خشم شهروندان تگزاسی: ترموستات‌های هوشمند با دخالت شرکت‌های توزیع انرژی، دمای خانه‌ها را ۴ درجه بالا بردند!

0

در فضای مجازی کاربران ایرانی، لطیفه‌ها در مورد حساسیت‌ پدرهای خانواده در مورد مصرف برق زیاد به واسطه استفاده زیاد از کولر و تجهیزات برودتی زیاد است. اما جالب است بدانید که برخی شهروندان تگزاسی هم متوجه شده‌اند که اختیار کنترل دمای منزل خود را از دست داده‌اند!

برخی از ما، عادت داریم که حتی در ماه‌های اوج مصرف هم بی‌اعتنا، برق زیاد مصرف کنیم و معمولا درخواست‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی، با بی‌اعتنایی ما روبرو می‌شوند.

البته اینجا من نمی‌خواهم وارد این بحث شوم که خاموشی‌ها یک ماه پیش یا احتمالا در پیش رو تا چه حد به اتلاف انرژی در خانه‌ها ما روبرو هستند و تا چه حد به توسعه یافتن محدود تولید انرژی و اتلاف در شبکه‌ها و حتی توان اقتصادی پایین مردم برای عایق گرمایی کردن خانه یا خرید کولرهای کم مصرف.

خبر جالب این است که به تازگی برخی از شهروندان تگزارسی متوجه شدند که دمای خانه‌شان از ۲۵ درجه پایین‌تر نمی‌آید. بر اساس انچه رسانه‌های محلی تگزاس منتشر کرده‌اند، این مشکل را آنهایی داشتن که ترموستات‌های هوشمند مانند نست Nest  داشتند.

به نظر می‌رسد که شرکت‌های توزیع انرژی به صورت ریموت دمای متوسط ترموستات‌ها را بالا برده‌اند. این مسئله البته به صورت گسترده مشاهده نشده و موارد بروز آن، بسیار محدود بوده است.

به نظر می‌رسد این مشکل را آنهایی پیدا کرده‌اند که قبلا با پیشنهاد شرکت‌های توزیع‌کننده با وعده تخفیف در صورت حساب، ترموستات هوشمند تهیه کرده‌اند.

روزنامه USA Today می‌نویسد که افزایش ۴ درجه به دمای متوسط خانه‌ها، تنها در هنگام بیشترین مقدار تقاضای انرژی به صورت محدود مشاهده شده است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.