کارمند یک شرکت امنیتی و خانه‌های هوشمند، سال‌ها با دسترسی غیرمجاز به دوربین‌های خانه‌های مشتریان، چشم‌چرانی می‌کرد!

0

خبری که خلاصه آن را اینجا برایتان تعریف می‌کنم به ما گوشزد می‌کند که چرا باید دقت زیادی در نصب دوربین‌های امنیتی و تجهیزات خانه‌های هوشمند به خرج بدهیم. حتی در مواردی شاید لازم باشد همه کارها را خودمان انجام بدهیم. چون این روزها به سختی می‌شود به کسی اعتماد کرد.

شرکت ADT یک شرکت معتبر در زمینه نصب تجهیزات و راه‌اندازی خانه‌های هوشمند و ایمن است. اما به تازگی اعلام شده که یک تکنسین این شرکت به سبب دسترسی به ویدئوهای زنده مشتری‌ها و چشم‌چرانی با آنها، حکم محکومیت گرفته است.

کارمند متخلف ۳۵ ساله است، او به سادگی با اضافه کردن اکانت خود به اکانت‌های دسترسی تقریبا ۲۰۰ مشتری، خانه آنها را دید می‌زد.

آقای آویلز Aviles حتی یادداشت برداشته بود که خانم‌های مقیم در کدام خانه‌ها، جذاب‌تر هستند و روی خانه‌های آنها تمرکز می‌کرد!

مجموعا ۲۲۰ مشتری قربانی این کار آقای آویلز شده‌اند و گمان می‌رود که در عرض ۳.۵ سال او ۹۶۰۰ بار ویدئوهای این خانه‌ها را دیده باشد!

شرکت ADT بیانیه‌ای داده و پوزش خواسته و وعده داده که از این به بعد نظارت بیشتری خواهد کرد، اما معلوم نیست که آیا آب رفته به جوی بازخواهد گشت یا نه.

اما چطور آویلز لو رفت؟ خیلی ساده: مشتری‌ها ایمیل‌های مشکوکی از اکانت ADT  پالس خود دریافت می‌کردند.

اما این اولین باری نیست که کسانی از موقعیت خود در شرکت‌های امنیتی و خانه‌های هوشمند سوء استفاده می‌کنند و چشم‌چرانی می‌کنند. پیش از این در سال ۲۰۱۹ برخی از کارمندان بخش دوربین‌های امنیتی Ring آمازون هم تلاش کرده بودند که سیستم را هک کنند.

به صورت خلاصه دوربین همیشه متصل به اینترنت یعنی دردسر و البته فرصتی برای هکرها و چشم‌چران‌های مدرن!

متاسفانه در ایران به اندازه کافی در این مورد هشدار داده نمی‌شود.


منبع mashable
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.