اپل هیچ وقت فراموش نمی‌کند! تیم کوک دستور لغو ساختن یک سریال تلویزیونی در مورد گروه خبری Gawker را داد

0

اگر ۱۰ سال پیش خواننده «یک پزشک» بوده باشید و آن زمان اخبار آی‌فون ۴ را دنبال می‌کردید، می‌دانید که قبل از رونمایی رسمی گوشی چه پیش آمد.

آن زمان هنوز، درز کردن اطلاعات گوشی‌ها به خصوص در مورد اپل، رخ نمی‌داد. طبعا استیو جابز نظم و انضباط شدیدی برقرار کرده بود.

در تاریخ ۲۲ تیر ۱۳۸۹ من پستی نوشتم که در آن توضیح داده بودم، چطور اشتباه یک مهندس اپل باعث لو رفتن مشخصات آی‌فون ۴ شده بود.

خلاصه داستان این بود که یک مهندس اپل با نمونه اولیه آی‌فون ۴ به یک بار می‌رود و نوشیدنی‌ای سفارش می‌دهد و بعد آی‌فونش را جا می‌گذارد. یک ناشناس این آی‌فون رو پیدا می‌کند. یک دفعه متوجه می‌شود که چنین مدلی از آی‌فون در بازار نیست و این گوشی یک آی‌فون ۳gs نیست، بلکه یک مدل جدید است. گوشی نهایتا به دست سایت گیزمودو می‌افتد و این سایت هم ذوق‌کنان گوشی را آنالیز کامل می‌کند.

این مسئله، خشم شدید اپل را به همراه داشت. از آن به بعد تا مدت‌های گروه خبری Gawker در لیست سیاه اپل رفت و در حالی که در همایش‌ها برای همه رسانه‌های معتبر، دعوتنامه فرستاده می‌شد، اپلی‌ها یادشان بود که برای Gawker  اشتباهی دعوتنامه‌ای نفرستند.

تازه در سال ۲۰۰۸ باز هم این Gawker  خبری مبنی در مورد گرایش جنسی تیم کوک منتشر کرد!

اما مطابق خبر جدید، قرار بوده که در اپل تی وی پلاس، سریالی در مورد Gawker  پخش شود. اسم این سریال هم Scraper قرار بود باشد. اپل دو ویرایشگر قبلی Scraper را هم استخدام کرده بود و چند قسمت این سریال هم ساخته شده بود.

اما تیم کوک از اینکه قرار بوده چنین کاری زیردستش صورت بگیرد، تعجب کرده و دستور توقف پروژه را داده است. اما گویا این باعث نمی‌شود که شبکه‌های دیگر از قسمت‌های ساخته شده اضافه کنند.

از سوی دیگر سیاست کلی اپل در قسمت تلویزیونی‌اش دو چیز است: ۱- از ساختن سریال‌ها و برنامه‌هایی با صحنه‌های برهنه و جنسی پرهیز شود ۲- چیزی ساخته نشود که خشم چین را برانگیزد. مبادا که بازار چین از بین برود!

این اولین بار نیست که تیم کوک جلوی ساخته شدن و پخش سریالی را می‌گیرد. به تازگی قرار بوده سریال در مورد زندگی دکتر دری Dr. Dre به نام Vital Signs ساخته شود که ساخت این سریال به داشتن صحنه‌های خشونت و جنسی، متوقف شد.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.