تغییر ظاهر یا کازپلی‌های این مادربزرگ ۵۸ ساله روس، واقعا دیدنی و شگفت‌انگیز هستند

1

چند روز پیش مرد ۵۰ ساله‌ای را دیدم که با آه و افسوس از پیر شدن خود می‌گفت و با چهره‌ای افتاده مشخص بود که دل و دماغ هیچ کار تازه‌ای را ندارد.

تعداد آدم‌های بی‌نشاطی که تصور می‌کنند بعد از ۳۰ سالگی باید پایان را انتظار کشید، روز به روز بیشتر می‌شود. شاید شرایط اقتصادی و دیدن سرانجام بد تلاش‌ها و خلاقیت‌ها و تجمع نرسیدن‌ها، باعث این سندرم خودناتوان‌پنداری می‌شود.

در صورتی که در خیلی جاها سن فعال برای کار و زندگی پرتحرک خیلی بیشتر از متوسط ذهنی ماست. یک نمونه‌اش را امروز دیدم.

تصور می‌کنید که مارینا بادیانوای ۵۸ ساله از سن پترزبروگ روسیه چگونه روزگار می‌گذارند. او به شدت فعال است و یکی از سرگرمی‌های او شرکت‌ در مراسم‌های کازپلی است.

کازپلی (Cosplay) که گاهی کاس‌پلی نیز خوانده می‌شود، به عمل پوشیدن لباس به جهت شبیه شدن به شخصیت‌های مانگا، انیمه، فیلم، کمیک یا بازی‌های ویدئویی اطلاق می‌شود.

کازپلی می‌تواند برای شرکت در مهمانی‌های بالماسکه باشد یا به سبک آمریکایی‌ها برای حضور در نمایشگاه کامیکان و یا اصلا به صورت آزاد برای سرگرمی و مدلینگ.

خانم بادیانوا با الهام از شخصیت‌های تاریخی و فولکولور و افسانه‌های جن و پری، تغییر ظاهر و لباس می‌دهد.

همه چیز از وقتی شروع شد که برای یک جلسه عکاسی دخترش لباس انتخاب کرد. از همان زمان، متوجه لذت‌بخش بودن این فرایند برای خودش شد و مشغولیت ذهنی با آن پیدا کرد. از سال ۲۰۱۵ او در این زمینه فعال شده. او دانش‌آموخته مرکز بین‌المللی سینمای حرفه‌ای یولیا سوبولوسکایای روسیه است.

او به دیگران هم هنر خود را آموزش می‌دهد. او مواد خام مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های دست دوم فروشی از جمله فروشگاهی به نام Udelnaya تهیه می‌کند.

 

 
1 نظر
  1. Lili می گوید

    واقعا جالب و چشم نوازه مرسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.