دسترسی غیرمجاز به جی‌میل پترائوس، باعث کنار رفتن او از ریاست سازمان CIA شد

6

دیروز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا CIA –دیوید پترائوس– بعد از انتشار نامه‌ای از ریاست سازمان کناره‌گیری کرد، در این نامه اشاره شده است که او به خاطر رسوایی برقراری ارتباط نامشروع با یک زن، این کار را می‌کند.

زنی که پترائوس با او ارتباط برقرار کرده بود، پائولا برادوِل، نویسنده کتاب بیوگرافی او، بود. نام کتاب General, All In: The Education of General David Petraeus است.

اما چیزی که در آمریکا باعث پیگیری این رسوایی شد، نفس خود عمل پترائویس نبود، بلکه این ظن دسترسی برادوِل به جی‌میل پترائوس بود که باعث ایجاد مشکل شد.

وقتی این شک به وجود آمد، FBI وارد عمل شد و همه چیز عیان شد.

پترائوس فقط یک سال و نیم در ستمش بود، او یک ژنرال ارتشی معروف بود که از زمان جنگ ۲۰۰۳ عراق، مشهور شده بود.

FBI از بهار امسال مشکوک شده بود که شخصی به جی‌میل پترائوس دسترسی پیدا کرده است.

گمان نمی‌رود که پترائوس از جی‌میل خود برای امور مهم کاری استفاده کرده باشد، با این همه از شخصی با جایگاه او انتظار می‌رفت که در استفاده از جی‌میل هم محتاط باشد و مثلا ویژگی ورود دو مرحله‌ای به جی‌میل را فعال کرده باشد. (آموزش این کار به زبان فارسی)

البته به غیر از جنبه فناوری و دسترسی غیرمجاز به ایمیل پترائوس، زمان انتشار خبر را درست بعد از انتخابات آمریکا در نظر بگیرید و تصور کنید که اگر این خبر زودتر منتشر می‌شد، چه فشاری روی اوباما اضافه می‌شد، می‌شود حدس زد که مدت‌ها در پشت پرده طرفین انتخابات روی زمان انتشار خبر و استعفای پترائوس، باهم بحث و جدل داشته‌اند!

در حال حاضر، تقریبا همه سایت‌های فناوری خبر را بازتاب داده‌اند.

منابع: boingboing verge mashable

 
6 نظرات
 1. احسان حاجیان می گوید

  در عجبم از این که رادیو و تلویزیون و رسانه های … دیگه علت استفا را همون رسوایی اخلاقی معرفی می کنن (البته …)

  1. پژمان می گوید

   خوب آره ….. وقتی نیمی از مشتری هاشون زنان هستند و با دیدن این تیتر سریع روزنامه شان را میخرند …
   فکر کنم تیتر اینکه طرف به زنش خیانت کرده خیلی بیشتر پر فروش باشد و برای کسانی که اصلا از آی تی چیزی نمیدونند هم بیشتر ملموس یاشد … تا یک تیتر که از ایمیل و هک شدن و غیره است …

 2. محسن می گوید

  برای من خیلی عجیبه چرا هر وقت یک اکانت ایمیلی هک میشه اون جی میله! مثلا تا حالا ما نشنیدیم که هاتمیل (لایو) مایکروسافت هک بشه همیشه جی میل هک میشده و برای صاحبانش رسوایی به بار می آره!

  1. سامان می گوید

   باورم نمی‌شه! هات‌میل هنوز وجود داره؟ واقعاً کسی هست که هنوز ازش استفاده بکنه؟

 3. علیرضا می گوید

  باور کردنش برای من که خیلی سخته. یه همچین آدمی که رییس یه همچین سازمانیه مطمنا اونقدر بی احتیاط نیست که همچین اشتباهی کنه. اینا فقط یه سیاه بازیه. یه خبرایی اون پشت پشتا هست.

 4. م.رستمی می گوید

  این اواخر اکثر پست ها درباره کشور امریکا بوده. جالبه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.