گالری عکس: زباله‌های یک آدم، در حکم گنج آدم دیگر هستند!

0

عنوان این پست یک ضرب المثل فرنگی‌هاست که الان که در حال نوشتن این سطرها هستم حضور ذهن ندارم که پیدا کنم آیا معادل فارسی با همین مفهوم داریم یا نه.

اما بارها در زندگی با همین مفهوم آشنا شده‌ایم. مثلا گجتی که حتی ممکن است با کمی تعمیر کار کند و به درد کسی بخورد را در گوشه گنجه‌ای گذاشته‌ایم و همین طور بر عمرض افزوده می‌شود تا اینکه کلا از رده خارج می‌شود.

یا وسیله‌ای که که می‌تواند تغییر کاربری در آن ایجاد کرد را دور می‌اندازیم یا مفت می‌فروشیم و تازه بعدا متوجه می‌شویم که می‌شد از آن استفاده‌ای کرد.

مبلمان‌ها هم خیلی اوقات سرنوشت بدی پیدا می‌کنند و آنقدر قیمت پیشنهادی برایشان پایین است که خیلی‌ها ترجیح می‌دهند که بیرون خانه بگذارند تا کسی که نیاز دارد از آنها استفاده کند و عجیب است که شکل و رنگ برخی از این مبلمان‌ها و وسایل خانگی، کاملا با خانه دیگری تطبیق پیدا می‌کنند، انگار از اول برای آن تهیه شده باشند.

در این پست عکس‌هایی را با هم مرور می‌کنیم که روی همین مفهوم تاکید می‌کنند.

شما تا حالا چه تجربه‌ای در دور انداختن وسایل و بعدا پشیمانی داشته‌اید یا احیانا چه وسایلی به رایگان یا با قیمت کم به چنگ آورده‌اید که کاملا منطبق با سلیقه شما بوده یا بسیار برایتان کاربردی شده است؟

آیا تصور می‌کنید که در سال‌های اخیر به خاطر وضعیت بد اقتصادی برون‌ریز بی‌جهت کالا و وسایل کمتر شده است؟

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.