آموزش تمیز کردن ایرپادز اپل: از بین بردن چربی‌های گوش، بوی نامطبوع و ذرات گردوغبار

علاوه بر پارچه نرم و خشک و بدون پرز، به یک فوم نرم چسبناک و خلال دندان چوبی نیاز دارید

1

ایرپادزها پس از مدتی، جلا و سفیدی خود را از دست می‌دهند. وقتی برای تمام طول روز همراه ما هستند و در گوشمان قرار می‌دهیم یا هنگامی که آن‌ها را در ورزش، پیاده‌روی، گردش‌ها و طبیعت‌گردی استفاده می‌کنیم؛ به تدریج انواع ذرات ریز آلوده معلق در هوا یا عرق و چربی گوش به همراه شوره سر و موها روی آن می‌نشیند.

ایرپادزها گجت‌های ارزان‌قیمتی نیستند و باید در مراقبت از آن‌ها حداکثر تلاش خود را انجام دهیم. تمیزکاری دوره‌ای و مدوام ایرپادزها یک روش صرفه‌جویی در هزینه‌ها است.

دستورالعمل‌های تمیز کردن ایرپادز

اپل می‌گوید برای تمیز کردن این ایرفون‌ها از پارچه‌‌ای مرطوب به همراه پارچه‌های نرم و خشک و بدون پرز استفاده کنید. همچنین، توصیه می‌کند در استفاده از صابون، شامپو، حلال‌ها یا گرفتن ایرپادزها زیر آب احتیاط کنید.

شرکت سازنده ایرپدازها پیشنهاد می‌دهد کاربران برای از بین بردن ذرات کوچک و زیر ناخوشایند در میکروفون و بلندگو، از گوش‌پاک‌کن‌های پنبه‌ای خشک و یک برس موی نرم استفاده کنند.

برای AirPods Pro، اپل می‌گوید روکش گوشی‌های را برداشته و زیر آب بشورید؛ اما نباید از صابون یا هر ماه پاک‌کننده دیگر استفاده شود. سپس، باید از پارچه‌ای نرم و خشک برای پاک کردن روکش گوشی‌ها استفاده شود و تا همه قسمت‌ها کاملا خشک نشده‌اند؛ آن‌ها را روی همدیگر سوار نکنند.

اپل می‌گوید برای ضدعفونی کردن ایرپادز و از بین بردن میکروب‌ها و ویروس‌ها، فقط سطوح خارجی گوشی‌ها را با وسواس و دقت کامل، با یک پارچه آغشته به ایزوپروپیل الکل ۷۰ درصد یا یک ستمال ضدعفونی‌کننده Clorox بمالند. بهتر است از دستمال مرطوب بیش از حد اشباع شده خودداری کنید؛ چون نباید در دهانه‌های ایرپادز آب جمع شود.

هرچقدر ایرپادزهای شما کثیف و آلوده باشند؛ نباید در هیچ‌یک از تمیزکننده‌ها غوطه‌ور کنید.

اگر به توصیه‌های اپل عمل کنید؛ تا حدود ایرپادزهای شما تمیز و پاک خواهند شد ولی ممکن است چربی‌ها و عرق‌های گوش یا برخی ذرات ریز گردوغبار باقی بمانند. استفاده از یک مسواک قدیمی هم نمی‌تواند کمک زیادی بکند.

برچسب فومی و خلال دندان چوبی

با یک پارچه نرم و خشک می‌توانید بخش‌های بیرونی ایرپادزها را تمیز کنید اما برای بیرون کشیدن مودم، چربی‌های گوش، ذرات کوچک گرد و خاک از داخل توری‌های بلندگو به ترفندهای بهتری نیاز دارید.

با یک جست‌وجو در اینترنت به یک سری ترفندهایی می‌رسید که کاربران خلاق و باهوش استفاده کردند تا ایرپادز خود را کاملا تمیز کنند. یکی از این روش‌ها، استفاده از خلال دندان چوبی و برچسب‌های فومی شکل یا برچسب‌های پلاستیکی است که برای چسباندن یادداشت‌ها و چیزهای دیگر به دیوار و یخچال استفاده می‌کنیم و به راحتی کنده می‌شوند (در خارج از ایران برند Fun-Tak).

کافی است یک تکه کوچک از برچسب فومی را در دست بگیرید و حسابی کشیده و ورز دهید تا گرم و نرم شود. سپس، چندین بار آن را با فشار به بلندگوها بچسبانید تا کثیفی‌ها و ذرات کوچک کاملا جذب شده و برداشته شوند.

با خلال دندان چوبی نیز می‌توانید با حوصله و به آرامی، ذرات و لکه‌های لجبازی که هنوز در دهانه بلندگوها باقی ماندند؛ را از بین ببرید. خلال دندان چوبی بسیار ایمن‌تر از اشیای نوک تیز فلزی است مانند سوزن‌ها و منگنه‌ها است. خلال دندان نمی‌تواند پلاستیک را خراشیده و توری بلندگوها را پارک کند.

منبع cnet
 
1 نظر
  1. Kiliman می گوید

    مشابه برچسب فومی که نوشتید من برای تمیز کردن هدفون و یا سوکتهای گوشی و بلندگو از آدامس استفاده می کنم که همیشه در دسترس هست. البته باید کاملا جویده بشه تا شیرینیش بره. عملکردش فوق العاده س

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.