بهترین فیلم‌های سال 2020 با رای و نظر 231 منقد و روزنامه‌نگار سینمایی انتخاب شدند

2

سال 2020، از هر نظر سال بدی بود و در بخش سینما هم این مطلب کاملا صدق می‌کند. با اینکه از دیدن فیلم‌های شاهکار که کلا صرف‌نظر کردیم، در بخش فیلم‌های سرگرم‌کننده هم حتی یک فیلم تریلر یا علمی تخیلی خوب ندیدیم! البته این نظر شخصی من است و شاید بیش از حد سخت‌گیر شده باشم، اما امیدوارم که سال بعد، از این حالت خارج شویم.

اما در این صبح روز جمعه، خوشبختانه نتایج نظرسنجی سالانه سایت IndieWire آمده. این سایت از 231 منتقد و روزنامه‌نگار که شامل اعضای خود سایت و نشریه‌های معتبر Variety و Hollywood Reporter و نیز روزنامه‌نگار روزنامه‌های محلی و سایت‌های سینمایی دیگر و نیز کارشناسانی در کشورهای دیگر می‌شوند، خواسته که بهترین فیلم‌های سال ، بهترین کارگردان‌های سال، بهترین بازی‌های سال ، بهترین مستندهای سال ، بهترین فیلمبرداری سال، بهترین فیلمنامه‌نویس سال، بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان، بهترین کارگردان تازه‌کار سال و سرانجام بهترین فیلمهای با سکانس آغازین برتر سال را برگزینند.

به نظرم فهرست‌های قابل اعتنایی است و با کمک آنها می‌توانیم فیلم‌هایی را که غفلتا متوجه اهمیت و کیفیت آنها نشده‌ایم، انتخاب کنیم و دانلود کنیم و ببینیم.

1- فیلم Nomadland

پس از فروپاشی اقتصادی یک شهر در روستای نوادا ، فرن (فرانسیس مک دورماند) بار خود را بسته و با ون در جاده به جستجوی دنیای خارج از جامعه سنتی به مانند یک کوچ‌نشین زندگی می‌کند.

2- Never Rarely Sometimes Always

در این فیلم به کارگردانی الیزا هیتمن، داستان درباره دو دختر نوجوان در منطقه روستایی پنسیلوانیا است که پس از یک بارداری ناخواسته به دنبال کمک پزشکی به شهر نیویورک سفر می کنند.

3- فیلم First Cow

یک آشپز تنها، کم حرف و البته ماهر (با بازی جان ماگارو) به غرب سفر کرد و به یک گروه از شکارچیانی که در منطقه اورگان مستقر شده بودند، پیوست. بعد از مدتی، او فقط توانست با یک مهاجر چینی (با بازی اوریون لی) در آن گروه ارتباط برقرار کند. او در طی این مدت به دنبال ثروت خود هم بود. مدت زیادی طول نکشید که این دو نفر توانستند با همکاری هم، یک تجارت موفق را بنا کنند.

4- فیلم Lovers Rock

فیلمی به کارگردانی استیو مک کویین که داستان آن در یک مهانی خانگی عصرگاهی در غرب لندن می‌گذرد و در آن روباط تنگاتنگ کاراکترهای در پس‌زمینه‌ای از خشونت، عشق و موسیقی بیان می‌شود.

5- فیلم I’m Thinking of Ending Things

یک فیلم ژانر وحشت به کارگردانی چارلی کافمن که در آن زن جوانی با دوست‌پسر جدیدش به مزرعه والدینش سفر می‌کند.

6- فیلم Beanpole

1945، لنینگراد. جنگ جهانی دوم، شهر را ویران کرده است، ساختمانهای آن را تخریب کرده و شهروندان خود را از نظر جسمی و روحی در تنگنا قرار داده است. دو زن جوان در تلاش برای بازسازی زندگی خود در بین ویرانه ها، به جستجوی معنا و امید می پردازند …

7- فیلم Time

یک فیلم مستند که شرح تلاش یک مادر کارآفرین و نویسنده برای آزادی همسرش از زندانی ایالتی لوییزیانا به جرم سرفت بانک، است.

8- فیلم Da 5 Bloods

این فیلم داستان چهار آفریقایی-آمریکایی تبار بازنشسته از جنگ را روایت میکند که برای یافتن باقی مانده رهبر تیم خود و همچنین گنجینه‌ای که به کمک او مخفی کرده بودند به ویتنام بازمی‌گردند.

9- فیلم Martin Eden

دریانوردی به نام مارتین ایدن که رویای نویسنده شدن را در سر می‌پروراند، پس از آن که مردی جوان به نام آرتورو را از کتک خوردن نجات می‌دهد، به خانه او دعوت می‌شود و در آنجا با خواهرش النا ملاقات می‌کند. کارگردان این فیلم پیترو مارسلو است.

10- فیلم Bacurau

یک فیلمساز به یک منطقه محلی از برزیل می‌رود تا یک مستند بسازد. آن جا، او متوجه می‌شود که مردم آن طوری که به‌ نظر می‌آیند نیستند و چیزهای مرموزی را مخفی می‌کنند و …

توضیح اینکه برخی از فیلم‌های این فهرست، اکران اولشان ممکن است در سال 2019 بوده باشد، اما ظاهرا با توجه به اینکه در سال 2020 عملا پخش بین‌المللی شده‌اند یا وارد سرویس استریم فیلم شده‌اند، در انتخاب‌های سال 2020 قرار گرفته‌اند.

دو سه تا از فیلم‌های هم عملا وارد سایت‌های دانلود یا استریم نشده‌اند.

بهترین کارگردان‌های اینها هستند:

1. Chloe Zhao, “Nomadland”
2. Steve McQueen, “Lovers Rock”
3. Eliza Hittman, “Never Rarely Sometimes Always”
4. Kelly Reichardt, “First Cow”
5. David Fincher, “Mank”
6. Spike Lee, “Da 5 Bloods”
7. Charlie Kaufman, “I’m Thinking of Ending Things”
8. Pietro Marcello, “Martin Eden”
9. Kantemir Balegov, “Beanpole”
10. Lee Isaac Chung, “Minari”

یعنی عمدتا همان کارگردان‌های بهترین فیلم‌ها. تفاوت‌ها در این قسمت، وارد شدن دیوید فینچر با فیلم Mank و لی ایزاک چانگ با فیلم میناری است.

فیلم Mank فیلم خاصی با بازی درخشان گری اولدمن است که اگر به تاریخچه هالیوود و استودیوها و رویدادهای حرفه‌ای سینما و سینماگران در دهه آغازین قرن بیستم علاقه دارید، باید آن را ببینید. اما به گمان من برای کسی که این وجه‌های تاریخی سینما را دوست ندارد، مناسب نیست و شکیبایی به اتمام رساندن فیلم را نخواهد داشت.

در مورد فیلم میاری هم شرح مختصر؛ تلاش یک خانواده کره‌ای آمریکایی برای یافتن زندگی بهتر بعد از رفتن به یک مرزعه کوچک در آرکانزاس است.

بهترین بازیگران:

1. Riz Ahmed, “Sound of Metal”
2. Frances McDormand, “Nomadland”
3. Chadwick Boseman, “Ma Rainey’s Black Bottom”
4. Delroy Lindo, “Da 5 Bloods”
5. Maria Bakalova, “Borat Subsequent Moviefilm”
6. Jessie Buckley, “I’m Thinking of Ending Things”
7. Luca Marinelli, “Martin Eden”
8. Gary Oldman, “Mank”
9. Carrie Coon, “The Nest”
10. Mads Mikkelsen, “Another Round”

فیلم Sound of Metal که ریز احمد در آ درخشیده در مورد یک درامر است که شنوایی‌اش کاهش یافته و دچار بحران شده است.

فیلم Ma Rainey’s Black Bottom باز داستانی موسیقایی دارد و در آن تنش خواننده‌ای به نام کار رینی با اعضای گروهش در شیکاگوی سال‌ 1927 روایت می‌شود.

در فیلم The Nest که کاری کون برای بازی در آن تحسین شده؛ زندگی یک کارآفرین آمریکایی بعد از نقل مکان به انگلیس روایت می‌شود.

فیلم Another Round که شاید بیشتر از حقش این روزها در حال تحسین شدن است در مورد 4 معلم است که تلاش می‌کنند در تمام طول روز خود را مست و لایعقل نگه دارند تا آموزه یک فیلسوف نروژی را بیازمایند!

بهترین مستندها اینها هستند:

1. “Dick Johnson Is Dead”
2. “Time”
3. “Collective”
4. “City Hall”
5. “The Painter and the Thief”
6. “Bloody Nose Empty Pockets”
7. “76 Days”
8. “The Social Dilemma”
9. “The Mole Agent”
10. “Totally Under Control”

بهترین فیلمبرداری‌ها:

1. “Nomadland”
2. “Mank”
3. “Vitalina Varela”
4. “Lovers Rock”
5. “Never Rarely Sometimes Always”
6. “I’m Thinking of Ending Things”
7. “First Cow”
8. “Tenet”
9. “Beanpole”
10. “The Painted Bird”/”Gunda” (TIE)

بهترین فیلمنامه‌نویسی:

1. “I’m Thinking of Ending Things”
2. “First Cow”
3. “Never Rarely Sometimes Always”
4. “Promising Young Woman”
5. “Mank”
6. “Fourteen”
7. “Minari”
8. “The Trial of the Chicago 7”
9. “One Night in Miami”
10. “Kajillionaire”

بهترین فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان:

1. “Bacurau”
2. “Beanpole”
3. “Another Round”
4. “Vitalina Varela”
5. “Martin Eden”
6. “Collective”
7. “Wolfwalkers”
8. “And Then We Danced”
9. “The Painted Bird”
10. “His House”

بهترین فیلم‌های اول:

1. “Promising Young Woman”
2. “The Vast of Night”
3. “The 40-Year-Old Version”
4. “One Night in Miami”
5. “Relic”
6. “The Sound of Metal”
7. “The Assistant”
8. “Ham on Rye”
9. “Babyteeth”
10. “The Climb”

بهترین صحنه‌های آغازین:

1. “New Order”
2. “Pieces of a Woman”
3. “Beginning”
4. “Nine Days”
5. “The Killing of Two Lovers”


این نوشته‌ها را هم دوست خواهید داشت:

بهترین سریال های ترکی ،معرفی و خلاصه داستان 41 سریال

سریال های ترکی در ایران محبوبیت زیادی دارند. شاید دسته‌ای از عاشقان سریال فقط سریال‌های انگلیسی‌زبان یا اروپایی را دوست داشته باشند، اما باید قبول کنیم که شمار قابل توجهی از شهروندان ایرانی هم از سریال‌های ترکی خوششان می‌آید.در واقع…

بهترین فیلم‌ های ایرانی دهه 80 – فهرست 49 فیلم محبوب دهه هشتاد بر اساس امتیاز imdb

سینمای دهه 80 ایران هم برای خودش سینمای خاصی بود. تقابل امید در برابر ناامیدی و سینمایی که هنوز هم مثل الان بی‌هدف و گیشه‌ای تمام‌عیار نشده بود.فیلم خوب یا دست‌کم تلاش برای ساختن فیلم‌ها با دغدغه خوب هنوز وجود داشت و هنوز سینما از…

معرفی 43 سریال تلویزیونی محبوب و تازه سال 2017 بر اساس آرای IMDB

توجه: در فهرست تلاش کرده‌ام، بهترین و محبوب‌ترین سریال‌های تازه که پخش آنها در سال 2017 شروع شده است را گردآوری کنم. بنابراین در این فهرست سریال‌های قدیمی که پخش آنها متوقف شده؛ یا سریال‌هایی که از سال 2016 و پیش از آن پخش می‌شده‌اند و…

بهترین فیلمهای جنگی تاریخ سینما: 32 فیلم برتر دیدنی، مهیج و عبرت‌آموز

فیلم‌های جنگی ژانرهای مختلفی دارند، برهی فقط اکشن و خشونت و برتری یک ملت و ناسیونالیسم کور را برمی‌انگیزند و برخی در عین حال انسانی هستند و باعث درنگ ما می‌شوند.همچنین فیلم‌های جنگی زیرژانرهایی دارند، مانند فیلم جنگی تاریخی، معاصر،…

بهترین سریال های 2021 که حسابی سرگرمتان می‌کنند

خب، رسیدیم به سال 2021 و باز به رسم سابق در حالی که کلی فیلم و سریال دیده نشده داریم و دیدن همان‌ها چند عمر کامل می‌خواهد، باز دنبال فیلم و سریال‌های جدید هستیم!گریزی از این عادت نیست! سریال‌هایی که اینجا تحت عنوان سریال‌های تازه 2021…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
2 نظرات
  1. ف می گوید

    با نظر شما در مورد another round موافقم. فیلم خوبیه، ولی نه اون قدرها که شلوغش کردن. یه بار دیدنش ارزش داره.

  2. وحید می گوید

    چه لیست افتضاحی ! هر چی فیلم انتخاب شده درباره سیاه پوستاست !!!!! مسخره شده واقعا دیگه شورشو درآوردن.
    متاسفانه هر چی بیشتر پیش میریم کیفیت فیلم ها هم به شدت افت میکنه مخصوصا با این همه گیری کرونا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.