‌ها بیشتر از چند دقیقه وقت نمی‌خواهد اما می‌تواند دستاوردهای مهمی برای شما داشته باشد.

هنگامی که پیشرفت‌های ۱ درصدی در بخش‌های مختلف، دور هم جمع می‌شوند؛ می‌تواند تفاوت‌های قابل توجهی در تجارت شما ایجاد کند.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

۱۰ واقعیت جذاب درباره جی رابرت اوپنهایمر -پدر بمب اتمی و سوژه فیلم جدید کریستوفر نولان

جولیوس رابرت اوپنهایمر بیشتر به عنوان فیزیکدانی شناخته می‌شود که به ساخت اولین بمب اتمی کمک کرد. اما سنگ‌ها و کانی‌ها عشق اول او بودند و او همچنین شاعرمسلک بود. اوپنهایمر آزمایشگاهی را رهبری کرد که اولین بمب اتمی را ساخت و با موفقیت…

چرا غذاها در کتاب‌های مصور و انیمیشن‌ها اینقدر اشتها برانگیزند؟!

دوران کودکی خودم را که به یاد می‌آورم، یاد کتاب‌های داستان مصور می‌افتم که در بعضی از صفحات آن عکس میزهای پر از غذا درج شده بود. نقاشی‌های آنقد آنقدر خوب بودند که تصور می‌کردم میوه‌ها و مرغ و بوقلمون و سوسیس فرنگی‌ها مسلما باید کیفیت…

تصور دهشت نبرد «واترلو» با هوش مصنوعی میدجرنی

نبرد واترلو، که در ۱۸ ژوئن ۱۸۱۵ رخ داد، یک درگیری نظامی مهم در طول جنگ‌های ناپلئون بود. این جنگ بین ارتش فرانسه به رهبری امپراتور ناپلئون بناپارت و اتحادی از نیرو‌های بریتانیایی، هلندی و پروس به فرماندهی دوک ولینگتون و فیلد مارشال گبهارد…

آینه‌ها در فیلم‌ها: فیلمسازها چگونه دوربین‌ها را موقع فیلمبرداری از آینه‌ها ناپدید می‌کنند؟!

هنگام تماشای فیلم، برخی از بینندگان دوست دارند به دنبال خطا‌هایی باشند، مانند یافتن شواهدی از دوربین‌ها و پرسنل ضبط فیلم یا بوم صدابرداری مشخص در یک صحنه و امثال آن. یکی از موقعیت‌های دشوار برای فیلمسازهای، زمانی است که یک صحنه شامل آینه‌ها…

عکس‌هایی از زیباترین کتابخانه‌های دنیا

کتابخانه‌ها باید مظهر فرهنگ و هنر هر کشوری باشند. ساختمان ایمن و بزرگ، منظره تالار کتابخوانی، نوع چینش کتاب‌ها و تحویل آنها به کتابخوان‌ها، داشتن اینترنت آزاد و پرسرعت، حفاظت از نسخه‌های خطی و اسناد باارزش، آزاد بودن کتابخانه در حد امکان…

حداقل مجازات کسانی که این چیزها را طراحی کرده‌اند، زندان است!

طراحی خوب در هر عرصه‌ای چه فضای وب، معماری، وسایل خانگی و صنعتی و گجت‌ها مهم است. یک طراح باید بتواند خود را جای کاربران نهایی بگذارد و حدس بزند که در استفاده از وسیله یال محل چه مشکلاتی پیش خواهد آمد یا در شرایط مختلف و با گذشت زمان چه…
منبع اینک

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / تصفیه فاضلاب / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / کمربند پلاتینر / کلینیک درمان دیابت / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / حمل بار دریایی از چین / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5