وسترن دیجیتال از جدیدترین درایوهای SSD قابل حمل چهار ترابایتی خود رونمایی کرد

تحت برندهای وسترن دیجیتال و سن‌دیسک

0

شرکت وسترن دیجیتال در نمایشگاه CES 2021 از چندین درایو ذخیره‌سازی اطلاعات قابل حمل با ظرفیت ۴ ترابایتی SSD رونمایی کرد.

این درایوها با برندهای SanDisk و WD و WD_Black عرضه می‌شوند و برای گیمرها، تولیدکنندگان محتوا و کاربران حرفه‌ای طراحی شدند تا فضای ذخیره‌سازی اطلاعات بیشتری در زمان کار داشته باشند.

درایو SanDisk Extreme Pro Portable NVMe SSD برترین درایو اکسترنال SSD جدید این شرکت است که سرعت خواندن و نوشتن ۲۰۰۰ مگابایت بر ثانیه ارائه می‌دهد و از یک شاسی آلومینیومی به عنوان هیت سینک برای ارائه سرعت و پایداری بیشتر بهره می‌برد. این درایو اکسترنال در اواخر فصل بهار سال میلادی و با قیمت ۷۵۰ دلار وارد بازار می‌شود.

وسترن دیجیتال با برند سن‌دیسک درایو خارجی دیگری به نام SanDisk Extreme Portable SSD معرفی کرد که سرعت خواندن ۱۰۵۰ مگابایت بر ثانیه داشته و در نوشتن حداکثر سرعت ۱۰۰۰ مگابایت بر ثانیه را به نمایش می‌گذارد. درایو Extreme Portable SSD می‌تواند در برابر فشار، پرتاب از ارتفاع، آب و گردوغبار مقاوم باشد. اگر این درایو از دو متری زمین به پایین بیفتد؛ مقاومت‌پذیری آن باعث می‌شود که به اطلاعات ضربه‌ای وارد نشود و از بین نروند. برای این منظور دارای استاندارد IP55 است و باز هم در پایان فصل بهار با قیمت ۷۰۰ دلار وارد بازار می‌شود.

برای گیمرها، درایو WD_Black عرضه شده که سرعت خواندن ۲۰۰۰ مگابایت بر ثانیه را دارد و با سیستم‌های بازی پی‌سی، پلی‌استیشن و ایکس‌باکس‌وان سازگاری و تطابق کامل دارد. این درایو ۴ ترابایتی با قیمت ۷۵۰ دلار وارد بازار می‌شود.

در نهایت، وسترن دیجیتال تحت برند خودش، یک مدل جدید درایو خارجی قابل حمل MyPassport SSD با ظرفیت ۴ ترابایتی معرفی کرده است که سرعت خواندن آن به ۱۰۵۰ مگابایت و سرعت نوشتن به ۱۰۰۰ مگابایت می‌رسد. این درایو ذخیره‌سازی از بدنه فلزی سود می‌برد تا در برابر فشار یا ضربه مقاوم باشد. باز هم این درایو اگر از فاصله دو متری زمین پرتاب شود؛ به عملکرد و اطلاعات ذخیره شده روی آن خدشه‌ای وارد نمی‌شود. این درایو پاسپورت در رنگ‌های آبی، خاکستری، قرمز، طلایی و نقره‌ای وارد بازار می‌شود. قیمت این مدل درایو وسترن دیجیتال ۶۵۰ دلار است.

منبع macrumors
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.