چگونه ایرپادز یا ایرپادز پرو را تمیز کنیم؟

0

ایرپادزها پرمخاطب‌ترین ایربادزهای بی‌سیم در بازار هستند. ایرپادز پروهای اپل به بهترین ایرفون‌های بی‌سیم دنیا تبدیل شده‌اند و فروش بالایی دارند.

این ایرفون‌ها علاوه بر اینکه نام برند اپل را یدک می‌کشند و کاملا بی‌سیم هستند؛ ویژگی‌های دیگری هم مانند ادغام شدن با دستیار صوتی سیری و حذف سروصدا و نویزهای اضافی دارند که باعث محبوبیت‌شان شده است.

به معنای واقعی کلمه، ایرپادزهای اپل یک انقلاب در دنیای هدفون‌ها برای لذت بردن از شنیدن موسیقی و پادکست هستند و تجربه کاربری را در لحظه بسیار ساده‌تر کردند.

اما رنگ سفید این ایرفون‌ها مستعد گردوغبار، لکه‌ها و ذرات کثیف هوا یا گوش است که باعث می‌شوند ضربه بزرگی به زیبایی آن‌ها می‌زند. هیچ فردی نمی‌خواهد ایرپادز کثیفی داشته باشد و به گوش خود آسیب بزند.

متاسفانه، روش مناسبی برای تمیز کردن ایرپادزهای اپل، مانند تمیز کردن سایر هدفون‌ها نیست. در هنگام تمیز کردن ایرپادزها نباید از صابون، شامپو، مواد شوینده و آب زیاد استفاده کنید. چون احتمال آسیب به گوشی‌ها و بادزها بالا است.

چگونه ایرپادز یا ایرپادز پرو خود را تمیز کنید

۱- پارچه‌ای نرم و خشک که بدون پُرز است را کمی مرطوب کنید.

۲- بدون اینکه سراغ بلندگوها و سوراخ‌های مشبکی آن‌ها بروید؛ سعی کنید با این پارچه بدنه ایرپادز را تمیز کنید.

۳- برای تمیز کردن بلندگوها و میکرفون‌ها از یک گوش‌پاک‌کن پنبه‌ای تمیز و خشک استفاده کنید.

۴- قبل از استفاده یا شارژ باید کاملا خشک شده باشند و هیچ‌گونه خیسی و رطوبتی باقی نمانده باشد.

چگونه سر گوشی‌های ایرپادز پرو را تمیز کنید

۱- اگر در گوشی‌های ایرپادز پرو آشغال و ذرات کثیفی یا آب جمع شده است؛ روی یک پارچه نرم و خشک، روی به پایین به آرامی این گوشی‌ها را ضربه بزنید تا این مواد از سر پلاستیک گوشی جدا شوند.

۲- سر گوشی‌ها را به آرامی از خود ایرپادز پرو جدا کرده و زیر آب بشورید. اصلا، از از مواد شوینده، شامپو و صابون استفاده کنید و فقط با یک آب ولرم خوب بشورید.

۳- اکنون، هریک از این سر گوشی‌ها را با یک پارچه نرم و خشک بدون پُرز پاک کنید تا هم رطوبت آن‌ها و هم اشغال‌های باقیمانده کاملا از بین بروند. منتظر بمانید تا کاملا خشک شوند و بعد به ایرپادز پرو وصل کنید.

۴- روی پشت سر هریک از این گوشی‌ها فشاری بدهید تا درست و کامل چسبیده و مرتب شده باشند. حالا، می‌توانید ایرپادز پرو را روشن کنید.

نکته اساسی در تمیز کردن ایرپادز و ایرپادز پرو، عدم استفاده از مایعات و شوینده‌ها است. فقط یک پارچه نرم بدون پُرز مرطوب شده کافی است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.