نخستین جایگاه شارژ خودرو و موتورسیکلت برقی در ایران افتتاح شد

0

گروه مپنا اولین جایگاه شارژ خودرو و موتورسیکلت برقی در ایران را در تهران و برج میلاد افتتاح کرد.

این جایگاه شارژ الکتریکی در مساحتی ۷۰۰ مترمربع بنا شده است و در دو خط تامین توان الکتریکی برای شارژ باتری خودروها و موتورسیکلت‌های برقی است.

در خط یک، دو نازل شارژ سریع و کند برای خودروهای الکتریکی نصب شده است و در خط دو نازل شارژ موتورسیکلت‌های برقی در دسترس قرار دارد.

شارژر سریع خودرو برقی شامل یک خروجی شارژ AC با توان ۴۳ کیلووات قابل استفاده برای تمام خودروهای برقی استاندارد دنیا و یک خروجی شارژ سریع DC با توان ۵۰ کیلووات تحت پروتکل CHAdeMO قابل استفاده برای خودروهای شرق آسیا شامل خودروهای میتسوبیشی، کیا، نیسان و  غیره است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

در این جایگاه یک ایستگاه شارژ الکتریکی کند با توان برقی ۴.۷ کیلووات نصب شده است که می‌تواند همه خودروهای برقی استاندارد را شارژ کند. به علاوه، دو ایستگاه شارژر ۵.۵ کیلوواتی برای شارژ موتورسیکلت‌های برقی نصب شده است.

تاکسی‌های برقی از راه می‌رسند

به گفته گروه مپنا، این ایستگاه شارژ الکتریکی براساس استانداردهای بین‌المللی بومی‌سازی و کنترل و مانیتورینگ برای ارتباطات بالادستی بر اساس پروتکل OCPP پیاده‌سازی شده است. نازل‌ها و ایستگاه‌های شارژ این جایگاه توسط توان داخل کشور ساخته شدند.

گروه مپنا اعلام آمادگی کرده است جایگاه‌های مشابهی در سراسر کشور برای شارژ خودروها و موتورسیکلت‌های برقی راه‌اندازی کند.

ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی یکی از الزام‌های اصلی ورود و فرهنگ‌سازی استفاده از خودروهای الکتریکی هستند که در غالب کشورها پیاده‌سازی شدند.

در ایران، افتتاح اولین جایگاه شارژ الکتریکی اگرچه خیلی دیر ولی سرانجام اتفاق افتاد تا امیدوار باشیم سریعا در مکان‌های مختلف توریستی، شهرهای بزرگ و مجتمع‌های تفریجی و گردشگری بین شهری شاهد جایگاه‌های شارژ الکتریکی باشیم.

در این مراسم، میثم مظفری، مدیرعامل شرکت تاکسیرانی تهران گفت برای توسعه استفاده از خودروهای برقی در تهران، برخی از تاکسی‌های این شهر به صورت آزمایشی برقی خواهد شد.

در حال حاضر ۸۰ هزار تاکسی در ناوگان تاکسی‌رانی تهران فعالیت می‌کنند که ۸۰۰ دستگاه آن‌ها از نوع هیبریدی و پاک هستند.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.