نسخه بتای اندروید کلاب‌هاوس بدون چند ویژگی مهم منتشر شد

کلاب‌هاوس تصمیمی برای برداشتن عضویت با دعوت‌نامه ندارد

0

سرانجام کلاب‌هاوس صاحب نسخه اندروید شد. اپلیکیشن اندرویدی کلاب‌هاوس را می‌توانید همین الان از روی گوگل‌پلی دانلود کنید؛ به شرط اینکه در ایالات متحده زندگی کنید.

نسخه بتای انروید کلاب‌هاوس پس از ماه‌ها انتظار به طور رسمی برای کاربران ایالات متحده منتشر شده و به تدریج برای کاربران سایر کشورهای انگلیسی زبان و پس از آن برای کاربران سراسر جهان در دسترس قرار می‌گیرد.

کلاب‌هاوس که اخیرا یک سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری جذب کرده است؛ سال گذشته با اپلیکیشن آیفون شروع به کار کرد و به محبوبیت رسید و توانست ده‌ها سیاست‌مدار، چهره معروف، سرمایه‌گذار و کارآفرین را به سوی خود جلب کند.

کلاب‌هاوس توسعه نسخه اندروید را از ابتدای امسال کلید زده بود و اکنون نسخه آزمایشی و بتای در این ماه منتشر شد. کلاب‌هاوس اعتراف کرده تقاضا برای انتشار نسخه اندروید بسیار زیاد است.

تیم توسعه‌دهنده کلاب‌هاوس می‌خواهد طی چند هفته، بازخوردهای کاربران را جمع‌آوری کند؛ مشکلات و کاستی‌ها را یافته و چند ویژگی نهایی مانند پرداخت‌ها و ایجاد باشگاه را به آن اضافه کند.

در حالی‌که کلاب‌هاوس تلاش می‌کند رشد خود در ماه‌های اخیر را حفظ کند؛ داده‌های شرکت‌های تحلیل‌گر بازار موبایل و از جمله موسسه AppMagic نشان می‌دهد نصب‌های این برنامه شبکه اجتماعی در این ماه‌ها به شدت کاهش داشته است. انتشار برنامه اندروید این شبکه اجتماعی می‌تواند دوباره آن‌ها را به مسیر رشد برگرداند و در سراسر جهان در دسترس قرار بگیرد.

هنوز باید دعوت‌نامه برای ثبت‌نامه داشته باشید

کلاب‌هاوس می‌تواند به طور بالقوه، با اجازه دادن به هر کاربر برای ثبت‌نام بدون نیاز به دعوت‌نامه، کاهش نصب‌ها و دانلود‌های خود را جبران کند ولی این شرکت اعلام کرده هنوز می‌خواهد سیاست حفظ لیست انتظار و عضویت از طریق دعوت‌نامه را ادامه دهد.

کلاب‌هاوس در همین ماه‌ها با رقبای تازه‌وارد زیادی روبرو شده است و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها مانند رددیت، اسپاتیفای، دیسکورد، توییتر، لینکدین، تلگرام تصمیم دارند قابلیت کلاب‌هاوس را در نسخه‌های خود پیاده‌سازی کنند.

توییتر با راه‌اندازی قابلیت Spaces که همان اتاق گفت‌وگوها و چت صوتی است؛ می‌خواهد با کلاب‌هاوس رقابت کند. Spaces هم از طریق اپلیکیشن اندروید و هم از طریق تحت وب در دسترس است و توسط یکی از بزرگ‌ترین استارتاپ‌های هندی میزبانی می‌شود. کاربران در کمتر از چند دقیقه می‌توانند به صدها صدا و چت صوتی در Spaces گوش دهند.

تیم توسعه‌دهنده کلاب‌هاوس می‌گوید همان‌طور که دارند به تابستان نزدیک می‌شوند؛ از میلیون‌ها نفر دیگر در لیست انتظار iOS استقبال کرده، ویژگی‌های جدیدی به پلتفرم خود اضافه می‌کنند؛ زبان‌های بیشتری را پشتیبانی کرده و می‌خواهند تجربه‌های کاربری بومی برای کاربران فراهم کنند.

در حال حاضر، برنامه اندروید کلاب‌هاوس فاقد چندین ویژگی از جمله توانایی دنبال کردن عناوین، ترجمه درون برنامه‌ای، محلی‌سازی، ساخت و مدیریت کلاب، دادن لینک پروفایل توییتر و اینستاگرام، پرداخت و همین‌طور تغییر نام کاربری و پروفایل است.

این را هم باید اضافه کرد که چندین نسخه غیر رسمی از کلاب‌هاوس اندروید توسط شرکت‌های شخص ثالث عرضه شده است که برخی از کاربران علاقه‌مند این شبکه اجتماعی ازشان استفاده می‌کنند.

منبع techcrunch
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.