ولکان تگزاسی، نخستین شرکت سازنده موتورسیکلت‌های برقی آفرود در آمریکا!

0

Volcon نخستین شرکتی در آمریکا است که موتورسیکلت‌های برقی با تایر فلت، مناسب آفرود می‌سازد. در حال حاضر این شرکت از نظر اقتصادی روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد.

ولکان پاوراسپورتس در اواخر سال ۲۰۲۰ تاسیس شد و  همان ابتدای امر وعده داد که موتورسیکلت برقی زیبا، با ظاهر جالب و ارزان به نام Volcon Grunt بسازد. خط تولید موتورسیکلت هم در تگزاس بود.

کمتر از ۱۱ ماه پس از رونمایی این شرکت از کانسپت، ولکان گرانت واقعا وارد بازار شد.

اکنون فقط چند هفته بعد از عرضه عمومی سهام، میزان استقبال بسیار خوب بود و سرمایه عظیمی وارد شرکت شده. در ابتدای روز چهارشنبه ارزش سهام این شرکت به ۹.۰۱ دلار رسید و در انتهای روز به ۱۰.۸۶ دلار افزایش یافت.

آنچه Volcon را متمایز می‌کند عمدتا به دو چیز برمی‌گردد: خط تولید مونتاژ مستقر در ایالات متحده و جاه طلبی‌های وسیع‌تر در زمینه ورزش‌های با وسایل برقی.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

خطوط مونتاژ این شرکت مستقر در تگزاس در حال کار تمام وقت است. موتورسیکلت برقی ۷۹۹۵ دلاری ماجراجویی‌های آفرود با سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت را با قیمتی بسیار کمتر از سایر موتورسیکلت‌های برقی برای خریدارانش به ارمغان می‌آورد.

اما Grunt تنها وسیله‌ای که Volcon قصد تولید آن را دارد نیست. گرانت دارای یک برادر کوچک است که در قالب Volcon Runt ارائه می‌شود، نسخه‌ای از Grunt  که برای کودکان و نوجوانان طراحی شده است.

به علاوه ولکان برای بزرگسالان دارای دو UTV است، Stag دو نفره و Beast چهار نفره.

Volcon Stag حداکثر سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت، برد ۲۴۰ کیلومتر و حداکثر قدرت ۲۲۵ اسب بخار را دارد.

مدل بزرگتر سرعت را به حداکثر  کیلومتر در ساعت افزایش می‌دهد، همان برد ۲۴۰ کیلومت را دارد، اما قدرت موتور را به ۴۵۰ اسب بخار افزایش می‌دهد.

UTV‌ها مطمئناً چشمگیر به نظر می‌رسند و مشخصات ادعایی آن‌ها نیز ناامید‌کننده نیست. اما مشتاقان باید تا زمانی که مدل‌های واقعی  و نه فقط رندر‌های کامپیوتری در دسترس باشند، صبر کنند تا بعد قضاوت کنند.

خوره‌های موتورسیکلت می‌دانند که آفرودبازی تفریح ارزانی نیست. این بدان معناست که مشتریان عادت دارند که برای UTV‌های بنزینی هزینه بالایی بپردازند و ممکن است نسخه‌های برقی هنوز قانعشان نکرده باشد!

شرکت‌هایی مانند Polaris نیز در حال کار بر روی UTV‌های برقی خود هستند، اگرچه قیمتشان را اعلام نکرده‌اند.

Volcon در اواخر سال ۲۰۲۰ اظهار داشت که انتظار دارد Stag را با قیمت ۱۴،۹۹۵ دلار و Beast با ۲۴،۹۹۵ دلار به فروش برساند، گرچه انتظار می‌رفت گرانت ۵،۹۹۵ دلار هزینه داشته باشد، قیمتش به تازگی به ۷،۹۹۵ دلار افزایش یافته.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.