۱۱ ترفند حرفه‌ای و کاربردی ایرپادز پرو اپل

دوست دارید تسلط بیشتری روی بهترین ایرباز بی‌سیم اپل داشته باشید؟

1

AirPods Pro اپل یک ایربادز بی‌سیم کوچک ولی قدرتمند هستند که با هر دستگاه اپلی که دارید، جفت می‌شوند.

بیش از یک سال از عرضه این ایربادزها می‌گذرد و اپل در این مدت با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری سعی کرده عملکرد آن‌ها را بهبود ببخشد و برخی از مشکلات جزئی یا عملکردهای نه چندان رضایت‌بخش را رفع کند. به عنوان مثال، با انتشار iOS 14، قابلیت Spatial Audio اضافه شد که جلوه‌های ویژه صوتی به صداهای ریز و زیر هنگام تماشای فیلم‌ها در آیفون می‌دهد.

ایرپادز پرو اپل متفاوت از ایرپادز معمولی این شرکت است. هرچند شباهت‌هایی از نظر طراحی و نحوه کار با هم دارند ولی تفاوت‌های بزرگی مانند سرعت سازگاری و جفت شدن با دستگاه‌ها، عمر باتری، لغو نویزهای محیطی و Spatial Audio وجود دارد. به همین دلیل، چیزهای زیادی برای یاد گرفتن هنگام کار با ایرپادز پروهای اپل مطرح است.

جفت شدن چند ثانیه‌ای

وقتی جعبه AirPods Pro را باز کردید (آنباکسینگ)؛ قفل صفحه آیفون یا آیپد خود را باز کرده و با باز کردن درب کیس شارژ این هدفون‌های بی‌سیم و نزدیک کردن آن‌ها به آیفون و آیپد؛ در کمتر از چند ثانیه شناسایی و جفت شده؛ اماده استفاده هستند. یکی دو ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد که پیامی روی آیفون یا آیپد دریافت می‌کنید که از شما سوال می‌کند آیا می‌خواهید این دستگاه با ایربادز شما جفت شود یا خیر!

برای شروع جفت شدن این دستگاه‌ها باید روی گزینه Connect بزنید و کار تمام است. نه تنها ایرپادز پرو با آیفون شما سازگار است؛ بلکه با تمام دستگاه‌های اپل قابلیت جفت شدن دارد. فقط باید روی آن دستگاه به سیستم حساب کاربری iCloud خود لاگین کرده باشید.

ضربه نزنید؛ ایرپادز پرو خود را فشار دهید

به جای زدن چند ضربه به یکی از ایرپادز پروها، باید قسمت پایینی یا کشیده یا آنتنی ایرپادز پروها را لمس و به جای کلید استفاده کنید. در واقع، اپل هیچ کلیدی در این بخش قرار نداده است ولی وقتی فشار دهید؛ همانند یک کلید عمل می‌کند. شاید این کار در ابتدا گیج‌کننده و عجیب باشد ولی به تدریج عادت می‌کنید.

با استفاده از دو انگشت یک نقطه خالی بخش پایینی ایرپادز پرو را فشار دهید. با هر فشار یک کلیک در گوش خود خواهید شنید. ولی آن کاری که هر فشار کلیدها انجام می‌دهد به شرح زیر است:

تک فشار: پلی/توقف (Pause/Play)

دو فشار: توقف و رفتن به جلو (Skip forward)

سه فشار: توقف و رفتن به عقب (Skip backward)

فشار طولانی: سوییچ بین حالت نویز کنسلینگ و ترنسپرنسی

نظارت بر عمر باتری

هر زمان که می‌خواهید میزان شارژ ایپادزها و کیس شارژ آن‌ها را بررسی کنید؛ قفل صفحه آیفون یا آیپد خود را باز کرده و کیس باز شده را در کنار دستگاه خود قرار دهید. ایرپادزها باید داخل کیس شارژ باشند.

روی آیفون یا آیپد یک انیمیشن ظاهر می‌شود که میزان شارژ ایرپادزها و کیس را نشان می‌دهد.

استفاده از نویز کنسلینگ فعال

شاید مهم‌ترین ویژگی AirPods Pro قابلیت active noise cancellation باشد. این ویژگی در صورتی که روشن باشد؛ می‌تواند همه نویزهای محیطی و پس‌زمینه که معمولا در هدفون‌های معمولی یا ایرپادزها شنیده می‌شود را حذف کند.

به طور مثال، اگر در یک دفتر پر سروصدا کار می‌کنید یا در خانه مشغول کار هستید و صدای همسر یا بچه‌ها در مکالمات یا شنیدن موسیقی به گوش می‌رسد؛ نویز کنسلینگ فعال کمک می‌کند تمرکز بیشتری روی کار و صحبت و گوش خود داشته باشید.

برای خاموش کردن حالت نویز کنسلینگ می‌توانید یک فشار طولانی به یکی از ایرپادزها بدهید یا به control center آیفون و آیپد خود بروید. برای این کار، از گوشه بالا سمت راست نمایشگر، صفحه را به سمت پایین سوایپ کنید و پس از ظاهر شدن مرکز کنترل iOS، روی نوار لغزنده فشار دهید. در پایین صفحه سه گزینه مشاهده می‌شود: Noise cancellation و Off و Transparency. هر کدام را نیاز دارید؛ روی آن ضربه زده و تنظیم کنید.

استفاده از حالت ترنسپرنسی

وقتی شما به حالت Transparency می‌روید؛ شما هنوز می‌توانید برخی از صداهای محیط را بشنوید ولی همچنان صدای اصلی در گوش شما از سوی ایرپادزها پخش می‌شود.

حالت Transparency برای مواقعی است که دارید در خیابان‌های شلوغ  پیاده‌روی می‌کنید و باید صداهای ترافیکی را بشنوید. مثال دیگر در فرودگاه است که باید صدای بلندگو را بشنوید و به موقع خود را به گیت‌ها برسانید.

با فشار طولانی روی کلیدهای لمسی ایرپادزها یا از بحش Control Center برای فعال کردن حالت ترنسپرنسی استفاده کنید.

Spatial Audio یک تجربه چشم‌گیر

برای استفاده از این ویژگی جدید، مطمئن شوید آیفون شما به iOS 14 به‌روز شده است. اگر آیفون شما iOS 14 را اجرا کند؛ ایرپادزها به طور خودکار به‌روزرسانی می‌شوند که شامل این ویژگی هم هست.

برای فعال کردن Spatial Audio باید وارد بخش Settings > Bluetooth شوید و بعد روی آیکون i بزنید تا ایرپادز پرو خود را ببینید. نوار Spatial Audio را روشن کنید یا روی On قرار دهید. بعد، شما می‌توانید با گزینه See & Hear How It Works و گوش دادن به برخی صداهای دمو، نحوه عملکرد این ویژگی را بررسی کنید.

اکنون، هر زمان که روی آیفون مشغول تماشای یک فیلم در سرویس Apple TV باشید و از ایرپادز پرو استفاده می‌کنید؛ باید صداها را فراگیر بشنوید یا اینکه صدا میان دستگاه‌های مختلف جابه‌جا شود تا سه‌بعدی و بهتر شنیده شود.

اگر آیفون شما به iOS 14 به‌روز شده ولی هنوز به قابلیت Spatial Audio دسترسی ندارید؛ نیاز است که فریم‌ویر ایرپادزها را به‌روزرسانی کنید. ایرپادزها را در کیس شارژ خود قرار دهید و به نزدیکی آیفون ببرید و قفل صفحه گوشی را باز کنید.

استفاده از اپل واچ برای کنترل ایرپادز پرو

اگر از اپل واچ استفاده می‌کنید؛ شما می‌توانید روی آیکون AirPlay در اپلیکیشن Now Playing بزنید تا هر زمان از ایرپادز پرو استفاده می‌کنید؛ بین حالت‌های نویز کنسلینگ و ترنسپرنسی سوییچ کنید.

استفاده از مک برای کنترل ایرپادز پرو

مانند اپل واچ، هنگامی که دارید از کامپیوترهای مک استفاده می‌کنید و همزمان ایرپادز پرو دارید؛ می‌توانید با مک بین حالت نویز کنسلینگ و ترنسپرنسی سوییچ کنید.

اگر به MacOS Big Sur به‌روزرسانی کرده باشید؛ هنگامی که با ایرپادز پرو به مک وصل می‌شوید؛ آیکون AirPods را می‌بینید. روی آن کلیک کنید و بین حالت‌های مختلف جابه‌جا شوید.

اگر هنوز با همه ویژگی‌ها و تنظیمات Big Sur آشنا نشدید؛ می‌توانید روی آیکون بلندگو در نوار منوها در بالای صفحه کلیک کنید و بعد ماوس را روی آیکون AirPods Pro قرار دهید و بین حالت‌های این ایربادزها سوییچ کنید.

گوشی با اندازه مناسب خودتان را پیدا کنید

در جعبه ایرپادز پروها دو گوشی دیگر با اندازه‌های مختلف قرار داده شده است. گوشی اندازه متوسط روی ایرپادز پروها نصب شده ولی اگر امتحان کردید و برای گوش شما کوچک یا بزرگ است؛ می‌توانید گوشی با اندازه دیگری را تست بزنید. هیچ ترفند و روش خاصی برای تعویض گوشی‌ها نیست و فقط باید آن‌ها را کمی فشار دهید و بکشید و بلغزانید تا جدا شوند و گوشی بعدی را روی آن سوار کنید.

برای یافتن گوشی مناسب خودتان از Ear Tip Fit Test استفاده کنید

اگر می‌خواهید هنوز با تنظیمات پیشرفته ایرپادز پروها دست و پنجه نرم کنید؛ می‌توانید از قابلیت Ear Tip Fit Test برای یافتن بهترین گوشی اندازه گوش خودتان سود ببرید. باید این تست‌ها را چندین بار تکرار کنید.

در این تست، برخی صداها با میکروفون‌های ایرپادز پخش می‌شود و سپس با ترفندها و راهنمایی‌هایی به شما کمک می‌کند بهترین گوشی را انتخاب کنید.

برای اجرای این تست، اپلیکیشن Settings را در آیفون باز کرده، Bluetooth را انتخاب و بعد روی آیکون i بزنید تا نام ایرپادز پروهای خود را ببینید. همان‌جا روی Ear Tip Fit Test زده و به دستورالعمل‌ها گوش کنید.

ممکن است این تست را با دو اندازه گوشی ایرپادز پرو انجام دهید و در هر دو وضعیت مناسب را پیدا نکنید. بنابراین؛ روی گوشی با اندازه متوسط به تنهایی باقی نمانید و سعی کنید بهترین حالت را پیدا کنید.


منبع cnet
 
1 نظر
  1. پیمان می گوید

    البته قابلیت‌هایی که زیر عنوان‌های «جفت شدن چند ثانیه‌ای» و «نظارت بر عمر باتری» آورده‌اید، در AirPods 2 هم وجود دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.