مثالی که نشان می‌دهد ژاپنی‌ها در دنیای دیگری سیر می‌کنند! ژاپنی‌ها مشکل ایرپادهای گم‌شده مسافران را حل کردند

1

فرهنگ و سبک زندگی و ذغذغه‌های ژاپنی‌ها ظاهرا با کل دنیا متفاوت است. گاهی کسانی که به ژاپن سفر می‌کنند، تصور می‌کنند به سیاره دیگری رفته‌اند و دشوار تطبیق پیدا می‌کنند.

در شرایطی که گاهی اخبار خاورمیانه در صدر اخبار بیشتر شبکه‌های تلویزیونی دنیا قرار می‌گیرد، تلویزیون ملی ژاپن را که تماشا می‌کنید، می‌بینید اصلا چیزهای دیگری در آنجا برجسته شده.

خبری که امروز خواندم، یک خبر ظاهرا بی‌اهمیت است، اما نشان می‌دهد که چقدر دنیای آنها با متفاوت است.

ژاپنی‌ها علاقه زیادی به ایرپادهای اپل دارند. در عین حال ژاپنی‌ها به سفرها درون و برون‌شهری با سیستم حمل و نقل عمومی ارزان و تمیز خود هم علاقه دارند. اما ترکیب این دو علاقه یک دردسر درست کرده و آن مشکل گم شدن ایرپادهاست.

گزارش شده که در عرض ۳ ماه بین جولای و سپتامبر، ۹۵۰ جفت ایرپاد در ۷۸ ایستگاه قطار و متروی ژاپن گم شده. این یعنی یک سوم کل چیزهای جامانده.

ایرپاد مسافران بیشتر موقع پیاده و سوار شدن، از گوششان می‌افتد و مفقود می‌شود.

این ایرپادها به خاطر کوچکی و نوع ساخت، متاسفانه بیشتر اوقات در کف زمین، جایی گیر می‌کنند و بیرون آوردنشان برای  کارگران و رفتگران مترو ایستگاه‌های قطار، دشوار می‌شد.

درسابق از وسیله‌ای شبیه پنس برای بیرون آوردن ایرپادها استفاده می‌شد. اما حالا شرکت قطارهای مسافری ژاپن یک جاروبرقی مخصوص سفارش داده که می‌تواند ایرپادهای بر زمین افتاده را ظرافت بیرون بیاورد.

منبع

 
1 نظر
  1. سپهر می گوید

    فکردم یه گجت ساده ساختن که از افتادن ایرپاد جاوگیری کنه یا اپلیکیشنی که افتادنش رو هشدار بده یا لوکیشنش رو نشون بده و …
    از ژاپن بیش ازین ها توقع داشتم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.