نسخه بتای مایکروسافت اج برای اندروید و iOS با بهبودهای بزرگی از جمله مسدودکننده تبلیغات توکار منتشر شد

0

مدت‌ها است که نسخه اندرویدی مرورگر وب مایکروسافت Edge منتشر شده و تا کنون بیش از ۵ میلیون دانلود داشته است.

اما مایکروسافت در نوامبر سال گذشته، مرورگر وب اج را برای دستگاه‌های iOS عرضه کرد. مایکروسافت اج تلاش داشت ویژگی‌های سافاری را روی دستگاه‌های اپل تقلید و پیاده‌سازی کند.

هم مایکروسافت و هم رسانه‌ها می‌دانستند که کاربران iOS بعید است سافاری را رها کرده و از مرورگر وب اج روی آیفون یا آیپد استفاده کنند. اما به نظر می‌رسد این اپلیکیشن دارد به طور آهسته خودش را برای جدال جدی با سافاری آماده می‌کند.

مایکروسافت چند روز پیش نسخه بتای جدید این مرورگر وب را برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS منتشر کرد.

مایکروسافت اج بتا شامل چندین ویژگی و بهبود قابل توجه مانند جست‌وجوی بصری، بهبودهایی برای خواندن کتاب روی مرورگر وب (مود تاریک) و غیره است. اما مهم‌ترین بهبود این مرورگر وب که به شدت هم فقدان‌اش احساس می‌شد؛ افزوده شدن یک مسدودکننده تبلیغات توکار است.

ابزار مسدودکننده تبلیغات معروف Adblock Plus به مرورگر وب مایکروسافت اج نسخه‌های iOS و اندروید ادغام شده است. مایکروسافت با عرضه نسخه بتای این اپلیکیشن؛ امکان مسدودسازی جفت شده با این مرورگر را برای کاربران موبایل فراهم می‌کند.

گام‌هایی آهسته برای جذب کاربران

کاربرانی که از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند و به مرورگر اج روی این سیستم‌عامل عادت کردند؛ حالا می‌توانند از همین مرورگر وب روی گوشی‌های موبایل خود استفاده کنند و سایت‌های مورد علاقه‌شان را بدون تبلیغات مشاهده کنند.

دیگر ویژگی مهم نسخه بتای مایکروسافت اج، افزودن قابلیت Visual Search است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد درباره یک عکس، مکان یا اطلاعات خاصی، عکس‌ها و اطلاعات مشابهی را سریعا روی وب پیدا کنند.

مایکروسافت اج پس از عرضه ناامیدانه در سال گذشته برای پلتفرم‌های تلفن همراه، اکنون دارد به ویژگی‌ها و ابزارهایی مجهز می‌شود که کاربران نیاز دارند. انتظار می‌رود در نسخه‌های بعدی این مرورگر وب هم شاهد چندین بهبود بزرگ و ویژگی‌های جدید برجسته‌ای باشیم تا کاربران موبایل بیشتر ترغیب شوند.

جالب است وقتی خواستیم نسخه بتای جدید این مرورگر وب را برای تست از روی گوگل‌پلی دانلود کنیم؛ با پیغامی روبرو شدیم به این مضمون که «به علت ازدحام کاربران برای دانلود و تست این نسخه، فعلا از دسترس خارج شده است.»

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.