جدیدترین روش کاشت مو چیست

0

رپورتاژ

ریزش مو ممکن است فقط در پوست سر یا کل بدن (ابروها، مژه، ریش و سبیل) رخ دهد و می تواند موقتی یا دائمی باشد؛ همچنین ریزش مو می تواند به تدریج و در طی سالها ایجاد شود یا ناگهانی اتفاق بیفتد. کاشت مو یکی از روش های مناسب و قطعی برای خلاصی از شر ریزش موی دائم و طاسی سر می باشد که برخلاف سایر روش ها نتیجه قطعی و دائمی خواهد داشت. اینکه درمورد کاشت مو چه می دانید تاثیر بسیار مهمی در انتخاب یا عدم انتخاب این روش دارد و همچنین داشتن اطلاعات در زمینه مراحل انجام و مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو می تواند به شما در دریافت نتیجه بهتر و سریعتر کمک کند.

روش های مورد استفاده در کاشت مو پیشرفت بسیاری کرده و عوارض و درد را به حداقل رسانده اند، همچنین در کاشت ابرو، کاشت ریش و سبیل از همین روش ها استفاده می شود اما به دلیل حساسیت، به دقت و ظرافت بیشتری نیاز دارند. زمانی که متقاضی انجام کاشت مو می شوید باید آشنایی کامل با پروسه انجام، هزینه ها، عوارض و دوران نقاهت داشته باشید تا در انتظار نتیجه ای واقع بینانه را باشید.

در مورد کاشت مو چه میدانید؟

کاشت مو، انتقال فولیکول های سالم مو به ناحیه دچار ریزش مو یا طاسی می باشد؛ به طور معمول گرافت ها از پشت سر برداشته می شوند اما درصورت ضعف موهای آن ناحیه می تواند از سایر قسمت های بدن نیز گرفته شوند. برای انجام پیوند مو ناحیه های برداشت و کاشت به صورت موضعی بی حس می شوند و با استفاده از روش مناسب عمل پیوند انجام می شود.

با توجه به تمام مزایای کاشت مو همه افراد نمی توانند آن را انجام دهند و در برخی موارد با وجود شرایط و امکان پیوند مو نتیجه قابل ملاحظه ای نخواهد داشت. بهترین کاندیدای کاشت مو با داشتن شرایط زیر می توانند نتیجه خوبی داشته باشند:

 • سن بین ۲۵ تا ۶۵ (البته کاشت مو محدودیت سنی ندارد اما در این دوره متقاضی بهترین شرایط را دارد)
 • ریزش مو از نوع الگوی طاسی (سایر دلایل ریزش مو منجر به اهدا کننده ضعیف می شود)
 • سلامت جسمی (یک سیستم ایمنی خوب به کاهش خطر عوارض کمک می کند)
 • تراکم مو (ضخامت و تراکم مو در ناحیه اهداکننده عامل حیاتی در زنده ماندن گرافت ها می باشد)

مراقبت های بعد از کاشت مو اهمیت بسیاری در نتیجه دارند و به هر شخص با توجه به شرایط جسمی توسط پزشک گفته می شود. برخی از مراقبت های عمومی بعد از کاشت مو عبارتند از:

 • قسمت هایی که پیوند شده اند را نخارانید و مالش ندهید
 • در چند روز ابتدایی زمان خواب چند بالش زیر سر خود بگذارید و به صورت نیمه قائم بخوابید
 • تا چند هفته در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید
 • از حمام با آب داغ و شنا کردن در استخر خودداری کنید
 • حتما از روز سوم به بعد موهای خود را با شامپویی که دکتر تجویز کرده به آرامی بشویید
 • تا یک ماه از مصرف الکل و کشیدن سیگار خودداری کنید که در خونرسانی تداخل ایجاد می کنند
 • یک هفته از انجام حرکات ورزشی و تا یک ماه از انجام ورزش های شدید خودداری کنید

روش های کاشت مو

روش های نوین کاشت مو نزدیک به یک قرن است که استفاده می شود و در سالهای اخیر پیشرفت بسیاری انجام شد که علاوه بر ظاهری طبیعی تر، ماندگاری موهای کاشته شده را تضمین می کند. در روش FUT برداشت به صورت نواری انجام میشد و علاوه بر بجا ماندن اسکار این روش نیاز به بیهوشی کامل نیز داشت و به همین دلایل چندین سال است که از آن استفاده نمی شود. استفاده از روش FIT که در آن برداشت به صورت فولیکولی انجام میشد به دلیل نیاز به تراشیدن موی ناحیه اهداکننده، کاشت با تراکم کم و آسیب به فولیکول ها نیز منسوخ شده است. در کاشت مو به روش FUE گرافت های مو به صورت دانه ای از بانک مو برداشته می شود و در سوراخ های ریز ایجاد شده کاشته می شوند، این روش به صورت محدود برای کاشت مو و کاشت ریش استفاده می شود.

کاشت مو به روش SUT جدیدتر از سایر روش ها می باشد و معایب آنها را ندارد، به طوری که برداشت و کاشت توسط دستگاه های اتوماتیک انجام می شود، به همین دلیل امکان پیوند بیش از ده هزار تار مو را می دهد؛ همچنین به دلیل ظرافت و دقت بالا از این روش در کاشت ابرو و ریش و سبیل نیز استفاده می شود. جدیدترین روش کاشت مو روش DHI می باشد که علاوه بر مزایای روش SUT، با روش کاشت مستقیم توسط یک دستگاه ایمپلنتر باعث افزایش سرعت و دقت کاشت شده و هیچ آسیبی به بافت فولیکولهای مو وارد نمی کند. این امر کاشت پرتراکمی را نتیجه می دهد که تا ۴برابر بیش از سایر روش ها می باشد، همچنین دوران نقاهت این روش بسیار کوتاه بوده و عوارض بسیار محدود و نادر خواهد داشت.

در کاشت موی طبیعی به هرکدام از روش های گفته شده در ابتدا پس از چند هفته موهای کاشته شده می ریزند که امری طبیعیست و نباید نگران شوید، سپس از ماه سوم یا چهارم مجددا موها شروع به رشد می کنند. البته باید در نظر داشته باشید که در بهترین حالت درصورتی که پیوند در یک کلینیک معتبر و زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، حدود ۷۰ یا ۸۰ درصد موهای کاشته شده رشد می کنند و نباید انتظار تراکم کاشت غیر منطقی را داشته باشید.

طبق بررسی های انجام شده، مشاهده شده که مجموعه تهران بیوتی سنتر با داشتن مجوزهای لازم، مشاوره و خدمات تخصصی را ارائه می کند. این مجموعه دارای پزشکان متخصص و دوره دیده در کشورهای خارجی می باشد و با استفاده از تجهیزات به روز و روش های پیشرفته در دنیا موهای کاشته شده با تراکم زیاد به متقاضیان ارائه می کند.

علاوه بر دریافت مشاوره تلفنی امکان مشاوره آنلاین نیز با متخصصین این مجموعه وجود دارد.

شماره های تماس: ۰۲۱۸۸۱۰۲۷۴۷ – ۰۲۱۸۸۱۰۲۷۴۶ – ۰۲۱۸۸۱۰۲۷۴۵

شماره های مشاوره آنلاین : ۰۹۱۹۶۴۹۱۹۷۴ – ۰۹۱۰۶۲۱۳۷۸

وب سایت مجموعه تهران بیوتی سنتر: www.tehranbeautycenter.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.