سایتی که با استفاده از هوش مصنوعی برای شرکت‌های کوچک لوگوهای ارزان می‌سازد!

0

باید اعتراف کنیم که بازار گرافیک و ساخت لوگو در ایران، آشفته است. مشتری‌ها آدم‌های حرفه‌ای را نمی‌شناسند. آدم‌های حرفه‌ای هم به خاطر دخالت آدم‌های آماتوری که به خاطر کمی آشنایی با نرم‌افزارهای گرافیکی، خود را گرافیست می‌دانند و قیمت‌ها را پایین آورده‌اند، خودشان را ارتقا نمی‌دهند و یا سرخورده شده‌اند و کار دیگری انتخاب کرده‌اند.

لوگوهای برخی از شرکت‌های بزرگ یا حتی سازمان‌های دولتی را که می‌بینیم، شگفت‌زده می‌شویم که با آن بودجه‌ها چرا چنین چیزهای بی‌ربطی دریافت کرده‌اند. خب، عجیب هم نیست، احتمالا چرخه بدخیم دادن ایده اشتباه توسط مدیران کارنابلد به گرافیست‌های آشنا و بعد تایید کار اشتباه و پیشنهاد ویرایش‌های بدتر، چیزهای عجیبی را باعث می‌شود.

بگذریم به هر حال من که کارشناس این امر نیستم!

اما به تازگی شرکت Zyro دست به کار جالبی زده، این شرکت با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، سیستمی راه انداخته که با آن مشتریان کم‌بودجه و شرکت‌های کوچک می‌توانند پیشنهادات و ایده‌های خامی در مورد لوگوی خود دریافت کنند. بعد یکی از آنها را شخصی‌سازی کنند و رنگ‌بندی‌اش را تغییر بدهند و لوگوی خود کنند.

در واقعا هوش مصنوعی هزاران لوگوی موجود را با نام و کارکرد شرکت‌های استفاده‌کننده تطبیق داده و به خودش آموزش داده که کدام اشکال و طرح‌ها به کار یک مشتری می‌آید.

حاصل کار احتمالا هیچ وقت به خوبی کار خلاقانه یک گرافیست حرفه‌ای نمی‌شود، اما خب، برای خودش ابتکاری است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.