ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟

3

رپورتاژ

با وجود اینکه شرایط مهاجرت به کانادا هر روز سخت‌تر و پیچیده‌تر از گذشته می‌شود، اما همچنان بسیاری از مردم جهان، به خصوص ایرانیان قصد اقامت در این سرزمین پهناور را دارند.

دلایل بسیاری وجود دارد که کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت به حساب می‌آید.

اقتصاد قوی، امنیت و رفاه اجتماعی، امکان داشتن آینده‌ای بهتر برای خانواده، تعادل خوب میان کار و زندگی، ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان و از همه مهم‌تر بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی مناسب، موجب شده است تا متقاضیان زیادی خواهان کسب ویزا کانادا باشند.

اگر این سوال برای شما هم به وجود آمده که با وجود دشوار شدن راه‌های اخذ اقامت و افزایش متقاضیان، چگونه موفق به مهاجرت به این کشور شوید، باید این امید را به شما بدهیم که کشور کانادا هنوز راه‌های مهاجرتی خود را به سوی شما نبسته و با آگاهی و کمی تلاش قادر خواهید بود به این کشور راه پیدا کنید.

برای رسیدن به این مهم شرکت کانادا رادسام با تجربه و اعتبار بالایی که دارد به شما کمک خواهد کرد که مناسبترین و اقتصادی‌ترین راه را پیدا کنید. همچنین این شرکت اقتصادی ترین روش برای تحصیل در کانادا رو به شما ارائه می کند.

برای شروع کردن پروسه مهاجرتی خود فرصت را از دست ندهید و همین الان از رادسام مشاوره بگیرید.

حال اجازه دهید شما را با ارزان‌ترین روش‌های مهاجرتی کانادا آشنا کنیم.

انواع راه های مهاجرت به کانادا

روش‌های زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. با شناختن این روش‌ها قادر خواهید بود بهترین تصمیم‌گیری را انجام دهید.

اگر بودجه شما محدود است، می‌توانید با توجه به توانایی‌ها و موقعیت‌هایی که دارید ارزان ترین راه مهاجرتی به کانادا را در پیش بگیرید.

در اینجا به برخی از راه‌های مهاجرتی محبوب اشاره کلی می‌کنیم.

اقامت کاری

اخذ اقامت کاری کانادا مستلزم این است که پیش از هر گونه اقدامی به مهاجرت، پیشنهاد کاری خود را از صاحب کار کانادایی دریافت کرده باشید. بعد از آن است که می‌توانید برای ویزای کاری اقدام نمایید و به وسیله‌ی شغل جدیدتان اقامت کشور کانادا را هم به دست آورید.

کارفرما باید درخواست شغلیتان را از طریق سرویس کانادا برایتان بفرستد و وزارت کار کانادا را متقاعد سازد که تمایل دارد شما را به عنوان نیروی خود به کار بگیرد.

بعد از آن باید منتظر تأیید وزارت کار کانادا LMIA باشید تا برای اقامت دائم اقدامات لازم را به عمل آورید.

این نوع اقامت پروسه خاصی دارد که باید سختی‌های آن را به جان بخرید و برای موفقیت بیشتر از مشاورین مجرب مهاجرتی کمک بگیرید.

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری

Express Entry System قطعاً یکی از سریعترین و کارآمدترین روشهای مهاجرت به کانادا است. در این برنامه شما می‌توانید به عنوان یک نیروی کار متخصص در کشور کانادا کار و زندگی کنید.

امکان درخواست برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری برای تمامی کسانی که می‌خواهند اقامت دائم کانادا را از هر جای دنیا دریافت نمایند، وجود دارد.

مدت زمان درخواست ویزا به طور متوسط ​​شش تا هشت ماه می‌باشد و شما می توانید به صورت آنلاین برای آن اقدام نمایید.

سه برنامه مهاجرتی فدرال وجود دارد که می توانید براساس سن، میزان تسلط بر زبان انگلیسی، تحصیلات، مهارت‌ها و تجربه کاری خود یکی از آنها را انتخاب کنید:

 • برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP)
 • برنامه نیروی تجاری ماهر فدرال (FSTP)
 • کلاس تجربه کانادایی (CEC)

جالب است بدانید که در برنامه کلاس تجربه کانادایی به افرادی که حداقل یک سال در کانادا مشغول به کار بوده‌اند، اجازه داده می‌شود برای همیشه در کانادا زندگی کنند.

اقامت تحصیلی

یکی از ارزان ترین روش‌های مهاجرت به کانادا دریافت بورس تحصیلی است. اگر موفق به اخذ بورس تحصیلی از یکی از مراکز آموزشی و دانشگاهی کانادا شوید، هزینه‌های مهاجرتی خود را به طرز قابل توجهی پایین می‌آورید.

اگر شرایط دریافت بورس تحصیلی هم ندارید، راه‌های متعدد دیگری پیش روی شما قرار دارد تا اقامت تحصیلی خود را به دست آورید. در این زمینه می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای کانادا رادسام نهایت استفاده را ببرید.

شرکت رادسام عضو رسمی سازمان مشاورین تحصیلی کانادا (آیسف) و نماینده رسمی معتبرترین “مدارس”، “دانشگاه ها” و “کالج های کانادا” نظیر “کالج هامبر”، “شریدان”، “جورجین”، “دانشگاه کانادا وست” و “دانشگاه یورک ویل” می‌باشد.

ازدواج

بدون شک ازدواج با یک فرد کانادایی یکی از راحت ترین راه‌های مهاجرت به کشور کانادا می‌باشد.

اما اگر قصد ازدواج صوری برای اخذ اقامت را دارید، باید این نکته را به خاطر داشته باشید که وزارت مهاجرت، پناهجویان و شهروندی کانادا در طول یک دوره‌ی ۲ ساله شما را زیرنظر می‌گیرد و رابطه‌تان را بررسی می‌نماید و اگر پی ببرد که ازدواج شما صوری است، برایتان بد تمام خواهد شد!

این ویزا که به نام spousal sponsorship شهرت دارد، به دو شیوه زیر اتخاذ می‌شود:

 • حالتی که شما اکنون برای کار یا تحصیل در کانادا هستید و حالا قصد دارید با یک شهروند کانادایی ازدواج کنید. در این شرایط باید از داخل خاک کانادا درخواست ویزا ازدواج دهید و اقامت خود را دائمی نمایید.
 • حالتی که در کشوری غیر از کانادا هستید و همسرتان شهروند کانادا است و می‌خواهد اسپانسر شما شود تا شما را به کشور خود بیاورد. این پروسه را باید خارج از خاک کانادا آغاز نمایید. با ورود به کانادا با این نوع اقامت، می‌توانید برای همیشه در این کشور زندگی کنید.

برنامه کاندید استانی

برنامه کاندید استانی PNP که این روزها در تبلیغات هم زیاد به چشم می خورد، روش شناخته شده‌ای برای مهاجرت به کشور کانادا است. در این برنامه برخی از ایالات کانادا مانند آلبرتا، آنتاریو، بریتیش کلمبیا و … شرایط مهاجرتی ویژه‌ای برای داوطلبان درنظر می‌گیرند.

در برنامه کاندید استانی کانادا، مهاجران بعد از ورود به این کشور باید در همان استان خاص ساکن می‌شوند. در اغلب موارد این افراد نیاز دارند تا پیشنهاد شغلی از کارفرمایان کانادایی آن استان دریافت نمایند.

ویزای توریستی

ویزای توریستی برای آن دسته از افرادی که امکان دریافت ویزا کاری ندارند موقعیت خوبی به حساب می‌آید.

این روش نسبتا ساده و ارزان است. اما باید دقت داشته باشید که شما اجازه ندارید، با استفاده از ویزای توریستی در کانادا کار کنید.

بلکه تنها این شانس را دارید تا برای شغل آینده‌تان کارفرمایی پیدا کرده و با او ارتباط موثری برقرار نمایید.

برای دریافت این ویزا باید دلیل دیگری همچون ملاقات خویشان و نزدیکان و یا بازدید از اماکن دیدنی و توریستی برای سفر خود داشته باشید.

آسان ترین و ارزان ترین راه های مهاجرت به کانادا کدامند؟

برای اینکه بهترین، آسان ترین و ارزان ترین راه را برای مهاجرت خود و یا خانواده خود انتخاب کنید باید با توجه به شرایط و توانایی‌های خود اقدام نمایید. هر فردی تنها با توجه به توانایی‌ها و امتیازاتی که دارد می‌تواند اقامت‌دهندگان را مجاب به پذیرش خود کند.

حال که به دنبال راهی هستید تا با بودجه محدود خود راهی برای مهاجرت پیدا کنید باید بتوانید روی استعداد، تجربه کاری و مهارت‌های خود سرمایه‌گذاری کنید.

بنابراین پیش از هر چیز باید تشخیص دهید که کدام راه به صلاح شماست و احتمال کمتری دارد که به بن بست ختم شود.

برای این منظور می‌توانید از مشاورین خبره رادسام کمک بگیرید و تنها با پر کردن یک فرم ساده به طور رایگان متوجه شوید که به کدام روش اقدام کنید تا بیشترین شانس را داشته باشید.

پس فرصت را از دست ندهید و تا شرایط سخت‌تر نشده همین امروز برای رسیدن به کشور مقصد خود قدم‌های اولیه را بردارید.

 
3 نظرات
 1. پروانه می گوید

  من افغان هستم و مهاجردر ایران اقامت ایران یعنی کارت امایش دارم دارای همسر ودو فرزند کوچک همسرم جوشکار وتخریب کار ساختمان است خودم دیپلم دارم ایا امکانش هست راهی برای مابه کانادا باشه ممنون راهنمایی شما

 2. تاها می گوید

  لطفا فرم ارزیابی را ارسال فرمایید تا کارشناسان محترمتان شرایطم را برای تشخیص مناسبترین راه بگویند.

 3. حسام می گوید

  سلام
  من یک اتش نشان ١۵سال سابقه وبا مدرک برق و تجربه زیادی در برق دارم متاهل وفرزندی ندارم اشنای کم به زبان دارم و دارای گواهینامه پایه یکم بهترین پیشنهاد شما برای مهاحرت به کانادا چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.