جام ملت های اروپا ۲۰۲۱ – برنامه، تاریخ و ساعت بازی‌ها – یورو ۲۰۲۰/۲۰۲۱

2
جام ملت های اروپا ۲۰۲۱ اسال ویژه تر است و استادیوم های آن در ده کشور و نحوه برگزاری و تاریخ مسابقات یورو ۲۰۲۱ نسبت به قبل تغییرات جالبی داشته. حتما همراه ما باشید

محل برگزاری جام ملت های اروپا ۲۰۲۱

جام ملت های اروپا یا یوروکاپ رقابتی است که چندین تیم از اروپا را گرد هم می آورد و امسال قرار است شصتمین سالگرد خود را جشن بگیرد. به عنوان بخشی از این جشن ، یوفا ، سازمان میزبان مسابقات ، تصمیم گرفته است برای اولین بار، در مجموع ۱۱ کشور، مسابقات را از مرحله گروهی تا مرحله حذفی در سراسر قاره برگزار کند. به این ترتیب، تمام استادیوم های یورو ۲۰۲۰ که در سال ۲۰۲۱ میزبان رقابت ها هستند را بررسی می کنیم.

گروه بندی یورو ۲۰۲۱

جدول یورو ۲۰۲۱ طبق عکس زیر می باشد و برای اطلاع از برنامه بازی های یورو ۲۰۲۱ در ادامه همراه ما باشید.

تاریخ برگزاری یورو ۲۰۲۱

همانطور که میدانید یورو ۲۰۲۰ به علت شیوع ویروس کرونا یکسال به تعویق افتاد سرانجام مقرر شد در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ با بازی دو تیم ایتالیا و ترکیه در ورزشگاه المپیک رم افتتاح شود و در ۲۰ تیر در ورزشگاه ومبلی خاتمه یابد.

استادیوم های یورو ۲۰۲۱ کدامند؟

در مجموع یازده کشور میزبان بازی های یورو خواهند بود. این مسابقات که در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۰ برگزار شود اما به دلیل شیوع بیماری همه گیر Covid-19 در سراسر جهان، به سال ۲۰۲۱ موکول شود. اکنون ، برای اولین بار در تاریخ یورو ، در کشورهای میزبان مختلف برگزار می شود. این کشورها عبارتند از:

  • انگلستان، لندن – ورزشگاه ومبلی
  • آذربایجان ، باکو – ورزشگاه المپیک
  • آلمان ، مونیخ – آلیانز آرنا
  • ایتالیا ، رم – ورزشگاه المپیک در رم
  • روسیه ، سن پترزبورگ – ورزشگاه سن پترزبورگ
  • هلند ، آمستردام – یوهان کریف آرنا
  • اسپانیا ، سویا – استادیوم المپیک لا کارتوجا
  • رومانی ، بخارست – عرصه ملی
  • دانمارک ، کپنهاگ – ورزشگاه پارکن
  • اسکاتلند – گلاسکو – همپدن پارک
  • مجارستان ، بوداپست – پوشکاش آرنا

مطابق برنامه مسابقات یورو ۲۰۲۱، از تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱ (۲۱ خرداد ۱۳۹۹) آغاز و پس از یک ماه، در تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۲۱ (۲۰ تیر ۱۳۹۹) خاتمه خواهد یافت.

مرحله گروهی یورو ۲۰۲۱

تیم های حاضر در مرحله گروهی یورو ۲۰۲۱

پس از سیدبندی صورت گرفته، قرعه کشی مرحله گروهی یورو ۲۰۲۱، انجام شد و تیم ها حریفان خود را شناختند. گروه F با حضور قهرمانانان دو دوره اخیر جام جهانی و مدافع عنوان قهرمانی یورو، گروه مرگ مسابقات لقب گرفت.

گروه بندی سید ۱ سید ۲ سید ۳ سید ۴
گروه A ایتالیا سوئیس ترکیه ولز
گروه B بلژیک روسیه دانمارک فنلاند
گروه C اوکراین هلند اتریش مقدونیه شمالی
گروه D انگلیس کرواسی جمهوری چک اسکاتلند
گروه E اسپانیا لهستان سوئد اسلواکی
گروه F آلمان فرانسه پرتغال مجارستان

برنامه بازی های مرحله گروهی یورو ۲۰۲۱

مسابقات یورو ۲۰۲۱ از روز جمعه ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی، ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ با بازی ترکیه و ایتالیا در استادیوم المپیکوی شهر رم آغاز خواهد شد. ساعت های زیر به وقت تهران است.

تاریخ ساعت گروه مسابقه شهر
جمعه ۱۱ ژوئن، ۲۱ خرداد ۲۳:۳۰ A ترکیه – ایتالیا رم
شنبه ۱۲ ژوئن، ۲۲ خرداد ۱۷:۳۰ A ولز – سوئیس باکو
شنبه ۱۲ ژوئن، ۲۲ خرداد ۲۰:۳۰ B دانمارک – فنلاند کپنهاگ
شنبه ۱۲ ژوئن، ۲۲ خرداد ۲۳:۳۰ B بلژیک – روسیه سن پترزبورگ
یکشنبه ۱۳ ژوئن، ۲۳ خرداد ۱۷:۳۰ D انگلیس – کرواسی لندن
یکشنبه ۱۳ ژوئن، ۲۳ خرداد ۲۰:۳۰ C اتریش – مقدونیه شمالی بخارست
یکشنبه ۱۳ ژوئن، ۲۳ خرداد ۲۳:۳۰ C هلند – اوکراین آمستردام
دوشنبه ۱۴ ژوئن، ۲۴ خرداد ۱۷:۳۰ D اسکاتلند – جمهوری چک گلاسکو
دوشنبه ۱۴ ژوئن، ۲۴ خرداد ۲۰:۳۰ E لهستان – اسلواکی سن پترزبورگ
دوشنبه ۱۴ ژوئن، ۲۴ خرداد ۲۳:۳۰ E اسپانیا – سوئد سویا
سه شنبه ۱۵ ژوئن، ۲۵ خرداد ۲۰:۳۰ F مجارستان – پرتغال بوداپست
سه شنبه ۱۵ ژوئن، ۲۵ خرداد ۲۳:۳۰ F فرانسه – آلمان مونیخ
چهارشنبه ۱۶ ژوئن، ۲۶ خرداد ۱۷:۳۰ B فنلاند – روسیه سن پترزبورگ
چهارشنبه ۱۶ ژوئن، ۲۶ خرداد ۲۰:۳۰ A ترکیه – ولز باکو
چهارشنبه ۱۶ ژوئن، ۲۶ خرداد ۲۳:۳۰ A ایتالیا – سوئیس رم
پنجشنبه ۱۷ ژوئن، ۲۷ خرداد ۱۷:۳۰ C اوکراین – مقدونیه شمالی بخارست
پنجشنبه ۱۷ ژوئن، ۲۷ خرداد ۲۰:۳۰ B دانمارک – بلژیک کپنهاگ
پنجشنبه ۱۷ ژوئن، ۲۷ خرداد ۲۳:۳۰ C هلند – اتریش آمستردام
جمعه ۱۸ ژوئن، ۲۸ خرداد ۱۷:۳۰ E سوئد – اسلواکی سن پترزبورگ
جمعه ۱۸ ژوئن، ۲۸ خرداد ۲۰:۳۰ D کرواسی – جمهوری چک گلاسکو
جمعه ۱۸ ژوئن، ۲۸ خرداد ۲۳:۳۰ D انگلیس – اسکاتلند لندن
شنبه ۱۹ ژوئن، ۲۹ خرداد ۱۷:۳۰ F مجارستان – فرانسه بوداپست
شنبه ۱۹ ژوئن، ۲۹ خرداد ۲۰:۳۰ F پرتغال – آلمان مونیخ
شنبه ۱۹ ژوئن، ۲۹ خرداد ۲۳:۳۰ E اسپانیا – لهستان سویا
یکشنبه ۲۰ ژوئن، ۳۰ خرداد ۲۰:۳۰ A ایتالیا – ولز رم
یکشنبه ۲۰ ژوئن، ۳۰ خرداد ۲۰:۳۰ A سوئیس – ترکیه باکو
دوشنبه ۲۱ ژوئن، ۳۱ خرداد ۲۰:۳۰ C مقدونیه شمالی – هلند آمستردام
دوشنبه ۲۱ ژوئن، ۳۱ خرداد ۲۰:۳۰ C اوکراین – اتریش بخارست
دوشنبه ۲۱ ژوئن، ۳۱ خرداد ۲۳:۳۰ B روسیه – دانمارک کپنهاگ
دوشنبه ۲۱ ژوئن، ۳۱ خرداد ۲۳:۳۰ B فنلاند – بلژیک سن پترزبورگ
سه شنبه ۲۲ ژوئن، ۱ تیر ۲۳:۳۰ D جمهوری چک – انگلیس لندن
سه شنبه ۲۲ ژوئن، ۱ تیر ۲۳:۳۰ D کرواسی – اسکاتلند گلاسکو
چهارشنبه ۲۳ ژوئن، ۲ تیر ۲۰:۳۰ E اسلواکی – اسپانیا سویا
چهارشنبه ۲۳ ژوئن، ۲ تیر ۲۰:۳۰ E سوئد – لهستان سن پترزبورگ
چهارشنبه ۲۳ ژوئن، ۲ تیر ۲۳:۳۰ F آلمان – مجارستان مونیخ
چهارشنبه ۲۳ ژوئن، ۲ تیر ۲۳:۳۰ F پرتغال – فرانسه بوداپست

قوانین برگزاری مسابقات یورو ۲۰۲۱

دو تیم نخست هر گروه مستقیماً راهی مرحله بعدی می شوند. چهار تیم از شش تیم برتر سوم گروه ها نیز به دور بعد راه پیدا می کنند تا ترکیب شانزده تیم مرحله یک هشتم نهایی مشخص شود.

در مرحله گروهی، وقتی دو تیم امتیازات مساوی داشته باشند، بازی رودررو در اولویت نخست قرار می گیرد و بعد تفاضل گل و گل زده بررسی می شود. اگر عملکرد دو تیم از هر نظر مساوی باشد و در روز آخر مرحله گروهی بازی خود را با تساوی به پایان برسانند ضربات پنالتی تکلیف تیم برتر را روشن می کند.

در غیر این صورت و وقتیکه دو تیم پیش از روز سوم بازی رودررو را انجام داده باشند، وضعیت بازی جوانمردانه دو تیم (یک امتیاز منفی بابت هر کارت زرد و سه امتیاز منفی بابت کارت قرمز) بررسی می شود. حتی در صورت برابر بودن آن شرایط، آخرین رنکینگ فیفای دو تیم مورد بررسی قرار می گیرد.

برنامه بازی های مراحل حذفی یورو ۲۰۲۱

در این قسمت برنامه مسابقات یورو ۲۰۲۱ در مراحل حذفی (یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال) را بررسی می کنیم.

مرحله یک هشتم نهایی

پس از دور روز استراحت، مرحله یک هشتم نهایی مسابقات با حضور ۱۶ تیم برتر مرحله گروهی، در هفت شهر آمستردام، لندن، بوداپست، سویا، کپنهاگ، بخارست و گلاسکو برگزار خواهد شد.

# تاریخ ساعت مسابقه شهر
۱ شنبه ۲۶ ژوئن، ۵ تیر ۲۰:۳۰ تیم دوم گروه A – تیم دوم گروه B آمستردام
۲ شنبه ۲۶ ژوئن، ۵ تیر ۲۳:۳۰ تیم اول گروه A – تیم دوم گروه C لندن
۳ یکشنبه ۲۷ ژوئن، ۶ تیر ۲۰:۳۰ تیم اول گروه C – تیم سوم گروه D/E/F بوداپست
۴ یکشنبه ۲۷ ژوئن، ۶ تیر ۲۳:۳۰ تیم اول گروه B – تیم سوم گروه A/D/E/F سویا
۵ دوشنبه ۲۸ ژوئن، ۷ تیر ۲۰:۳۰ تیم دوم گروه D – تیم دوم گروه E کپنهاگ
۶ دوشنبه ۲۸ ژوئن، ۷ تیر ۲۳:۳۰ تیم اول گروه F – تیم سوم گروه A/B/C بخارست
۷ سه شنبه ۲۹ ژوئن، ۸ تیر ۲۰:۳۰ تیم اول گروه D – تیم دوم گروه F لندن
۸ سه شنبه ۲۹ ژوئن، ۸ تیر ۲۳:۳۰ تیم اول گروه E – تیم سوم گروه A/B/C/D گلاسکو

مرحله یک چهارم نهایی

پس از ۲ روز استراحت، مرحله یک چهارم نهایی مسابقات با حضور ۸ تیم برنده مرحله یک هشتم نهایی، در چهار شهر سن پترزبورگ، مونیخ، باکو و رم برگزار خواهد شد.

# تاریخ ساعت مسابقه شهر
QF1 جمعه ۲ جولای، ۱۱ تیر ۲۰:۳۰ برنده بازی ۶ – برنده بازی ۵ سن پترزبورگ
QF2 جمعه ۲ جولای، ۱۱ تیر ۲۳:۳۰ برنده بازی ۴ – برنده بازی ۲ مونیخ
QF3 شنبه ۳ جولای، ۱۲ تیر ۲۰:۳۰ برنده بازی ۳ – برنده بازی ۱ باکو
QF4 شنبه ۳ جولای، ۱۲ تیر ۲۳:۳۰ برنده بازی ۸ – برنده بازی ۷ رم

مرحله نیمه نهایی

پس از ۲ روز استراحت، مرحله نیمه نهایی مسابقات با حضور ۴ تیم برنده مرحله یک چهارم نهایی، در استادیوم ومبلی شهر لندن برگزار خواهد شد.

# تاریخ ساعت مسابقه شهر
SF1 سه شنبه ۶ جولای، ۱۵ تیر ۲۳:۳۰ برنده بازی QF2 – برنده بازی QF1 لندن
SF2 چهارشنبه ۷ جولای، ۱۶ تیر ۲۳:۳۰ برنده بازی QF4 – برنده بازی QF3 لندن

فینال

پس از ۳ روز استراحت، آخرین بازی مسابقات برای مشخص شدن تیم قهرمان، در استادیوم ومبلی شهر لندن برگزار خواهد شد.

تاریخ ساعت مسابقه شهر
یکشنبه ۱۱ جولای، ۲۰ تیر ۲۳:۳۰ برنده بازی SF1 – برنده بازی SF2 لندن

   
2 نظرات
  1. فاخر می گوید

    با سلام
    تشکر بابت توضیحات کامل و جامع
    خوا قوت

  2. رضا می گوید

    سلام
    درود به شما
    بسیار شفاف و کامل
    لذت بردم
    موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.