نسخه بتای رایگان نرم‌افزار ویرایش تصویر ACDSee Gemstone منتشر شد؛ جایگزین قدرتمندی برای فتوشاپ در حال شکل‌گیری است

پشتیبانی از لایه‌بندی، ویرایش همزمان چندین سند و ابزارهای جدید دیگر

0

شرکت ACDSee از نسخه بتای رایگان برنامه ویرایش تصویر Gemstone رونمایی کرد. نرم‌افزاری که اکنون به طور مستقل و رایگان در دسترس هر کاربری است و پیشرفت‌های بسیار امیدوارکننده‌ای داشته است؛ به‌طوری‌که در آینده خود را جایگزین نرم‌افزار فتوشاپ ادوبی کند.

شرکت ACD Systems از سال ۱۹۹۳ تا کنون، مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای ویرایش تصویر و مدیریت محصول را منتشر کرده است و اکنون فهرست متنوعی از برنامه‌های دسکتاپ و موبایل مانند Photo Studio Ultimate و Luxea Video Editor 6 یا ACDSee Pro نسخه iOS برای عکاسان و ویدئوگرافرها را دارد.

آخرین محصول این شرکت به نام Gemstone یک ویرایشگر مستقل با رابط چند سندی (MDI) است که از قابلیت لایه‌بندی و فایل‌های RAW پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر، برنامه Gemstone از بیش از ۵۰۰ مدل دوربین و فایل‌های RAW تولید شده توسط آن‌ها پشتیبانی خواهد کرد.

قابلیت MDI یا Multi-Document Interface به کاربران این امکان را می‌دهد که همزمان چندین پرونده را باز کرده و روی آن‌ها کار کنند. همچنین، یک چشم‌انداز مستقیم روی آن‌ها می‌دهد تا بتوانند یک مقایسه سریع میان چند پرونده داشته و آن‌ها را ویرایش کنند. پشتیبانی از قابلیت لایه‌بندی نیز به کاربران این امکان را می‌دهد که تنظیمات پیچیده‌ای روی هر پرونده اعمال کرده و هرگاه نیاز داشته باشند؛ این تنظیمات را برگردانند.

بازخوردهای جامعه عکاسان، سکوی پرتاب به سوی آینده

رابط کاربری Gemstone شباهت زیادی به نرم‌افزارهای محبوب ویرایش تصویر چند لایه‌ای دارد و اجازه گردش کار سریع و استفاده همزمان از ابزارهای پیاده‌سازی را می‌دهد. این رابط کاربری برای هر فردی که بخواهد در آینده از نرم‌افزار فتوشاپ به نرم‌افزار Gemstone تغییر مکان دهد یا نرم‌افزار Gemstone را به طور مستقل آزمایش کند؛ بسیار مفید خواهد بود.

شرکت ACDSee می‌گوید ویرایشگر تصویر جدید این شرکت به طور یکپارچه با محصولات دیگر موجود این شرکت مانند ACDSee Photo Studio Home 2021 یا Digital Asset Manager جفت می‌شود و برخی از ویژگی‌های محبوب Photo Studio را هم در خود دارد.

کاربران ویژگی‌هایی مانند Frequency Separation ،Path Text ،Pixel Targeting ،Color and Tone Wheels ،Liquify Tool و غیره را در نرم‌افزار جدید ویرایش عکس ACDSee آزمایش خواهند کرد.

نسخه بتای Gemstone چند محدودیت دارد؛ از جمله اینکه فعلا فقط برای کاربران ویندوز عرضه شده و از کامپیوترها و سیستم‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کند. به علاوه، از فایل‌های RAW و DNG دوربین Fujifilm X-trans یا فایل‌های Canon C-RAW پشتیبانی نمی‌کند.

شرکت ACDSee با انتشار نسخه بتای Gemstone می‌خواهد تا پاییز امسال، نظرات و بازخوردهای کاربران و جامعه عکاسی را دریافت کند و بعد در پاییز، نسخه رسمی این نرم‌افزار را ارائه دهد. این شرکت همه عکاسان و ویرایشگرهای عکس را تشویق می‌کند این نرم‌افزار را به رایگان دانلود و مورد آزمایش قرار دهند. برنامه Gemstone را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

بدون تعارف، ACDSee با گرفتن بازخوردهای کاربران، این ظرفیت و توانایی را دارد که برنامه Gemstone را به یک ابزار قدرتمند برای جایگزینی Adobe Photoshop و Affinity Photo تبدیل کند؛ به ویژه اینکه اگر بتوان به طور مستقل (نه اشتراکی) و با هزینه‌ای کمتر استفاده کرد. تست نسخه بتای رایگان این محصول، سکوی پرتابی به آینده است.

منبع petapixel
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.