شرکت روسی کسپراسکی، نسخه رایگان نرم‌افزار ضد ویروس خود را به صورت جهانی منتشر می‌کند

2

شرکت کسپراسکی که مقر آن در مسکو است، روز سه‌شنبه اعلام کرد که نسخه رایگان نرم‌افزار خود را در سطح دنیا، عرضه خواهد کرد.

این خبر مهم در حالی اعلام می‌‌شود که آمریکا به ارتباط کسپراسکی و دولت روسیه بسیار مشکوک و ظنین است.

این محصول بلافاصله در آمریکا، کانادا و چند کشور آسیای جنوب شرقی در دسترس قرار خواهد گرفت و ظرف چند ماه آینده در سایر نقاط جهان هم در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

«اوژن کسپراسکی» این مطلب را در قالب پستی در وبلاگ خود منتشر کرده است.

البته منظور از انتشار این نسخه رایگان این نیست که جای نسخه پولی کسپراسکی را بگیرد. این نسخه رایگان فقط وظایف پایه آنتی‌ویروس مثلا محافظت آنتی‌ویروسی ایمیل‌ها و وب را خواهد داشت و البته می‌تواند به صورت خودکار به‌روز شود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

اما یک فایده انتشار گسترده این نسخه این خواهد بود که مکانیسم یادگیری ماشینی در نرم‌افزار این شرکت، به این وسیله ارتقا پیدا خواهد کرد.

۱۸ ماه است که کسپراسکی مشغول کار روی این نسخه رایگان است. نسخه آزمایشی نرم‌افزار هم پیش از این در اختیار کاربران روسیه، اوکراین، چین و کشورهای اسکاندیناوی قرار گرفته بود.

کسپراسکی در سال ۱۹۹۷، تأسیس شد و به سرعت در طی سال‌های 2000 تا 2010 گسترش پیدا کرد، طوری که یکی از شرکت‌های پیشگام تولید نرم‌افزارهای حافظتی در سطح دنیا شد.

تنها دشواری عمده این شرکت، اتهاماتی است که در مورد ارتباط آن به سرویس امنیتی فدرال روسیه یا FSB زده می‌شود. در سال‌های اخیر، به دنبال حمله روسیه به کریمه و نیز به دنبال متهم شدن روسیه در دخالت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه در سال 2016، رویکرد منفی آمریکا نسبت به کسپراسکی، فزونی گرفته است.

در حالی که هم دولت روسیه و هم کسپراسکی، ارتباط با هم را نفی می‌کنند، همین ماه گذشته، مأموران FBI از خانه تعدادی از کارمندان کسپراسکی بازرسی به عمل آوردند و دولت ترامپ تمایل دارد که نام این شرکت را از فهرست شرکت‌های مجاز به فروش فناوری به این کشور، حذف کند. همچنین در کنگره یک لایحه وجود دارد که در صورت تصویب، وزارت دفاع آمریکا از خرید محصولات کسپراسکی منع می‌شود.

البته درآمد کسپراسکی در آمریکا بیشتر با فروش محصولاتش به مصرف‌کنندگان عادی و شرکت‌های کوچک به دست می‌آید. درآمد کسپراسکی در آمریکا، بین سال‌های 2014 تا 2016 کاهش داشته و از 164 میلیون دلار به 156 میلیون دلار رسیده است.

منبع


   
2 نظرات
  1. فرشاد می گوید

    مصداق بارز ضرب المثل «دم خروس رو باور کنیم، یا قسم حضرت عباس؟»
    و خداوند وایرشارک را آفرید!

  2. بهروز کریمی می گوید

    به محض ارائه حتماً استفاده میکنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.