در به‌روزرسانی تازه اپلیکیشن گوگل پادکست، امکان مشترک شدن مستقیم با RSS feed هم اضافه شده

0

گوگل پادکست را به خاطر سادگی، امکان اضافه کردن سریع پادکست‌های فارسی با یک جستجوی ساده در داخل آن و نیز پیشنهادات خوبی می‌دهد که دوست دارم.

این اپلیکیشن در به‌روزرسانی جدید خود امکان اضافه کردن RSS feed پادکست‌ها را اضافه کرده است. یعنی شما به سادگی می‌توانید خروجی فید یک پادکست را به آن بدهید و مشترکش بشوید.

حالا سؤال این است که این ویژگی به چه دردی می‌خورد؟!

۱-ممکن است در مورد برخی پادکست‌ها تنها با این ویژگی بشود مشترک پادکست شد. به عنوان یک راه حل فنی نهایی وقتی با جستجو به جایی نمی‌رسید، می‌توانید به آن فکر کنید.

۲- برخلاف محیط پادکست فارسی که همه پادکست‌ها رایگان هستند، برخی از پادکست‌های فرنگی رایگان نیستند و یک فید خصوصی می‌دهند و مشترکان پادکست باید حق عضویت بدهند.

حالا با این کار گوگل پادکست، این نوع پادکست‌ها هم قابل گوش کردن شده‌اند و مشترکان پولی این پادکست‌ها می‌توانند داخل گوگل پادکست هم به آنها گوش کنند.

استفاده از خروجی فید پادکست‌ها داخل گوگل پادکست خیلی آسان است.

شما در برگه فعالیت، در گوشه راست و بالا باید روی آیکون سه نقطه تپ کنید و حالا کادری ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید گزینه اضافه کردن فید را ببینید.

مسلم است که فید پادکست مورد نظر باید معتبر باشد.

البته من شک و تردید جدی دارم که مدل دریافت حق اشتراک در مورد پادکست‌های ایرانی پاسخ بدهد.

هر چند شاید با توجه تعداد مشترکان بالا، بای یک حق عضویت ناچیز بشود، تعداد زیادی را مشترک کرد. اما ممکن است محدوده مخاطب حتی در صورت دریافت حق عضویت ناچیز هم کم شود.

اما از آن سو، دریافت حق عضویت توسط پادکست‌ها، وابستگی آنها را به اسپانسرها کم می‌کند و کمک می‌کند که محتوای پادکست‌ها بهتر شود و حتی تواتر پخششان بیشتر شود.

البته دشواری‌های فنی در این زمینه وجود دارد. به هر حال از بعد فنی، باید سیستمی برنامه‌نویسی شود که در بازه زمانی خریداری شده، با یک یوزر و پسورد، url فید معتبر بدهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.